Keisčiausi pasaulyje kvepalai

Keisčiausi pasaulyje kvepalai

Ko paprastai tikimės iš kvepalų? Kad būtų malonūs, neįkyrėtų ir bent šiek tiek atspindėtų mūsų charakterį... Bet kartais pagrindiniu kriterijumi tampa jų išskirtinumas. Kaip jums patiktų kraujo ir puvėsių kvapas? Deginamos gumos? Kai kam patinka. Ir moka didžiulius pinigus.

Parduotuvėse - masinės gamybos kūriniai

Bet kurioje kvepalų parduotuvėje galima rasti kvepalų pramonės masinės gamybos kūrinių. Tokių kvepalų pilna visur: rengiamos garsios jų reklamos kampanijos, jie dažnai pasirodo spalvotų žurnalų puslapiuose, o jų "veidais" tampa visiems žinomi modeliai ir kino žvaigždės. Pasaulinė parfumerija nuo pat gyvavimo pradžios žengė demokratizacijos keliu. Natūralūs komponentai, naudojami kvepalams gaminti, buvo keičiami sintetiniais, todėl produkcija pigo ir tapdavo prieinamesnė. Kadaise vieni kvepalai būdavo kuriami kelerius metus, tuo tarpu šiandien sunku spėti susipažinti su parfumerijos naujovių gausa.

Selektyvinė kosmetika - turčiams ar kvapų gurmanams

Žinoma, kaip ir visur, yra išimčių. Šiuo atveju tai selektyvinė, tai yra išskirtinė parfumerija. Ją, kaip meną, supranta tik tikri žinovai. Skirtingai nei paprasti, selektyviniai kvepalai ne itin reklamuojami ir gaminami ribotu tiražu. Tokiems kvepalams gaminti naudojami natūralūs komponentai ir dažnai jie gaminami laikantis senųjų parfumerijos tradicijų, o tai, aišku, lėtina gamybos procesą, bet suteikia jam istorinio kolorito. Selektyvinių kvepalų flakonai būna arba iki kraštutinumo paprasti, arba nepaprastai brangūs - iš reto stiklo su brangiaisiais akmenimis, inkrustacijomis ir kitais priedais, kaip, pavyzdžiui, "Clive Cristian - Imperial Majesty" flakonas, puoštas briliantais. Būtent tarp šių išskirtinių aromatų pasitaiko pačių keisčiausių.

Brangiausi pasaulyje kvepalai

Į šį titulą gali pretenduoti "Clive Christian" aromatas "No.1 Imperial Majesty". 2007 metais "Clive Christian" kvepalai buvo oficialiai pripažinti brangiausiais kvepalais pasaulyje - viena uncija (30 ml) šio aromato kainuoja 2050 eurų. Nekalbant apie tai, kad kasmet pagaminama ir rinkai pristatoma vos tūkstantis vyriško aromato buteliukų ir tūkstantis moteriško. Dar yra speciali riboto leidimo serija, iš kurios pasaulyje pagaminta tik dešimt vienetų - buteliukai yra 500 mililitrų talpos, iš "Baccarat" krištolo, su 18 karatų aukso kamšteliu ir 5 karatų dydžio deimantu ant kiekvieno flakono. Šios išskirtinės serijos flakono kaina viršija 440 tūkstančių svarų sterlingų, o įsigijusiam tokią aromatinę brangenybę ji pristatoma "Bentley" limuzinu kartu su šampanu.

"Demeter"

Firma "Demeter" savo monokvepaluose, t.y. susidedančiuose tik iš vienos natos, regis, nusprendė atkurti visus egzistuojančius kvapus. Matyt, lengviau išvardyti tuos kvapus, kurių jie flakonuose dar neuždarė. Siūlomi "Knygos viršelis", "Vasaros lietus", "Pypkės tabakas", "Obuolių pyragas", "Bandelė su cinamonu", "Vinilas", "Audra", "Žemė" ir net "Omaras". Dar vienas pliusas, kad juos galima maišyti tarpusavy.

