Balandžio 4 d. komiteto delegacija susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene. Susitikimo metu buvo aptarti klausimai, kuriems Lietuva pirmininkaudama ES Tarybai skirs daugiausiai dėmesio. Ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatė, kokiomis priemonėmis žadama gerinti lyčių pusiausvyrą bendrovių valdybose, patikino, kad bus tęsiamos Airijos pirmininkavimo metu pradėtos diskusijos darbo grupėje bei siekiama pažangos derybose dėl vadinamos Lyčių pusiausvyros direktyvos. FEMM komiteto nariai savo ruožtu išsakė savo nuomonę dėl šios direktyvos svarstymo perspektyvų.
„Džiaugiuosi, kad prieš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpį turime galimybę susitikti su FEMM komitetu ir aptarti svarbius klausimus. Tikiuosi, kad mums pavyks įvykdyti savo užsibrėžtus tikslus moterų teisių ir lyčių lygybės srityje. Tikiu, kad sėkmingai tęsime Airijos pirmininkavimo metu pradėtas diskusijas dėl lyčių pusiausvyros, o mūsų planuose esantis Nediskriminavimo direktyvos tobulinimas padės pasiekti aukštesnį tolerancijos lygį ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje“.
Į Lietuvą atvykusio FEMM komiteto delegaciją sudaro komiteto pirmininkas Mikael Gustafsson, dvi Lietuvą atstovaujančios europarlamentarės – Vilija Blinkevičiūtė ir Justina Vitkauskaitė, taip pat šio komiteto narės Edit Bauer, Britta Thomsen, Zita Gurmai, sekretoriato narės Jutta Schulze-Hollmen, Ina Sokolska ir politinių grupių patarėjas Tom Feeley.
Vienas iš pagrindinių FEMM komiteto vizito tikslų yra susipažinti su politikais ir visuomenininkais, dirbančiais lyčių lygybės srityje, bei išsiaiškinti, kiek moterų teises reglamentuojantys teisės aktai atitinka realią moterų padėtį Lietuvoje. Šiam tikslui pasiekti, komitetas lankysis vienišų mamų paramos centre „Nendrė“, Vilniaus arkivyskupijos Caritas Motinos ir vaiko globos namuose, bendraus su įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovais, dirbančiais su moterimis.
Pagrindinės FEMM komiteto atsakomybės yra moterų teisių gynimas ES ir jų skatinimas trečiojo pasaulio šalyse, lygių galimybių politikos rėmimas darbo rinkoje, visų formų lyčių diskriminacijos panaikinimas, lygus lyčių atstovavimas visuose politiniuose sektoriuose (įvedant kvotas), tolimesnis moterų teises ginančių tarptautinių susitarimų ir konvencijų pasirašymas bei moterų informavimo politika.
Iš viso pasiruošimo ir pirmininkavimo metu Lietuvoje planuoja apsilankyti septyni EP komitetai. FEMM vizitas – pirmasis iš visų.
Rašyti komentarą