Buvęs Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros departamento direktorius Kazimieras Ramonas tvirtina nežinojęs apie jokią milijardinę skylę "Snore".
"Jeigu būčiau žinojęs, būtų imtasi atitinkamų priemonių. Audito ataskaitos buvo be išlygų, vadinasi, viskas tvarkoje. Aš nežinau apie jokią skylę", - po apklausos "Snoro" žlugimo aplinkybes tiriančioje Seimo laikinojoje komisijoje ketvirtadienį žurnalistams sakė K. Ramonas.
Kelis kartus perklaustas, ar nematė, kaip "Snore" atsirado milijardų trūkumas, buvęs Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros vadovas tvirtino, kad tokios informacijos neturėjo.
"Aš tokia informacija nedisponavau, aš disponavau ta informacija, kuri buvo gauta iš banko, bankas teigė, kad jis tuos vertybinius popierius iki paskutinio momento turi",- pridūrė K. Ramonas.
Tačiau jis neatmetė, kad Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas galėjo turėti kitą informaciją dėl padėties "Snore". "Ponas V. Vasiliauskas turbūt žino daugiau, kadangi jis yra Lietuvos banko vadovas, jis galbūt turėjo kitą informaciją, kuria jis disponavo", - svarstė K. Ramonas.
Jis kategoriškai atsisakė žurnalistams atsakyti į klausimus, susijusius su jo giminėmis.
K. Ramonas taip pat patvirtino, kad kreipėsi į teismą dėl neteisėto jo atleidimo iš darbo, taip pat sakė svarstysiąs galimybę kreiptis į teismą dėl šmeižto.
Kaip ELTA jau skelbė, Lietuvos banko ginčą su buvusiu Kreditų priežiūros departamento direktoriumi K. Ramonu dėl jo atleidimo pagrįstumo spręs teismas. "Mes jį atleidome dėl to, kad manėme, jog jis padarė pažeidimus. Teismas padės tašką visoje šitoje istorijoje", - trečiadienį žurnalistams po Antikorupcijos komisijos posėdžio K. Ramono sprendimą kreiptis į teismą komentavo V. Vasiliauskas.
K. Ramonas iš pareigų Lietuvos banke buvo atleistas pernai lapkričio pabaigoje.
Lietuvos banko valdybos pirmininko įsakymu jam buvo skirta drausminė nuobauda - atleidimas iš darbo už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą. Nuobauda skirta už netinkamą darbo pareigų, nurodytų Kredito įstaigų priežiūros departamento nuostatuose, vykdymą bei biurokratizmą tarnybinėje veikloje.
Rašyti komentarą