Tarptautinė iniciatyva sukurti visų žemynų šalis jungiantį turistinį Gintaro kelią antradienį pristatyta Vilniuje surengtoje tarptautinėje konferencijoje "Praeitis-dabartis-ateitis: bendradarbiavimas kuriant Gintaro kelią". Veiksmų planą, kaip sukurti pasaulinį turistinį Gintaro kelią, įtraukti įvairias šalis ir suformuoti turistams patrauklius keliavimo pasiūlymus, Vilniuje aptarė Europos Komisijos, Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) atstovai bei turizmo vadovai ir gintaro ekspertai iš 13 šalių.
"Gintaro kelias, prasidėsiantis Lietuvoje, galėtų tapti unikaliu pasauliniu turistiniu maršrutu. Tai - dar viena stipri paskata turistams keliauti, pažinti istoriją, skirtingas bendruomenes, vienijamas gintaro kultūrinio paveldo, tradicijų. Pasaulinės turizmo tendencijos rodo, kad teminiai turistiniai maršrutai, jungiantys kelias šalis, visada būna populiaresni ir patrauklesni. O Lietuva būtų šio kelio pradžia, ir tai padidintų mūsų žinomumą ir išskirtinumą", - teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė.
Pasak jos, jau dabar Lietuva gali pasiūlyti turistams nemažai produktų iš gintaro: gintaro arbata, trauktinė, saldainiai, gintaro sauna ir masažas, muilas, medicinoje ir kulinarijoje naudojama gintaro rūgštis, net obuolių sūris su gintaro rūgštimi. Lietuvoje siūlomas ne tik kultūrinis, bet ir medicininis bei spa turizmas su gintaro produktais.
Valstybinis turizmo departamentas (VTD) prognozuoja šįmet Lietuvoje sulaukti apie 2 mln. turistų. VTD duomenimis, per pirmus tris šių metų mėnesius Lietuvą aplankė 300 tūkst. užsienio turistų, arba 15 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Lyderės poziciją išlaiko kaimyninė Rusija - tiek pagal turistų skaičių (77,5 tūkst.), tiek pagal augimo tempus (43,3 proc. daugiau).
Pirmąjį metų ketvirtį šalies apgyvendinimo įstaigose taip pat žymiai išaugo turistų srautai iš Latvijos (23,8 proc. daugiau), Vokietijos (22,6 proc. daugiau) bei kiek tolimesnės Ukrainos (21 proc. daugiau), Jungtinės Karalystės (13,2 proc. daugiau), Švedijos (10,6 proc. daugiau) ir Nyderlandų (48,7 proc. daugiau). Sparčiais augimo tempais stebina Azijos šalys (61,1 proc. daugiau).
Pasaulio turizmo organizacijos duomenimis, metų pradžioje Europos turizmo augimas pranoko lūkesčius (5 proc. daugiau turistų nei 2011 m.), didžiausią postūmį tam suteikė Centrinės ir Rytų Europos šalys, kurių vidutinis augimas siekė net 8 proc.
Džiugina ir vietinio turizmo augimas. Per pirmus tris šių metų mėnesius Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 156,9 tūkst. lietuvių, arba 15,6 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.
Rašyti komentarą