Fiktyviai patekti į šalį padėdavo ir migracijos sistemos darbuotojai

Fiktyviai patekti į šalį padėdavo ir migracijos sistemos darbuotojai

Fiktyviai patekti į Lietuvą padėdavo ir migracijos sistemos darbuotojai, patvirtino vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Tokią informaciją trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete pateikė specialiosios tarnybos.

Pasak ministro, tarnybos pristatė slaptą pažymą, kurioje buvo įvardintos ir „pilkosios“ migracijos verslui suktis padėjusių migracijos sistemos pareigūnų pavardės.

„Taip, (žinome pavardes – BNS), reikės patikrinti (ar dar  dirba – BNS). Kai kurias pavardes, kiek žinau, jie sistemoj ilgokai nedirba, o kitų pavardžių perskaitęs nežinau, reikės pasitikrinti, ar dirba sistemoj“, – po uždaro posėdžio žurnalistams sakė E. Misiūnas.

Pasak ministro, konkrečiai įstaigos, kuriose dirbo tokie žmonės, neįvardintos, tik nurodyta, kad taip pat nėra duomenų, kad už pagalbą fiktyvios migracijos  tarpininkams jiems būtų buvę atlyginta.

„Tokios informacijos (apie gautą atlygį – BNS) nėra, jei tokia informacija būtų, manau, įstaigos reaguotų ir būtų ikiteisminiai tyrimai“, – kalbėjo E. Misiūnas.

Klausiamas, kokią naudą gaudavo minimi darbuotojai, ministras atsakė: „Nėra tokios informacijos, gaudavo, negaudavo, bet jie padėdavo galbūt tokioms įstaigoms ar turėdavo ryšį su tokių įstaigų darbuotojais“.

Seimo NSGK vadovas Vytautas Bakas teigė, kad dabartinė migracijos sistema neša didžiulę naudą fiktyvios migracijos tarpininkams, kurie „aptarnauja žmones, kurie legaliai nepatektų į šalį arba turėtų didelių problemų“.

„Yra „pilkoji“ migracija, yra dalis pareigūnų sistemoj, kurie ją aptarnauja, mes žinome ir pavardes, jos šiandien buvo pristatytos. Ministro paprašiau pasidomėti, ar vis dar tie žmonės dirba, ir artimiausiu metu, jei jie dirba, jų ten neturėtų būti“, – kalbėjo V. Bakas.

V. Bakas neatsakė, kokias pareigas ėjo fiktyvios migracijos tarpininkams talkinę pareigūnai, tik sakė, kad jų buvo „ne vienas, ne du ir ne penki“.

„Pilkosios“ migracijos mastas yra didelis, tarpininkų paslaugomis daugiausiai naudojasi tie, kurie nenori „apsišviesti“, – pabrėžė komiteto vadovas.

Jo teigimu, pavasario sesijoje bus svarstomi teisės aktai, kurie iš esmės keistų situaciją ir pažabotų patekimą į šalį bei Šengeno erdvę prisidengus fiktyviu verslu – tai dažniausia schema.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder