Darbo partijos atstovams įtarimų kelia Demokratinės politikos instituto (DPI), Vyriausybės ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos ryšiai organizuojant 2,5 mln. litų vertės konkursą Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemai kurti.
Anot "darbiečių", dėl šių trijų institucijų ryšių Švietimo ir mokslo ministerijos konkursas galėjo vykti neskaidriai.
"DPI šiame projekte ketina dalyvauti su dar 8 partneriais: asociacija Žinių ekonomikos forumas, Viešosios politikos institutu, Lietuvos katalikų mokslo akademija bei dar penkiais dalyviais: Moksleivių akademija, moksleivių sąjunga, Jaunųjų mokslininkų sąjunga, Lietuvos pramoninkų konfederacija bei Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų ir darbdavių konfederacija. Dauguma šių organizacijų vienaip ar kitaip susijusios su DPI ir TS-LKD. Be to, nemažai žmonių, susijusių su DPI ir konkurse dalyvaujančiomis organizacijomis, dirba Vyriausybėje ir galėjo dalyvauti rengiant minėtą konkursą bei paveikti jo rezultatus", - teigiama "darbiečių" išplatintame pranešime.
Konkursą inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), o viceministrė Nerija Putinaitė yra nuolatinė DPI projektų dalyvė, ŠMM mokslo ir technologijų departamento direktorius Albertas Žalys yra Žinių ekonomikos forumo narys, tuo tarpu ministro patarėjas Paulius Vaidotas Subačius yra Lietuvos katalikų mokslo akademijos vadovas.
"Darbiečiams" užkliuvo ir premjeras Andrius Kubilius, kuris yra DPI steigėjas, valdybos narys, taip pat Žinių ekonomikos forumo steigėjas. Dauguma A. Kubiliaus aplinkos žmonių, pasak "darbiečių", yra DPI ekspertai arba analitikai.
Kaip jau ELTA skelbė, ŠMM nusprendė atidėti galutinį sprendimą dėl DPI laimėto 2,5 mln. litų vertės konkurso Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemai kurti.
Tolesni sprendimai bus svarstomi po to, kai atsakingos institucijos įvertins žiniasklaidoje pateiktą informaciją bei paskelbs savo išvadas.
Rašyti komentarą