"Secretions Magnifique - Etat Libre d'Orange"

Provokuojančiai koncepcijai ir ne mažiau sensacingai kompozicijai abejingų nelieka: atsiliepimai varijuoja nuo visiško pasibjaurėjimo iki netvardomo susižavėjimo. Kūrėjai norėjo, kad aromatą sudarytų keturios S - sperme, sueur, salive ir sang (pranc. - sperma, prakaitas, seilės ir kraujas). Pieno ir kraujo derinį papildo stiprus jodo ir metalo prieskonis. Šis aromatas - ne kiekvienai dienai, tai pojūčių ir sekso kvapas.

 


 

"Wode - Boudicca"

Šiuos kvepalus galima matyti - ant odos ir drabužių lieka šviesiai mėlyna dėmė, kuri dingsta po kelių minučių. Kūrėjus įkvėpė legenda apie karalienę Budiką, kuri vadovavo vienos senovės britų genties sukilimui prieš romėnus. Pagal legendą sukilėliai išsitepdavo mėlynais dažais, kad atrodytų baisiau. Pralaimėjus Budika nusižudė, suvalgiusi nuodingą augalą - dėmėtąją maudą. Kvepalų sudėtyje - ir jo ekstraktas.

"Comme des Garcons - Odeur"

Jie buvo pavadinti antikvepalais - "Odeur 53" ir vėliau pasirodę "Odeur 71". Iš tiesų, paskaičius, iš kokių natų jie susideda, mažiausiai kyla minčių apie parfumeriją. "Odeur 53" sudaro 53 komponentai, tarp kurių - degančios gumos, nagų lako, smėlio, popieriaus, kalnų oro kvapai. "Odeur 71", kaip nesunku suprasti, komponentų skaičius padidėjo iki 71. Rašalo, pridegusios skrudintuve duonos ir veikiančio akumuliatoriaus kvapai - tik nedaugelis iš jų. Bet keisčiausia tai, kad abu aromatai gana malonūs.

"Escentric Molecules"

Šių kvepalų pagrindas - molekulė Iso E Super, kuri yra parfumerijos specialisto Geza Schoen 12 metų mokslinių tyrinėjimų vaisius. Ši medžiaga pasižymi savybėmis, panašiomis į feromonų, mažais kiekiais gaminamų kiekvieno žmogaus organizme. Kaip feromonai sukuria mūsų individualų kvapą, taip ir "Molekulės" ant kiekvieno žmogaus odos kvepia kitaip.

"Bolt Of Lightning - JAR perfumes"

Oficialaus pavadinimo kvepalai neturi, bet ant flakono pavaizduotas žaibas, taigi jie taip ir vadinami. Audra ir pavojus - štai kuo jie kvepia. Iš pradžių kompozicija išties "trenkia" stipriu ozono kvapu, o paskui laipsniškai pereina į žalumos aromatą po lietaus.

"Bobbi Brown - Bath"

Autoriai norėjo, kad švaros pojūtis, kurį jaučiate po dušo ar vonios, lydėtų visą dieną. Kvepalai truputį dvelkia skalbiamaisiais milteliais ir iškrakmolytais drabužiais, bet švaros mėgėjams tikriausiai patiks.

"Marc Jacobs - Lola"

Daugelis M.Džeikobso kvepalus perka ne dėl pačių aromatų, o dėl neįtikėtinai gražių flakonų. Prašmatnią gėlę nuo "Lola" flakono galima nešioti ant piršto. Kūrėjai kietuosius kvepalus įdėjo į žaismingą žiedelį - lieka tik juo pasipuošti ir flirtuoti.

"CB - I Hate Perfume"

Parfumeris Christopher Brosius visada dievino aromatus, bet nekentė visko, kas būdavo kuriama "dėl mados". Todėl jis sumanė seriją revoliucingų aromatų, pirmiausiai atspindinčių jo asmeninius prisiminimus ir pojūčius. Tarp jų - "Deginami lapai", "Bibliotekoje", "Paplūdimyje 1966-aisiais", "Žiema 1972" ir "Tiesiog kvėpuok".

"Blood Concept"

Šios linijos kūrėjai supranta, kad kraujas visada susijęs su tam tikra mistika ir paslaptimi. Jie išleido keturis "unisex" stiliaus (skirtus abiejų lyčių atstovams) aromatus: kiekvienas iš jų sukurtas tam tikrai kraujo grupei, visiems būdinga aštri metalo nata.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Laisvalaikis"

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder