Parlamentarai suabejojo, ar gali laikinai nušalinti generalinį prokurorą

Parlamentarai suabejojo, ar gali laikinai nušalinti generalinį prokurorą

Ketvirtadienį Seimas ėmėsi generalinio prokuroro Dariaus Valio laikino nušalinimo nuo užimamų pareigų klausimo, tačiau parlamentarai suabejojo, ar apskritai tam turi teisę.

Už D. Valio atleidimą po svarstymo pasisakė 63, prieš buvo 6, 15 Seimo narių susilaikė, klausimo svarstymui skubos tvarka parlamentarai taip pat pritarė. Tačiau Seimo Pirmininkė "darbietė" Loreta Graužinienė nedrįso leisti, kad šis klausimas būtų priimtas - suabejota, ar Seimas apskritai gali priimti laikinąjį nušalinimą, dėl to kreiptasi į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą bei Etikos ir procedūrą komisiją.

"Mūsų statutas šios procedūros neaprašo", - teigė L. Graužinienė.

Balsavimu Seimas pritarė, kad būtų padaryta pertrauka iki kito posėdžio. Seimo komitetas ir komisija turės išaiškinti, ar Seimas gali priimti laikinąjį D. Valio nušalinimą. Parlamentaras Eligijus Masiulis pritarė kreipimuisi į Etikos ir procedūrų komisiją, tačiau jį siūlė papildyti prašymu įvertinti Seimo Pirmininkės elgesį svarstant klausimą, susijusį su Viktoro Uspaskicho neliečiamybės darbo pratęsimu.

"Visiškai be motyvų jisai buvo neteiktas priėmimo stadijai, nors darbotvarkėje yra numatyta", - teigė E. Masiulis.

Kad D.Valys būtų laikinai nušalintas, Seimo prašė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Prokuratūros įstatymu bei atsižvelgdama į generalinio prokuroro prašymą. D. Grybauskaitė buvo pasirašiusi dekretą, kuriuo ir kreipėsi į Seimą dėl laikino D. Valio nušalinimo nuo generalinio prokuroro pareigų.

Sutikimo dėl laikino generalinio prokuroro nušalinimo kreiptasi tam, kad būtų sudarytos visos sąlygos išsamiai ir objektyviai išsiaiškinti prieš pustrečių metų įvykusios avarijos aplinkybes.

ELTA jau primena, kad generalinis prokuroras D. Valys buvo pasirašęs kreipimąsi į Prezidentę D. Grybauskaitę, prašydamas priimti sprendimą inicijuoti tyrimą dėl 2011 metų spalio 19 d. įvykusio autoįvykio.

Tokį sprendimą generalinis prokuroras priėmė susipažinęs su balandžio 22-osios darbo dienos pabaigoje Generalinėje prokuratūroje gautu Vilniaus apygardos prokuratūros raštu, kuriame teigiama, kad apie šį autoįvykį yra nustatytos naujos, iš esmės baudžiamąją atsakomybę lemiančios aplinkybės, o tai reiškia, kad įvykis turėtų būti ištirtas ikiteisminio tyrimo metu, o ne kaip administracinis kelių eismo taisyklių pažeidimas, kas buvo atlikta 2011 m. rudenį.

Pagal Prokuratūros įstatymą inicijuoti tyrimą dėl generalinio prokuroro galimai padarytos nusikalstamos veikos gali tik Respublikos Prezidentas, Seimo sutikimu nušalinęs jį nuo pareigų.

Pats generalinis prokuroras mano, kad toks ikiteisminis tyrimas būtų tikslingas, ir pabrėžia, jog niekuomet neneigė savo atsakomybės už šį autoįvykį, yra sumokėjęs teismo skirtą baudą.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra išreiškęs poziciją, kad D. Valys laikinai turėtų būti nušalintas nuo pareigų, kol vyks ikiteisminis tyrimas dėl jo prieš beveik trejus metus sukelto eismo įvykio.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder