"Manau, kad šioje situacijoje švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius turi trauktis iš savo posto, nes jis buvo pagrindinis aukštojo mokslo reformos ideologas ir sumanytojas. Toks jo žingsnis būtų logiškas ir garbingas", - sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narys, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Vydas Gedvilas.
Jo nuomone, po triuškinamo Konstitucinio teismo (KT) sprendimo, kuriuo konstatuota, kad pamatiniai aukštojo mokslo reformos principai prieštarauja šalies Konstitucijai, pagrindiniai šios reformos strategai ir gynėjai turi trauktis iš savo postų.
V. Gedvilas buvo vienas iš kreipimosi į KT iniciatorių bei aršus aukštojo mokslo reformos priešininkas.
"Faktiškai šiandien KT pakartojo tai, ką mes sakėme Seimo plenarinių posėdžių salėje prieš dvejus metus, kai valdantieji "buldozeriu" skubėjo prastumti aukštojo mokslo reformą. Patvirtinti mūsų argumentai ir dėl aukštųjų mokyklų autonomijos, ir dėl studentų rotacijos, ir dėl kitų esminių reformos nuostatų. Viena vertus, džiaugiuosi, kad KT patvirtino mūsų nuogąstavimus, tačiau tuo pačiu metu skaudu, kad dvejus metus Lietuvos aukštojo mokslo sistema gyveno pagal Konstitucijai prieštaraujančius principus", - teigia V. Gedvilas.
Vienas esminių valstybinių aukštųjų mokyklų - universitetų ir kolegijų - organizacinės ir valdymo struktūros pertvarkos elementų - aukštųjų mokyklų savivaldai būdingų valdymo funkcijų perdavimas tarybai, kurią sudarant akademinė bendruomenė neturi lemiamos įtakos, pripažintas prieštaraujančiu Konstitucijai, primena ELTA.
Konstitucijai prieštarauja ir ta Mokslo ir studijų įstatymo nuostata, pagal kurią valstybinių aukštųjų mokyklų valdymo organų įgaliojimai nutraukiami 2011 m. gruodžio 31 d. nesibaigus jų kadencijai. Taip nusprendė nutarimą ketvirtadienį paskelbęs Konstitucinis Teismas.
"Tvarkiečiai" irgi siūlo G. Steponavičiui atsistatydinti
Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis mano, kad švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius dėl Konstitucijai prieštaraujančios aukštojo mokslo reformos privalo atsistatydinti.
Reaguodamas į Konstitucinio Teismo (KT) paskelbtą sprendimą, jog aukštojo mokslo reforma ir Mokslo ir studijų įstatyme numatyta nauja aukštųjų mokyklų valdymo schema prieštarauja Konstitucijai, Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas V. Mazuronis teigia manąs, jog tokia KT išvada tik dar labiau įrodė, kad aukštojo mokslo reforma patyrė visišką fiasko ir padarė didelę žalą visai aukštojo mokslo sistemai, nes įstatymo nuostatas, pripažintas prieštaraujančiomis Konstitucijai, jau įvykdė praktiškai visos aukštosios mokyklos.
"Aukštojo mokslo sistema liečia daugelio žmonių - studijuojančio jaunimo, akademinės bendruomenės, būsimų studentų ir jų tėvų - interesus, jų gyvenimus. Todėl pagrindiniai aukštojo mokslo reformos iniciatoriai, dėl kurių kaltės visa švietimo sistema jau kuris laikas yra draskoma, drebinama, (...) turi nedelsiant prisiimti atsakomybę. Pirmas tai turėtų padaryti švietimo ministras Gintaras Steponavičius, kuris, mūsų nuomone, įvertindamas padarytą žalą ir liūdnas pasekmes turėtų nedelsiant atsistatydinti", - teigė Seimo narys V. Mazuronis.
Po nepalankaus KT sprendimo aukštojo mokslo reformą gynusiam švietimo ir mokslo ministrui G. Steponavičiui trauktis iš posto patarė ir Seimo Darbo partijos frakcijos narys, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Vydas Gedvilas.
Jo nuomone, po triuškinamo KT sprendimo, kuriuo konstatuota, kad pamatiniai aukštojo mokslo reformos principai prieštarauja šalies Konstitucijai, pagrindiniai šios reformos strategai ir gynėjai turi trauktis iš savo postų.
Rašyti komentarą