Andrius Mazuronis: " Ne draudimais, o lytiniu švietimu turėtų būti reguliuojamas abortų skaičius"

Andrius Mazuronis: " Ne draudimais, o lytiniu švietimu turėtų būti reguliuojamas abortų skaičius"

Politikų siūlymą uždrausti abortus Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narys Andrius Mazuronis vertina "kaip nežmoniško elgesio su moterimis įstatymą, kurio pateikimui pritarė didžioji dalis konservatorių, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai bei kiti parlamentarai".

"Visas pasaulis juda į priekį legalizavimo prasme, o mes grįžtame atgal ir norime suvaržyti moters teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą. Moters pasirinkimo teisė gimdyti ar ne yra įtvirtinta tarptautinėje teisėje. Tokie siūlymai kelia pagrįstas abejones dėl atitikimo tarptautinėms konvencijoms, kurias, beje, yra ratifikavusi ir Lietuva", - teigia Seimo narys A. Mazuronis, kuris balsuodamas dėl Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projekto susilaikė.

Jo duomenimis, šalyse, kuriose anksčiau galiojo abortų draudimas, pvz., Rumunijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Rusijoje, smarkiai padidėjo nėščių moterų mirtingumas, nes moterys, ieškodamos galimybių nutraukti nėštumą, kreipdavosi į nemedicinines įstaigas, kuriose mirdavo, būdavo suluošinamos ar ateityje visai nebegalėdavo susilaukti vaikų.

Pasak parlamentaro A. Mazuronio, ne draudimais turėtų būtų reguliuojamas abortų skaičius, o investuojant į jaunimo lytinį švietimą, šeimų informavimą šeimos planavimo klausimais, skatinant kontracepcijos prieinamumą.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas po pateikimo pritarė Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektui, kuriuo siekiama apginti gyvybę nuo jos pradėjimo. Pagal Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos inicijuotą projektą, nutraukti nėštumą gali tik gydytojas, kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai ir kai yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.

Už siūlomą įstatymo projektą ir lydimuosius dokumentus po pateikimo antradienį balsavo 46 Seimo nariai, prieš buvo 19, susilaikė 25 parlamentarai.

Toliau pateiktus projektus svarstys Seimo komitetai, į Seimo plenarinių posėdžių salę jie turėtų sugrįžti tik rudens Seimo sesijoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder