Dėl šio pažymėjimo prieš tai bylos posėdžiai buvo atidėti.
Teismas pavedė prokurorui Sauliui Verseckui išsiaiškinti, ar gydytojos, išdavusios pažymėjimą, veikloje nebuvo nusikalstomos veikos požymių. S. Verseckas prašė teismo V. Vonžutaitei už nepatikimą nedarbingumo pažymą skirti baudą, bet teisėjų kolegija su tuo nesutiko, pabrėžusi, kad dėl gydytojos padarytų pažeidimų V. Vonžutaitė nebūtinai yra kalta.
V. Vonžutaitė į teismo posėdį buvo neatvykusi kovą, pasiteisinusi tuo, kad jai pakilo temperatūra. Tačiau patikrinus jos ligos istoriją pastebėta, kad gydytoja temperatūros V. Vonžutaitei net nematavo, nors diagnozavo gripą.
Komisija taip pat nustatė, kad gydytoja išdavė netinkamos formos pažymą, nenurodė neatvykimo į teismą priežasties. Pačioje gydymo įstaigoje tyrimo metu nustatyta ir daugiau pažeidimų.
Pasak S. Versecko, tokios tyrimo išvados patvirtina, jog ne visada teismui pateikiamos patikimos pažymos apie negalėjimą dalyvauti posėdyje, ir šiuo atveju akivaizdu, kad pažyma išduota neteisėtai ir nepagrįstai.
"Aš blogai jaučiausi, todėl nuvažiavau pas gydytoją. Nežinojau, ką ji turi atlikti. Kodėl mane turi bausti, jei gydytoja blogai atlieka savo darbą?", - teisinosi V. Vonžutaitė.
Jai pritarė ir advokatai, pabrėžę, kad blogai, jog gydytoja nesilaikė procedūrinių reikalavimų, bet V. Vonžutaitė tikrai sirgo ir yra niekuo dėta.
Atrodė, kad dėl kaltinamųjų lygų bylos svarstymas vėl gali būti atidėtas, kadangi penktadienio posėdyje dėl ligos nepasirodė kita kaltinamoji - Darbo partijos finansininkė Marina Liutkevičienė. Jos advokatė pateikė pažymą, kad kaltinamoji serga ir posėdžiuose nepasirodys mažiausiai savaitę.
Teismas nusprendė, kad M. Liutkevičienės byla, jai sergant, bus išskirta iš kitų kaltinamųjų bylų ir nagrinėjama, kuomet ji pasveiks. Tuo tarpu kitų kaltinamųjų bylos bus nagrinėjamos toliau M. Liutkevičienei nedalyvaujant. Tokį sprendimą teismas argumentavo tuo, kad byla ir taip užsitęsė, ir ją reikia nagrinėti kuo greičiau.
Toliau buvo vykdoma liudytojų apklausa, pirmasis liudijo buvęs Seimo Pirmininkas ir buvęs Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Viktoras Muntianas. Iš viso į teismą susirinko keliolika liudytojų. Teismo posėdyje apsilankė ir pramogų pasaulio žmonių - dainininkai Juozas Liesis, Gintarė Karaliūnaitė ir Žilvinas Žvagulis, dailininkas Rimas Valeikis.
Apklausiamas V. Muntianas sakė, kad jis buvo Darbo partijos rinkimų štabo vadovas 2004 m., bet visą finansinę veiklą kontroliavo Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ir V. Vonžutaitė, ir, be jų, niekas finansiniais reikalais neužsiėmė. V. Vonžutaitė visas finansines sutartis esą derino su V. Uspaskichu.
V. Muntianas pabrėžė, kad jam buvo žinomos oficialios partijos ataskaitos, bet apie neoficialias jis nieko nežinojo. Pasakyti, ar jam teko bendrauti su Nijole Steponavičiūte, buvusia partijos finansininke, davusia parodymus apie "juodąją" buhalteriją, jis negalėjo.
ELTA primena, kad Generalinės prokuratūros kaltinamajame akte Darbo partija kaltinama sistemingai vedusi dvigubą buhalterinę apskaitą, dėl ko esą neįmanoma tiksliai nustatyti šios partijos finansinių įsipareigojimų vykdymo ir struktūros 2004-2006 m.
Taip pat prokuratūra skelbė, kad nežinodama apie šią dvigubą buhalterinę apskaitą Vyriausioji rinkimų komisija Darbo partijai neteisėtai skyrė beveik 5 mln. litų dotacijų.
Prokurorų duomenimis, iš viso 2004-2006 m. nuslėpta apie 25 mln. litų. V. Uspaskichas buvo įvardintas "nusikalstamos organizuotos grupės dalyviu". Anot prokurorų, būtent V. Uspaskicho nurodymu buvo vedama dviguba buhalterija, jis asmeniškai ją kontroliavo.
Nuslėptos lėšos buvo naudojamos neoficialiems darbo užmokesčiams, TEO sąskaitoms apmokėti, renginių organizavimui, pasiruošimui rinkimams ir t. t.
Kaltinimai buvo pateikti ir Darbo partijai kaip juridiniam asmeniui. Taip pat kaltinimus išgirdo darbietis Vytautas Gapšys, nurodęs buhalterinę apskaitą vesti apgaulingai ir pasirašęs žinomai neteisingus dokumentus, vyriausioji Darbo partijos iždininkė Marina Liutkevičienė, valstybės institucijoms finansinėse deklaracijose žinomai pateikusi neteisingus duomenis, Darbo partijos buvusi darbuotoja Vitalija Vonžutaitė.
Baudžiamojon atsakomybėn patraukti V. Uspaskichą, kaip tuometį Seimo narį, už įtariamai neskaidriai vykdytą finansų apskaitą Lietuvos parlamentas davė sutikimą dar 2008-aisiais. 2009 m. V. Uspaskichui tapus europarlamentaru jis buvo įgijęs teisinės neliečiamybės statusą, bet po metų Europos Parlamentas jį panaikino.
V. Uspaskichas iki šiol jokios kaltės nepripažįsta, kaltinimus vadina politizuotais.
Senaties terminas šioje byloje sueina 2014 m.
Rašyti komentarą