Nuo 2016 metų - privalomas augintinių žymėjimas

Nuo 2016 metų - privalomas augintinių žymėjimas

Vyriausybės parengtas naujos redakcijos Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas turėtų užtikrinti namuose laikomų gyvūnų gyvenimo sąlygas.

Pasak žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, kurio vadovaujama ministerija ir rengė naujos redakcijos įstatymą, senasis įstatymas nereglamentavo smulkiųjų gyvūnų apsaugos, teisių ir pareigų, nes daugeliu atveju įsigytas gyvūnas būna įdomus tol, kol jis mažas. Naujajame įstatyme reglamentuojamos smulkiųjų gyvūnų teisės ir pareigos, augintinių apsauga nuo žiaurių kankinimo atvejų, gyvūnų teisė į poilsį, visavertį maistą ir panašiai. To neužtikrinantiems žmonėms grės baudžiamoji atsakomybė. Tokios nuostatos yra įtvirtintos ES direktyvose.

K. Starkevičiaus teigimu, šeimininkų pykčio protrūkiai prieš savo augintinius - neretas atvejis.

"Įstatymas padės apsaugoti tuos smulkiuosius gyvūnus", - po Vyriausybės posėdžio kalbėjo K. Starkevičius.

Įstatymas taip pat numato, kad jeigu bus nustatyta, jog šeimininkas luošina gyvūną, augintinis laikinai gali būti konfiskuotas. Pagal naująją tvarką visi namuose laikomi smulkieji gyvūnėliai nuo 2016-ųjų bus privalomi žymėti. Šiuo metu žymėjimas yra savanoriškas, jo kaina siekia 100 litų. Pats ministras K. Starkevičius asmeniškai laikosi pozicijos, kad žymėjimas neturėtų būti toks griežtas, o gyvūnėlių draudimas būtų neprivalomas.

"Žymėjimas reikalingas dviem atvejais: kai išveži gyvūnus, kitas - jei kažkokios baisios ligos atsitiktų, jeigu pradingo tavo šuniukas ar katytė, yra lengviau surasti. Manau, turėtume laisvės palikti daugiau patiems piliečiams", - kalbėjo K. Starkevičius.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius kritikavo įstatymą dėl jo neaiškumo.

"Su silpnesniais už save būtina elgtis pagarbiai ir tai rodo žmogaus kultūrą, tačiau, žiūrint į tarptautinę konvenciją, kuria remiantis ir priimamas įstatymas, galiu pasakyti, kad konvencija yra žymiai lankstesnė ir parašyta protingesne kalba, nes įrašyti principai, kuriais remiantis galima ir pagarbiai elgtis su gyvūnais, ir neprikurti ribinių situacijų, kai jos aiškiai prasilenks su sveiku protu", - kalbėjo teisingumo ministras.

R. Šimašiaus vertinimu, siūlomame įstatymo projekte yra daug biurokratiškumo, numatyta įvairių poįstatyminių tvarkų, licencijavimų, akreditavimų, pavyzdžiui, savo kaimynui negalima duoti šuns, kad jį dresuotų, nes tam reikalingas dresuotojo pažymėjimas.

"Yra įvairiausių nuostatų, kurios visiškai suprantamos ir logiškos traktuojant pagal sveiką protą, bet įstatymo redakcija, deja, suteikia ir tokias galimybes traktuoti nuostatas, kad jos toli gražu neprives prie visiškai normalių situacijų, kurių tikimės iš pagarbaus elgesio su gyvūnais", - teigė R. Šimašius.

Naujos redakcijos Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas dar bus svarstomas Seime.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder