Lietuviškas palydovas išlydėtas į NASA būstinę

Lietuviškas palydovas išlydėtas į NASA būstinę

Lietuviškų kosmoso technologijų “kūdikis” iškeliavo į platųjį pasaulį. Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakultete įrengtoje laboratorijoje sukurtas palydovas „LituanicaSAT-1" ketvirtadienį iškilmingai išlydėtas į JAV, kur gruodžio 8-ąją iš Volopo salos skrydžių centro specialiu krovininiu erdvėlaiviu bus nugabentas į Tarptautinę kosminę stotį ir paleistas tiesiai į orbitą.

Tiesiogiai stebint įvykį LRT televizijos žiūrovams, kevirtadienio vakarą, misijos vadovas Vytenis Buzas ir misijos technikos vadovas Laurynas Mačiulis atsargiai įdėjo į nedidelę, vos du kilogramus sveriančią, tačiau išmanią, lietuvių kosmoso entuziastų sukurtą dėželę – lietuvišką palydovą į juodą lagaminą, kuriame jis ir keliaus iki pat Jungtinių Valstijų.

“LituanicaSAT-1” iškeliavus į Žemės orbitą, palydovo ryšio priemonėmis bus perduoti pirmieji lietuviški žodžiai iš kosmoso. Kosmose nuskambės ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas.

Palydovas apie pusę metų vykdys kosmoso tyrimus. Mažiau nei kilogramą sveriančiame kubo formos palydove įrengta fotokamera, kuria bus padarytos pirmosios lietuviškos kosmoso nuotraukos.

Misijos komanda bendraus su Žemės orbita skriejančiu palydovu „LituanicaSAT-1" - ryšį užtikrins pirmasis lietuviškas kosminis FM retransliatorius, kurį sukūrė radijo mėgėjas Žilvinas Batisa. VU tyrėjai Simonas Kareiva ir dr. Karolis Petrauskas suprojektavo antžeminės stoties programines valdymo sistemas.

„LituanicaSAT-1" palydovą kūrė daugiau nei 30 narių komanda, sudaryta iš įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistų, jaunų lietuvių mokslininkų, inžinierių, fizikų, programuotojų, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Vilniaus universitetui bendradarbiaujant su VšĮ „Inovatyvūs inžineriniai projektai" į Žemės orbitą paleistas palydovas „LituanicaSAT-1" atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus, išbandys lietuvių sukurtas technologijas ir testuos alternatyvius energijos šaltinius ekstremaliomis sąlygomis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder