"Manau, kad pagal visus makro-, fiskalinės politikos rodiklius, Lietuva realiausiai galėtų eurą įsivesti 2015 metais", - po susitikimo pirmadienį su Prezidente žurnalistams sakė jis.
A. Butkevičius priminė, kad kaimyninė Latvija eurą ketina įsivesti 2014 m., tad Lietuva, jeigu vėluos įsivesti eurą, gali tapti "kažkokia užkampio valstybe". Tiesa, siekiat įsivesti eurą, politikas pabrėžė, kad reikia ir toliau laikytis fiskalinės drausmės politikos.
ELTA jau skelbė, kad Lietuvos bankas, pristatydamas Lietuvos ūkio perspektyvas 2013 m., neprognozuoja įstojimo į euro zoną net 2014 m.
Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė Rūta Rodzko, komentuodama euro įsivedimo galimybes, teigė, kad Lietuvos banko pateiktos prognozės greito euro įsivedimo nežada.
"Norint pretenduoti tapti visaverte euro zonos nare ir įsivesti eurą, kaip žinoma, Lietuva turi atitikti Mastrichto kriterijus, kurių - nei infliacijos, nei valstybės skolos, prognozuojame, nepavyks patenkinti nei 2013, nei 2014 metais", - teigė R. Rodzko.
Kad galėtų įsivesti eurą, Lietuva turi įgyvendinti Mastrichto kriterijus. Tai reiškia, kad jos fiskalinis deficitas turi neviršyti 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), valstybės skola neturi būti didesnė nei 60 proc. metinio BVP ir kita.
Pagal naujausią Lietuvos banko prognozę numatoma, kad šiemet Lietuvos BVP padidėjęs 3,0 proc., kitąmet išaugs - 3,1 proc. Dėl sparčiau augančių maisto, degalų ir pramoninių prekių kainų 2012 metams infliacija numatoma didesnė nei prognozuota anksčiau ir ateityje, tikėtina, keisis nedaug. 2012 m. ji turėtų sudaryti 3,2 proc., o 2013 m. - 2,8 proc.
Rašyti komentarą