Dokumente Lietuva taip pat nurodoma kaip viena iš valstybių, kurioje ekonominė krizė turėjo lemiamos įtakos teismų sistemos biudžetui. Pažymima, jog dėl biudžeto mažinimo teismuose žymiai sumažėjo darbo vietų, o teisinei pagalbai, teismų sistemai ir prokuratūroms skiriamas finansavimas yra vienas mažiausių Europoje. Kitos šalys, kuriose situacija panaši - Turkija, Serbija, Bulgarija, Albanija.
Ataskaitoje skelbiama, jog Europos teismų sistemoje sparčiai plečiamas vaizdo konferencijų įrangos naudojimas teismuose, ypač baudžiamosiose bylose. Lietuvoje taip pat įgyvendinamos reformos ir projektai, siekiant dažniau vykdyti nuotolines apklausas - šie procesai, kaip nurodoma ataskaitoje, taip pat ryškūs ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Danijoje ir kitose šalyse.
CEPEJ ataskaitoje "Europos teisingumo sistemų 2014 m. ataskaita (2012 m. duomenys): teisingumo veiksmingumas ir kokybė" apibendrinti 2012 m. duomenys, gauti iš 45 ET valstybių narių. Teikiant duomenis ataskaitai pirmą kartą dalyvavo Izraelis, jų nepateikė dvi ET valstybės narės - Lichtenšteinas ir San Marinas. Šiomis ataskaitomis siekiama įvertinti teisingumo sistemų efektyvumą ir pasiūlyti praktines priemones, kaip pagerinti teisingumo sistemų veiklą, pranešė Nacionalinė teismų administracija.
Rašyti komentarą