Evaldas Jurkevičius: Raimundo Palaičio nekompetenciją patvirtino ir Europos komisija
Dėl registro sukūrimo kreiptasi į premjerą. Pasai Lietuvoje yra išduodami nuskaitant dešinės ir kairės rankų dviejų pirštų antspaudus. Ši pirštų antspaudų sistema iki šiol nėra sujungta su policijos kaupiamais ieškomų asmenų, neatpažintų lavonų ir nežinomų bejėgių asmenų, įtariamųjų, kaltinamųjų ir teistų asmenų duomenimis.
Todėl nėra užtikrinamas efektyvus policijos ieškomų asmenų identifikavimas. „Sujungus minėtus registrus, pagal asmens piršto antspaudą būtų matoma visa policijos turima informacija: ar konkretus asmuo nėra paieškomas, įtariamas padaręs nusikaltimą ar kitaip nusižengęs. Policijos darbas taptų daug operatyvesnis, ekonomiškesnis ir efektyvesnis. Tačiau R. Palaičiui, kuris yra tiesiogiai atsakingas už šią sritį, tai, matyt, nėra įdomu.
Nuo 2011 m. rugsėjo mėnesio besitęsiantys susirašinėjimai su ministerija nedavė jokių rezultatų. Sulaukiau tik klaidinančių atsakymų, nesugebėta net teisingai išsiversti ir taikyti Europos reglamentų.“ - sakė E. Jurkevičius. Komisijos rašte Seimo nariui patvirtinama, kad asmens dokumentuose esantys biometriniai duomenys (pirštų antspaudai) gali būti naudojami siekiant užkirsti kelią nusikaltimui, jį ištirti, patraukti kaltininką atsakomybėn, bei kitais teisėtais tikslais demokratinėje visuomenėje, svarbu kad duomenų naudojimo metu būtų užtikrinama griežta jų apsauga.
Iš pateikto Komisijos atsakymo akivaizdu, kad Tarybos reglamentas neriboja galimybės sujungti registrus. Politikas kreipėsi į Ministrą pirmininką, kad būtų įvertintas Vidaus reikalų ministro R. Palaičio neteisingas Tarybos reglamento aiškinimas ir imtasi operatyvių priemonių bendram registrui sukurti. „Kaip jau teko įsitikinti iš pastarųjų savaičių įvykių, R. Palaitis „klaidų nedaro“, todėl nematau prasmės pakartotinai kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją. Visą informaciją raštu pateikiau premjerui, tikiuosi konstruktyvių sprendimų.“ – sakė E. Jurkevičius.
Rašyti komentarą