"Galbūt reikėtų pildyti ir Konstitucijos 56 straipsnį, kurį aiškino mūsų Konstitucinis Teismas, sakydamas, kad asmenys, kurie buvo sulaužę priesaiką ir šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir dėl to atleisti iš pareigų negali vėl eiti pareigų, susijusių su priesaikos tautai davimu. Mūsų pozicija buvo tokia, kad ribojimas yra konstitucinis. Šiuo atveju reikėtų Konstituciją keisti. Kaip keisti - dar kils klausimas. Aš nemanau, kad mes greitai nutarsime, kaip tai reikėtų daryti", - Eltai sakė E. Baltutytė.
Lietuvos atstovė atkreipė dėmesį, kad R. Pakso skundas dėl prezidento rinkimų buvo atmestas, taigi buvo kalbama tik apie teisę būti išrinktam į įstatymų leidybos instituciją. Pagrindinė problema, kurią įžvelgė teismas - ta, kad apribojimui nėra numatytas terminas, jis taikomas iki "gyvos galvos".
"Taigi galbūt gali būti numatytas terminas, o galbūt - procedūra, kada būtų galima patikrinti, ar jau asmuo gali kandidatuoti, nes ne visiems vienodai terminas galėtų būti taikomas. Ta problema kažkaip turės būti sprendžiama. Aš net neįsivaizduoju, koks terminas, teismo nuomone, gali būti proporcingas - 5 ar 10, ar 20 metų, o gal 90 metų", - sakė E. Baltutytė.
Dėl to, kokia bus rasta išeitis, pasak Vyriausybės atstovės, dar bus diskutuojama.
R. Paksas per EŽTT bandė iš Lietuvos prisiteisti ir pinigų. Jis prašė apie 50 tūkst. eurų neturtinei žalai, apie 600 tūkst. eurų turtinei (suskaičiavo negautus prezidento atlyginimus) žalai ir dar apie 70 tūkst. eurų teisinėms išlaidoms padengti. Tai būtų maždaug 2,5 mln. litų. Bet šių prašymų teismas nepatenkino.
Rašyti komentarą