Marija Koval: "Nereikia pinigų maišo, kad sukurtum tobulą įvaizdį"

Marija Koval: "Nereikia pinigų maišo, kad sukurtum tobulą įvaizdį"

Prieš keletą metų Lietuvoje prasidėjusi stilistų era šiandien išgyvena aukso amžių. Norėdamos atrodyti nepriekaištingai, originaliai ir, žinoma, stilingai veiklios turtingos ponios, nuolat užsiėmę ponai, žymūs menininkai, politikai bei jų žmonos, televizijos bei pramogų pasaulio atstovai įvertino įvaizdžio dizainerių darbą.

Nenuostabu. Juk gausus drabužių bei aksesuarų pasirinkimas, laiko trūkumas bei pagrindinių stiliaus ir spalvų derinimo taisyklių neišmanymas damas ir ambicijų turinčius ponaičius tiesiog varo iš proto. Pastaraisiais metais itin pagausėjo įvairiausių vakarėlių, pristatymų, susibūrimų, parodų. Ponioms ir ponams tenka kiekvienąkart pasirūpinti vis kitu apdaru. Taigi susikurti tinkamą ir pageidaujamą įvaizdį vienam tampa sudėtinga. Ir vis dėlto stilistų paslaugomis besinaudojančių žmonių Lietuvoje nėra daug. Dažnai net ir tie ponai, kurie tikrai galėtų sau leisti prabangą samdyti stilistą, to nedaro, pasitiki savo skoniu. Nors, beje, stilistams atrodo, kad kone kiekvienam, kuriam rūpi jo statusas visuomenėje, derėtų atidžiau peržvelgti savo drabužinę.

Taigi ar tikrai naujausių mados tendencijų išmanymas, aiškiai stilisto suformuota bendro stiliaus bei madingo įvaizdžio samprata šiandien yra būtinybė? Apie tai kalbėjomės su Vaivos Jokužienės fotostudijoje "Vaiva" dirbančia profesionalia vizažiste, talentinga įvaizdžio dizainere Marija Koval.

Jau aštuonerius metus dirbi profesionalia vizažiste, ir kone šešerius metus konsultuoji žmones stiliaus, įvaizdžio klausimais. Kodėl tave patraukė grožio pasaulis?

Nuo paauglystės mėgau puoštis, gražinti savo drauges. Tačiau baigusi vidurinę mokyklą įstojau studijuoti jūrų teisės Londono MPW koledže. Kodėl? Mano norui gilintis į aktorinį meistriškumą Sankt Peterburge prieštaravo tėvai. Jie man rekomendavo išsirinkti kokią nors rimtą profesiją. Išvažiavau į Londoną, tačiau dveji metai ten slinko labai lėtai. Supratau, kad sėdžiu ne savo rogėse. Taigi nebaigusi mokslų grįžau namo. Buvo vasara. Ilgai galvojau, ką labiausiai gyvenime norėčiau veikti. Nusipirkau lėktuvo bilietus ir išvykau studijuoti viename žinomiausių grožio institutų Maskvoje "MOD's HAIR". Tiesa, iš pradžių nemaniau, jog baigusi šiuos mokslus aš tapsiu profesionalia vizažiste. Galvojau tik pramoksianti save pasigražinti. Tačiau atėjusi į pirmąją paskaitą aš pamačiau kokias 16 merginų. Aš jų ir klausiu: "O... jūs kartu su manimi studijuosite makiažą?" Viena atsakė: "Ne, mes visos būsime jūsų modeliais." Ir tada aš supratau, kokio lygio bus šios studijos. Aš kone kiekvieną dieną nuo 8 valandos ryto iki 19 vakaro kurdavau makiažą visiems tiems modeliams. Man vienai asmeniškai dėstė daugumos Rusijos bei Europos grožio konkursų komisijos narė, profesionali vizažistė, įvaizdžio meistrė Natalija Sergejenkova. Baigiau vizažo kursus itin gerais pažymiais. Tai buvo ir įvertinimas, ir paskata.


Kaip tavo karjera klostėsi toliau?

Grįžusi į Lietuvą visų pirma užsukau pas savo kirpėją. Parodžiau jai savo darbų fotografijas. O jas netyčia pamatė ir šio grožio salono savininkė. Ji labai maloniai nustebo ir iškart pakvietė mane dirbti. Ir nors pradžioje labai bijojau dirbti paslaugų sferoje, visgi sutikau. Ir nesigailiu. Ši profesija mane sugeba atskleisti. Esu laiminga.

O svajonę tapti aktore jau palaidojai?

Mes, visos moterys, gyvenime esame aktorės.

Kaip tapai įvaizdžio dizainere?

Viskas prasidėjo nuo pažinties su Vaiva Jokužiene. Mes kartu vykdėme vieną solidų projektą, ir jis buvo labai gerai įvertintas. Tai buvo 12 mėnesių kalendorius Sauliaus Jokužio spaustuvės - leidyklos darbuotojams. Aš buvau atsakinga už stilių ir makiažą. Kūriau 12 skirtingų personažų, kuriuos įkūnijo spaustuvės darbuotojai. Supratau, kad toks darbas mane ypač traukia ir žavi, todėl nusprendžiau studijuoti Rygoje, stilisto, dizaino ir technologijų mokslų daktaro Konstantino Bogomolovo įkurtoje "Bogomolov Image School". Klausiausi paskaitų ausis ištempusi, akis išpūtusi. Bandžiau prisiminti, ar dar kas nors gyvenime mane buvo taip užbūręs kaip šis charizmatiškas žmogus. Grįžau nepaprastai laiminga su įvaizdžio dizainerės diplomu.

