Juodasis sąrašas? Gal apjuodintųjų sąrašas

Juodasis sąrašas? Gal apjuodintųjų sąrašas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar toliau egzaminavo Vyriausybės narius ir į pokalbį išsikvietė aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį. Po pašnekesio ji pareiškė turinti juodąjį sąrašą, kuriame - ne vieno viceministro pavardė. Tačiau V.Mazuronis sąrašą labiau linkęs vadinti ne juoduoju, o apjuodintųjų.

D.Grybauskaitė vakar po susitikimo su V.Mazuroniu žurnalistus tikino, kad jos juodasis sąrašas iš tikrųjų yra Specialiųjų tyrimų tarnybos pažyma dėl ministrų ir viceministrų skaidrumo. Jame nėra nė vieno ministro, tačiau yra viceministrų, tarp jų - iš Finansų bei Aplinkos ministerijų.

Pasak prezidentės, ši pažyma yra riboto naudojimo, o turinys žinomas jai ir premjerui Algirdui Butkevičiui. D.Grybauskaitė pareiškė „geranoriškai rekomenduojanti Vyriausybei apsivalyti“.

- Kaip vertinate prezidentės pareiškimą, kad ji turi viceministrų juodąjį sąrašą, į kurį patenkantys asmenys postuose bus nepageidaujami. Ar tai nėra niekuo dėtų žmonių apjuodinimas? Juk jei kyla įtarimų dėl neskaidrios konkretaus žmogaus veiklos, jie turi būti ištirti, kaltieji pasodinti ar kitaip nubausti, - „Vakaro žinios“ teiravosi Valentino MAZURONIO.

- Aš įsitikinęs, kad, jei žmonės yra kalti, jei kažką daro, kas prasilenkia su įstatymais, tai jie turi būti nubausti. Jei ne - tada šešėlio metimas nėra tinkamas veiksmas. Nekaltumo prezumpcija turi galioti visiems. Bet, deja, dabar turime tokią situaciją, kokią turime.

- Ar su tuo juoduoju sąrašu nesibaigs taip, kaip su viena iš valdančiųjų partijų, kuriai prezidentė metė kaltinimus, bet iki šiol taip ir nepateikė įrodymų?

- Aš manau, kad toks elgesys nėra pats efektyviausias būdas. Dabar tos viešos kalbos veda prie to, kad žmonės yra be kaltės kalti. Tai tikrai nėra gerai.

- Susidaro įspūdis, kad prezidentė formuoja Vyriausybę, nors ji tokių įgaliojimų neturi. O gal toks įspūdis yra klaidingas? Gal įgaliojimai neviršijami?

- Aišku, kiekvienas žmogus, ar jis būtų prezidentas, ar eilinis šalies pilietis, gali išsakyti savo nuomonę. Dėl to viskas yra tvarkoje. Tačiau Vyriausybės formavimas, ministrų bei viceministrų skyrimas pagal kompetenciją priklauso ne prezidentui. Vyriausybę formuoja premjerus, viceministrus tvirtina arba skiriasi ministrai. O kalbant apie juodąjį sąrašą, man sunku pasakyti, kiek jis yra pagrįstas. Kaip jau minėjau, tas sąrašo eskalavimas tikrai yra keistas. Juk jei žmonės yra kažką negero pridarę, jie turėtų atitinkamai atsakyti. O jei kaltė neįrodyta, tai neturėtų būti ir tų viešų kalbų apie galimą kaltę.

- Ar tik apie juodąjį sąrašą su prezidente tekalbėjote?

- Daugiausiai dėmesio skyrėme ministerijos veiklos aptarimui, tam, kas jau padaryta ir ką dar reikia nuveikti. Didesnių priekaištų nesulaukiau. Mano, kaip ministro, o kartu ir ministerijos, darbą prezidentė įvertino pozityviai.

- Kaip vyksta ministrų egzaminavimas?

- Per susitikimą mano savijauta buvo labai gera. Visiškai nesijaučiau egzaminuojamas. Vyko normalus, konstruktyvus pokalbis. Prezidentė norėjo sužinoti, kokia mano vizija apie aplinkos apsaugos ateitį. Kaip vyksta susitikimai su kitais ministrais - neturiu supratimo.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder