"Labai noriu tikėti, kad šitas streso testas supurtys, bet ne sustiprins euroskeptikų bangą, o sutelks mus, šalininkus, šio projekto. Gyvenimas tęsiasi toliau, dabar belieka sulaukti oficialių rezultatų ir oficialių reakcijų. Turi būti oficiali paraiška ir tada turi prasidėti tas dvejų metų (atsiskyrimo. - ELTA) laikotarpis", - Eltai sakė L. Linkevičius.
Ministras tiki, kad Jungtinė Karalystė liks artima Lietuvos sąjungininkė.
"Mes norime, kad išliktų kuo glaudesni ryšiai tarp ES, JK, be abejo, išliks artimiausi santykiai saugumo, laisvės, demokratijos įtvirtinimo srityse", - teigė L. Linkevičius.
Pasak ministro, šiuo metu sunku numatyti visus galimus praktinius sunkumus, kurie gali iškilti britams atsiskiriant nuo ES.
"Yra įvairių įmanomų variantų santykiuose su ES. Priminsiu, kad norvegiškasis variantas - kuomet jie lieka bendroje rinkoje ir moka mokesčius, nedalyvauja priimant sprendimus, bet norvegai yra labai giliai integruoti į ES gyvenimą. Yra šveicariškasis variantas, kur yra apie 100 susitarimų, kurie apibrėžia Šveicarijos santykius su ES. Yra variantas pradėti ruošti laisvosios prekybos sutartį su ES, kaip turime su kitomis šalimis", - vardijo L. Linkevičius.
JK gyvena apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių.
Jungtinės Karalystės referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) laimėjo pasitraukimo šalininkai, pranešė BBC.
Anot BBC prognozės, 48 procentai balsavusiųjų norėjo likti ES, o 52 procentai balsavo už išstojimą iš Sąjungos po 43 metų narystės.
Rinkoms sureagavus į Britanijos sprendimą svaro ir dolerio santykis nukrito į 1985 metų lygį.
Rašyti komentarą