Kaip pritaikei savo žinias?

Prieš penkerius metus buvo ką tik įsibėgėjusios ir vis populiaresnėmis tampančios individualios fotosesijos. Dirbdama fotostudijoje "Vaiva" prisidėdavau prie kūrybinio proceso: sukurdavau žmogui ne tik makiažą, bet ir charakterį, bendrą įvaizdį, tinkamą aplinką.

Tačiau tu dirbi ir kaip įvaizdžio meistrė. Turi klientų, su kuriais vaikštai po parduotuves, padedi jiems suprasti, kokie drabužių ansambliai bei spalvų deriniai jiems labiausiai tinka.

Reikia pastebėti, kad nemažai žmonių stilisto reikšmingumo neneigia, pripažįsta, jog būtų neblogai pasikonsultuoti, tačiau kreiptis vis dėlto neskuba. O pati svarbiausia priežastis, dėl ko žmonės delsia pasinaudoti stilistų paslaugomis - tai manymas, jog konsultacijos labai brangiai kainuoja. Duosiu patarimą žmogui, kuris neturi maišo pinigų: kreipkitės į jaunus stilistus, dauguma turi puikų skonį ir už savo paslaugas neima nė cento. Jie stengiasi įgyti patirties bendraudami ir kurdami madingą įvaizdį.

Ar tikrai be stilisto pagalbos šiuolaikinis žmogus negali išsiversti?

Klientai, beje, mano, kad naudotis stilisto paslaugomis yra būtina nelyginant odontologo. Kiekvienas žmogus, kuriam padėtis visuomenėje yra svarbi, privalo turėti savo stilistą. Įvaizdžio dizaineris yra nelyginant tavo drabužinės "daktaras". Kartą pasikonsultavę, jūs jau niekada nebeapsiriksite derindami spalvas, formas, papuošalus, audinius. Stilistas jums sudėlios drabužių ansamblius.

Tačiau stilistų paslaugomis dažniausiai naudojasi turtingi žmonės, kurie ir taip jau turi susiformavę savo gyvenimo būdą, vertybes. Kaip juos "laužote"?

Jei kreipiasi, jau yra pasiruošę keistis. Prireikia daug laiko, kol pažįsti kliento charakterį, slapčiausius norus. Išvaizda gali lemtingai pakeisti gyvenimo įvykius. Vadinasi, stilistai gali valdyti likimus. Nepriekaištinga išvaizda teigiamai veikia ir patį žmogų, ir aplinkinius. Tai elementari psichologija. Ir jei stilistas moka kryptingai dirbti, atranda tobulą įvaizdį, - žmogus pražysta. Ir viskas aplink ima keistis. Todėl manau, kad geram stilistui, net nesvarbu, kiek jam jam buvo sumokėta, klientas visada liks skolingas. Šiuo metu studijuoju psichologiją, nes pirmiausia reikia pažinti save.

Koks yra tavo stilius?

Mano stilius keičiasi kartu su manimi. Neturiu vieno mėgstamo stiliaus. Stengiuosi atrodyti kiekvieną dieną gerai, gal ne visada madingai, bet - stilingai. Mano silpnybė yra batai. Turiu jų apie 60 porų. Didžiulė batų spinta iš serialo "Seksas ir miestas" - vis dar neišsipildžiusi mano svajonė.

Kokie klaipėdiečiai, tavo supratimu, yra verti stilingiausiųjų vardo?

Visada iš minios išsiskiria verslininkė Eugenija Odebrecht. Ji - drąsi, įspūdinga, veikli ir originali moteris. Ji turi savo stilių, kuris tinka tik jai ir niekam kitam. Tai - Dievo dovana. Visada elegantiška ir stilinga yra verslininko Antano Boso žmona Daina Bosas. Žaviuosi jos sugebėjimu rūpintis savimi, investuoti į save. Iš jos stiliaus gali drąsiai mokytis visos moterys. Itin jaunatviškai ir stilingai atrodo Vaiva Jokužienė. Ji nebijo pasikeitimų: kartais rengiasi meniškai, kartais - lyg padūkėlė. Vienas stilingiausių vyrų Klaipėdoje yra "Pikaso" grupės narys Dainius Skinderis. Jis visada atrodo nepriekaištingai.

Kaip turėtų šią vasarą rengtis moterys, kad būtų madingos?

Nieko naujo mados guru šiai vasarai nepasiūlė. Kas naujo? Madingas jūrinis, kaubojų, hipių laikų stilius. Madingi šortai, skrybėlės, trapecijos formos skraistės, juosta surišti plaukai, grandinės, grandinėlės, daug stambios bižuterijos, įdomios sagos, ordinai. Nepaisant sezono ir madų, moteris visų pirma turi išlikti savimi.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder