Kitą savaitę Seimas svarstys "apkaltos" komisijų išvadas
Kitą savaitę, gegužės 18 d., Seimas ketina svarstyti "apkaltos" komisijų išvadas, kuriose siūloma pradėti apkaltos procesus Seimo nariams Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui. Tyrimo komisijos nustatė, kad šie parlamentarai sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Seimo pirmininkei Irenai Degutienei jau įteiktos specialiųjų tyrimo komisijų išvados dėl pagrindų pradėti apkaltos procesą Seimo nariams L. Karaliui ir A. Sacharukui. Jos įregistruotos ir Seimo posėdžių sekretoriate.
Seimo Statutas nustato, kad gavęs šiuos dokumentus Seimo Pirmininkas teikia juos svarstyti artimiausiame Seimo posėdyje.
Seimo tyrimo komisijos konstatavo, kad Seimo narys A. Sacharukas 11 kartų sąmoningai balsavo už išvykusį L. Karalių.
[BANERIS]Kita Seimo specialioji tyrimo komisija, tyrusi L. Karaliaus veiksmus, nustatė, kad šis Seimo narys apsisprendė ir išvyko į užsienio kelionę, tikrai žinodamas apie būsimus plenarinės Seimo sesijos bei komitetų posėdžius. Seimo narys išvyko, apie tai neinformavęs Seimo valdybos, nors tai yra privaloma. L. Karalius nedalyvavo visuose sausio mėnesio posėdžiuose, o prieš išvykdamas paliko savo Seimo nario pažymėjimą.
Seimo nariai atviru balsavimu, paprasta posėdyje dalyvaujančių Seimo narių dauguma, turės nuspręsti, ar pradėti apkaltos procesą ir kreiptis į Konstitucinį Teismą. Jei Konstitucinis Teismas pateiks išvadą, kad parlamentaro veiksmai prieštarauja Konstitucijai, Seimas turi spręsti, ar panaikinti Seimo nario mandatą. Galutinis mandato atėmimo klausimas sprendžiamas tik slaptu balsavimu, tam turi pritarti 85 Seimo nariai.
Rašyti komentarą