Parama pirmajam darbui: bus kompensuojama jaunų darbuotojų darbo užmokesčio dalis

Parama pirmajam darbui: bus kompensuojama jaunų darbuotojų darbo užmokesčio dalis

Siekiant skatinti jaunimo užimtumą, pradedama įgyvendinti nauja ES fondų lėšomis finansuojama priemonė „Parama pirmajam darbui“. Darbdaviai, kurie įdarbino ar planuoja įdarbinti darbinės patirties neturinčius jaunus asmenis, jau gali kreiptis dėl darbo užmokesčio dalies kompensavimo. Priemonės valdytoja paskirta UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„Jaunimo užimtumui skatinti Lietuvoje įgyvendinama jau ne viena priemonė, bet situacija reikalauja dar daugiau pastangų, kad jaunimo nedarbas mažėtų. Ši Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva įgyvendinama priemonė sudarys palankesnes sąlygas jaunuoliams įgyti darbinės patirties, o darbdaviams drąsiau priimti į darbą žmones, kuriuos pirmaisiais darbo mėnesiais reikės nemažai mokyti, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Darbdavys, įdarbinęs jauną asmenį, turi galimybę kreiptis į INVEGĄ dėl darbo užmokesčio dalies kompensavimo, pateikdamas būtinus paramai gauti dokumentus. Darbo užmokesčio, kuris tokiam darbuotojui apskaičiuotas ne anksčiau nei nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d., dalis (t. y. 23,3 proc. nuo apskaičiuoto darbo užmokesčio) bus kompensuojama kas kalendorinį ketvirtį. Iš viso darbo užmokesčio dalies kompensavimui skirta 32 mln. litų Europos socialinio fondo lėšų.

Darbdaviui pageidaujant (pateikus paraišką INVEGAI), bus kompensuojama fiksuota pirmą kartą įsidarbinusio ir iki tol pagal darbo sutartį nedirbusio jauno asmens nuo 16 iki 29 metų atlyginimo dalis (ne ilgesnį kaip 12 mėnesių laikotarpį). Kitaip tariant, darbdavys darbuotojui moka nustatytą darbo užmokestį ir visas su darbo užmokesčiu susijusias įmokas, o dalis darbo užmokesčio sumos darbdaviui bus kompensuojama iš priemonės „Parama pirmajam darbui“ lėšų.

„INVEGAI tai jau antroji visuotinių dotacijų administruojama priemonė, kuri prisideda prie palankių sąlygų verslo kūrimui ir plėtrai Lietuvoje. Tikimės, kad tai bus didelė paskata priimti ne tik patyrusius, bet ir jaunus, patirties neturinčius darbuotojus, ypač atsižvelgiant į tai, kad nuo sausio 1 dienos padidėjo minimali mėnesinė alga, – sako INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka. – Noriu atkreipti dėmesį, kad darbdaviai galės kreiptis iki 2015 metų rugsėjo mėnesio, atsiradus tokiam poreikiui, ir kol pakaks priemonei įgyvendinti skirtų lėšų“.

Kam taikoma ši priemonė?

Priemone gali pasinaudoti visi privatieji ar viešieji juridiniai asmenys (išskyrus biudžetines įstaigas), užsienio įmonių filialai ir atstovybės Lietuvoje, fiziniai asmenys, pirmą kartą įdarbinę darbinės patirties neturintį asmenį.

Pirmą kartą įsidarbinęs asmuo – asmuo, nuo 16 iki 29 metų (tačiau neįskaičiuojant darbinės veiklos iki 18 metų pagal darbo sutartį, pvz., moksleivių sezoniniai darbai atostogų metu), pirmą kartą įsidarbinęs pagal darbo sutartį (t. y. iki tol nedirbęs pagal darbo sutartį Lietuvos Respublikoje ir neturėjęs valstybės tarnautojo statuso). Asmuo pirmą kartą įsidarbinusiu laikomas visą kompensacijos laikotarpį, nepriklausomai nuo to, kiek kartų per kompensacijos laikotarpį jis sudaro (nutraukia) darbo sutartis.

Visa su šia priemone susijusi informacija, kvietimas teikti paraiškas bei paraiškos dokumentai, kuriuos turi pateikti darbdaviai paramai gauti, skelbiami interneto svetainėse www.esparama.lt ir www.invega.lt/lt/center-top/parama-pirmajam-darbui.htm, http://esf.socmin.lt.

Kontaktai darbdaviams

Iškilus konkretiems klausimams dėl paramos pirmą kartą įsidarbinusiems jauniems asmenims skyrimo, galite skambinti į INVEGĄ tel. (+370 5) 210 0601 arba (+370 5) 278 0372 bei rašyti el. paštu [email protected] arba [email protected].

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder