Tai nutarta trečiadienį vykusiame Lietuvos vyskupų konferencijos posėdyje.
Visuotinis surašymas rengiamas Lietuvos gyventojų skaičiui ir pasiskirstymui mieste ir kaime, savivaldybėse ir apskrityse, taip pat jų demografinei, socialinei ir ekonominei sudėčiai, migracijos mastams nustatyti, būstų kokybei įvertinti.
Elektroninis surašymas truks dvi savaites - kovo 1-14 d. Gyventojai savo e. surašymo lape matys iš administracinių duomenų šaltinių jau įrašytus kai kuriuos asmens ir būsto duomenis: asmens gimimo datą, gimimo vietą, santuokinę padėtį, pilietybę, adresą, būsto plotą, pastatymo metus. Duomenis bus galima patikslinti. Gyventojai turės susirašyti tuo adresu, kuriuo gyvena, net jei jis nesutampa su deklaruota gyvenamąja vieta.
Jei bus užpildyti visi būste gyvenančių asmenų duomenys, surašinėtojai, prasidėjus gyventojų apklausai, šio būsto nelankys.
Balandžio 5-gegužės 9 d. vyks antrasis surašymo etapas: gyventojus, kurie surašė ne visus savo būsto gyventojus ar išvis nesusirašė elektroniniu būdu, lankys surašinėtojai ir paprašys atsakyti į surašymo lapo klausimus. Surašymo darbuotojus bus galima atpažinti iš surašymo darbuotojo pažymėjimų ir specialių portfelių. Statistikos departamentas išsamiai informuos apie gyventojų surašymo eigą, veiks nemokamas telefonas, kuriuo bus galima konsultuotis surašymo lapo pildymo ar kitais, su surašymu susijusiais, klausimais.
Šiuo metu Statistikos departamento specialistai moko surašymo skyrių vedėjus. Lietuvos Respublikos teritorija jau suskirstyta surašymo teritorijomis - surašymo skyriais bei instruktoriaus ir surašinėtojo apylinkėmis. Numatyta, kad surašymo darbus atliks daugiau kaip septyni tūkstančiai darbuotojų.
Rašyti komentarą