Etikos sargai susidomėjo Seimo narių komandiruotėmis

Etikos sargai susidomėjo Seimo narių komandiruotėmis

Seimo valdyba, balandžio mėnesį komandiravusi du parlamentarus į gėjų renginį Briuselyje, neviršijo Statute jai numatytų įgaliojimų, trečiadienį nustatė Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Tačiau etikos sargai norėtų daugiau susipažinti su parlamentarų komandiravimo tvarka. "Komisijos nariams neaišku, kodėl vieną parlamentarą nutariama išleisti, o kito - ne: ar atsižvelgiama į frakcijos, ar į komitetų, ar dar į kažkieno nuomonę? Kodėl, pavyzdžiui, Žmogaus teisių komitetas išnaudojo beveik visus pinigus komandiruotėms, o kitas komitetas turi dar ganėtinai daug, ar buvo per mažai duota, ar buvo kiti dalykai?", - svarstė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Diskutuoti dėl komandiruočių tvarkos etikos sargus paskatino Seimo narių Petro Gražulio ir Valentino Mazuronio skundai.

Balandžio mėnesį į etikos sargus kreipęsis P. Gražulis mano, kad Seimo valdyba neturėjo "palaiminti" ir finansuoti iš biudžeto lėšų Seimo narių Manto Adomėno ir Roko Žilinsko dalyvavimo Europos Parlamento (EP) Gėjų ir lesbiečių teisių grupės posėdyje.

Parlamentarą papiktino tai, kad Seimo valdyba komandiravo juos į Briuselį dalyvauti šiame posėdyje, tačiau anksčiau Seimo nario "tvarkiečio" Valentino Mazuronio kelionei į Kiniją nepritarė, nors jo kelionės į šią valstybę tikslas buvo susitikimas su šios šalies valdžios institucijų atstovais.

"Nėra aišku, kokiomis vertybėmis vadovaujasi Seimo valdyba, priimdama sprendimus, ir kokį Seimo narių tarptautinį bendradarbiavimą ji laiko prioritetu. Prašau Etikos ir procedūrų komisijos savo kompetencijos ribose apsvarstyti ir įvertinti šiuos Seimo valdybos priimtus sprendimus, taip pat įvertinti, ar priimami sprendimai yra adekvatūs, ar nėra Seimo nariams bei jų politiniams interesams taikomi dvigubi standartai. Taip pat prašau išaiškinti, ar Seimo valdyba abiem atvejais neviršijo Seimo statuto 34 straipsnyje numatytų įgaliojimų", - sakoma P. Gražulio kreipimesi į etikos sargus.


Pasak politiko, V. Mazuronis į Kiniją vyko savo lėšomis, mokesčių mokėtojams ši kelionė nieko nekainavo.

"Tačiau renginys, susijęs su gėjų klausimais, šiuo "badmečiu" finansuojamas iš valstybės pinigų. Apskritai į tokias konferencijas nėra ko važinėti, o jeigu kas rodo iniciatyvą, tai tegul važiuoja už savo pinigus", - trečiadienį žurnalistams sakė P. Gražulis.

Negavęs Seimo valdybos "palaiminimo" dėl vizito į Kiniją, Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas, partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Mazuronis irgi paprašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti Seimo valdybos veiksmus. "Ne Seimo valdyba turėtų spręsti, ar mūsų partijai bendrauti, pavyzdžiui, su JAV, Olandijos ar Kinijos viena ar kita politine jėga, juo labiau kad mes neprašome jokių finansų iš biudžeto.

Aš įžiūriu tam tikrą bandymą kištis, taip neturėtų būti, taip pažeidžiamas parlamentinės demokratijos principas", - trečiadienį žurnalistams sakė V. Mazuronis.

Kaip ELTA jau skelbė, kovo 31 d. Seimo valdyba balandžio 12-18 dienomis parlamentaro V. Mazuronio į Kiniją neišleido, nes buvo nutarta "sprendimo nepriimti", t. y. šiai kelionei nepritarti.

Prieš išvykdamas į Kiniją Seimo narys V. Mazuronis rašte Seimo valdybai nepritarimą kelionei įvertino kaip "bandymą neleistinai riboti partijos bei frakcijos kontaktus su Kinijos Liaudies Respublika".

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder