Buvęs karinio oro pajėgų vadas išleistas į atsargą, bandė diskredituoti vadovybę
Nuo pareigų anksčiau nušalintas karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas išleistas į atsargą. Karinė žvalgyba taip pat turi duomenų, kad po nušalinimo pulkininkas bandė diskredituoti tarnybą ir stengėsi formuoti neigiamą kolegų požiūrį į krašto apsaugos sistemos vadovybę.
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tokį sprendimą priėmė atsižvelgęs į kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko vertinimą. A. Navickas kovą oro pajėgų vado pareigų neteko dėl sutikimo kariuomenės turimus „Mi-8" sraigtasparnius remontuoti Rusijoje.
Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD, karinė žvalgyba - ELTA), taip pat informavo kariuomenės vadą, kad A. Navickas nušalinimo laikotarpiu „formavo ir palaikė neigiamą krašto apsaugos sistemoje tarnaujančių asmenų požiūrį į Lietuvos kariuomenės vadovybės įsakymų vykdymą, įskaitant ir valstybės gynybą".
„Karininkas taip pat menkino krašto apsaugos ministrą, kariuomenės vadą, jo kompetenciją ir atskirų krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės padalinių vadovybę, kritikavo jų sprendimus, taip demoralizuodamas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų personalą. Be to, karininkas, siekdamas diskredituoti krašto apsaugos sistemą ir jos vadovybę, teikė su tarnyba susijusią informaciją neįgaliotiems asmenimis. Papildomai buvo nustatyta, kad karininkas nebendradarbiavo su sudaryta karinių oro pajėgų vado reikalų perdavimo komisija, vengė perduoti pareigas ir pasirašyti pareigų perdavimo aktą", - rašoma ministerijos išplatintame pranešime.
R. Karoblio anksčiau priimtą sprendimą dėl atleidimo A. Navickas yra apskundęs Vilniaus apygardos administraciniam teismui ir reikalauja jį gražinti į pareigas bei priteisti piniginę kompensaciją.
Dviejų "Mi-8T" sraigtasparnių remonto procesas buvo sustabdytas pernai, paaiškėjus, kad konkursą laimėjusi "Helisota" dalį darbų ketina perleisti Rusijoje registruotai įmonei. Krašto apsaugos ministerija šių metų kovą nusprendė nenutraukti sutarties su „Helisota" su sąlyga, jog orlaiviai nebus remontuojami pasitelkiant rusiškas įmones. Kariuomenė šiuo metu turi 6 „Mi-8" rusiškus sraigtasparnius, bet iš jų skraido tik vienas. Planuojama, kad nuo 2022 m. kariuomenė pereis prie vakarietiškų sraigtasparnių platformos.
Rašyti komentarą