Algirdas Butkevičius: smulkieji verslininkai turi suprasti, kad jų sėkmė priklauso nuo realių žmonių pajamų
"Manau, kad smulkiesiems verslininkams gal bus sunkiau pirmus du arba maksimum tris mėnesius išgyventi, o po to jie turi suprasti, kad jų verslo sėkmė priklauso nuo žmonių realių pajamų augimo. Šiuo metu Lietuvoje realios pajėgos mažėja. Tai čia bus vienas iš instrumentų, kaip padidinti pirmiausia žmonių realias pajamas tai kategorijai žmonių, kurie sunkiausiai šiandien Lietuvoje gyvena", - trečiadienį interviu "Žinių radijui" sakė paskirtasis Premjeras.
Pasak A. Butkevičiaus, smulkieji verslininkai turi įvertinti, kad, jei realios žmonių pajamos nedidės, perkamumas irgi neaugs, ir į ateitį žiūrėti optimistiškiau.
Paskirtojo Premjero teigimu, šiuo metu Lietuvoje nesiimama jokių veiksmų, kad žmonių perkamoji galia nustotų silpti.
"Dėl ko ji turėtų stiprėti, jeigu mes matome, kad pagrindinė kapitalo koncentracija vyksta Vilniaus mieste ir Klaipėdoje? Netgi Kauno mieste perkamoji galia mažėja dėl to, kad tuose miestuose mokančių mokesčius skaičius mažėja, realios pajamos irgi nedidėja. Tai mes jokių stebuklų didelių iššaukti negalime", - aiškino A. Butkevičius.
Perkamosios galios augimą ir darbo užmokesčio augimą, pasak A. Butkevičiaus, paskatinti gali ir investicijų pritraukimas, eksporto augimas, bet regionuose šiuo metu investicijų tikrai nedaugėja, o darbo jėga, reikalinga Lietuvai, emigruoja.
Su kai kurių smulkiųjų verslininkų nuogąstavimais, kad MMA padidinimas gali kaip tik paskatinti emigraciją, A. Butkevičius teigė nesutinkąs.
"Tikrai nemanau, kad taip bus. Žmogus, kuris gaudavo 800 ar 850 litų, jeigu jis kitą mėnesį gaus 1000 litų, reikia suprasti, kad jis tą 1000 litų ir išleis. Ir ateis pas tą patį pardavėją, kuris užsiima smulkiuoju verslu. Dalį tų pinigų patikės jam pačiam", - sakė A. Butkevičius.
Socialdemokratų lyderio teigimu, nedidinant MMA regionuose didėtų nedarbas, daugėtų žemiau skurdo ribos gyvenančių žmonių.
"Klausimas yra toks, ar mes ir toliau regionuose nedarbą didiname iš lėto, taip kaip tai vyksta pastaruoju metu, ar mes ir toliau didiname žmonių armiją, kuri gyvena žemiau skurdo ribos, vertinant skaičiais, ar mes ir toliau susitaikome su ta mintimi, kad 25 procentai Lietuvoje dirbančiųjų gauna minimalią mėnesinę algą, ar mes susitaikome su ta mintimi, kad vidutinis darbo užmokestis kai kuriuose regionuose, lyginant su Vilniaus miestu, skiriasi 2,2 karto. Tai mes gal kartais susitarkime, kad imamės tokių jau ir radikalesnių veiksmų, kaip ir MMA pakėlimas", - kalbėjo socialdemokratų lyderis.
Rašyti komentarą