Seimo narys R.Žemaitaitis projektu siekė įteisinti, kad lombardai galėtų dirbti tik nuo 8 iki 19 valandos. Parlamentaro teigimu, itin daug vagysčių ir plėšimų įvykdoma tamsiu paros metu. O visą parą veikiantys lombardai tampa itin patogia priemone nusikalstamu būdu įgytam turtui realizuoti. Dėl to neribojamas lombardų darbo laikas tik skatina nusikalstamumą visuomenėje. R.Žemaitaičio teigimu, problemą dėl neribojamo lombardų darbo laiko ne kartą yra akcentavę ne tik savivaldybių gyventojai, bet ir policijos pareigūnai.
„Įstatymo priėmimas turėtų padėti išaiškinti policijos pareigūnams daugiau nusikalstamų veikų, kadangi nusikaltimo subjektai neturės galimybių greitai realizuoti turto visą parą veikiančiuose lombarduose“, - tvirtino R.Žemaitaitis.
Tačiau Seimas vakar be jokių diskusijų šį projektą atmetė. Deja, Seimo tinklalapyje nenurodoma, kas kaip balsavo. Tačiau, pasirodo, ne todėl, kad parlamentarai bijojo, jog Tauta sužinos, kurie stoja nusikaltėlių pusėn. Pataisas pristatęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas „Respublikai“ paaiškino, kad elektroninio balsavimo nė nebuvo. Projektas atmestas bendru sutarimu, nes prieštaravimų tam niekas garsiai neišsakė.
„Esant pateikimo ir svarstymo stadijai galima priimti sprendimą bendru sutarimu, o vakar kaip tik buvo svarstymas“, - sakė J.Sabatauskas.
Kadangi Seime kalbėjusiųjų šiuo klausimu nebuvo, suprasti parlamentarų argumentus neįmanoma. Tačiau kitos institucijos savo argumentus pateikia. Štai Ūkio ministerija pareiškė: „Darbo laiko ribojimas neabejotinai yra didelis ūkio subjektų komercinės veiklos suvaržymas“.
Anot jos, nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimo lombarduose problema turėtų būti sprendžiama kompleksinėmis priemonėmis, nustatant papildomus daiktų įkeitimo lombarduose reikalavimus, sukuriant lombardų bendradarbiavimo su teisėsaugos institucijomis sistemą, numatant priemones, kurios leistų vykdyti nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimo lombarduose prevenciją.
„Todėl vien tik projekte siūlomas lombardų darbo laiko reglamentavimas neužtikrintų, kad būtų pasiekti minėtieji tikslai“, - tvirtina Ūkio ministerija. Taip pat ji priduria, kad nusikalstamu būdu įgyto turto randama ir dienos metu veikiančiuose lombarduose. Ūkio ministerijos išvedžiojimų pagrindu savo poziciją patvirtino ir Vyriausybė.
O Europos teisės departamentas pareiškė, esą „svarstytina, ar lombardų darbo laiko apribojimas turėtų įtakos nusikalstamumui, nes nusikalstamu būdu įgytas turtas galėtų būti realizuotas vėliau. Dėl šių priežasčių yra keltinas klausimas, ar lombardų darbo laiko ribojimas būtų proporcinga ir tinkama priemonė nusikalstamumui mažinti“.
Rašyti komentarą