Kad suvenyrai nedūlėtų stalčiuose

Kad suvenyrai nedūlėtų stalčiuose

Apie prabėgusias vasaros atostogas ne vienam iš mūsų jau primena nebent tradiciniai suvenyrai iš aplankytų šalių. Afrikietiški būgneliai, papirusas iš Egipto, turkiškas kaljanas - visa tai miela širdžiai, bet prie namų interjero dažniausiai visiškai nedera.

Išmesti gaila, o dėti nėra kur - toks verdiktas laukia daugumos mielų niekučių, taip ir liekančių dūlėti kur nors giliai stalčiuose ar dėžėse.

Vis dėlto interjero dizaineriai pataria nenuleisti rankų - išeitį rasti dažniausiai įmanoma ir netgi verta, nes tolimųjų kraštų suvenyrai, keliantys asociacijas su vasaros atostogomis ir įdomiomis kelionėmis, kuria sveiką namų psichologinį klimatą.

Jie gali tapti puikiu interjero akcentu ir netgi padėti užmegzti pokalbį su pirmąkart apsilankiusiais svečiais.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia reikėtų ištraukti iš stalčių visus parsivežtus ar draugų padovanotus suvenyrus ir pažvelgti kritiškai - kai kurie iš jų tikrai bus menkaverčiai ir jau praradę "prekinę" išvaizdą. Išmeskite juos negailėdami. Fengšui konsultantai pastebi, kad svetimų šalių suvenyrai patys savaime neturi savyje neigiamos energijos, tačiau buto geriau neapversti gausybe daiktų - taip bus sutrikdyta harmoninga energijos tėkmė. Taigi apsieikime be nereikalingų menkaverčių mažmožių.

Kad suvenyrai neatrodytų netvarkingai, pirmiausia juos rekomenduojama sugrupuoti pagal medžiagas arba, jei pavyksta - pagal tematiką

"Apsivalymo" išbandymą atlaikiusius suvenyrus pabandykite sugrupuoti pagal medžiagą, iš kurios jie pagaminti.

Jeigu turite teminę kolekciją, pavyzdžiui, iš kiekvienos aplankytos šalies parsivežate po suvenyrinį gaublį, vazelę arba renkate žvėrelių figūrėles, bus dar paprasčiau - net iš skirtingų medžiagų pagaminti niekučiai vienas prie kito derės.

XX amžiaus mene atsirado stilius "cluttered" (angl. - chaotiškas). Ypač jį pamėgo įvairiausi kolekcionieriai, kuriems chroniška netvarka namuose - gimtoji stichija. Jiems patinka, kai visur ir visko yra daug. Ir tas "daug" - viskas, kas mėgstamiausia. Bet kartais ir tokie žmonės grupuoja savo kolekcijas: kampe - statulėlės, ant stalo - vazelės, o ant palangės - miniatiūros. Lygiai tokį patį tvarkingą chaosą galite savo namuose sukurti ir jūs, nepaisant to, kad suvenyrai jūsų namuose yra ne kolekcionuojami, o atsitiktiniai. Tada jūsų namai neatrodys keistų daiktų sąvartynas, o panėšės į menišką vernisažą.

Vienas šalia kito esantys suvenyrai turėtų bent šiek tiek derėti tarpusavyje, kad sumaištis nekiltų ir sieloje - nekabinkite afrikietiškos kaukės šalia stačiatikių ikonos

Psichologai atkreipia dėmesį, kad suvenyrų mėgėjams jokių apribojimų nėra, pavyzdžiui, jei patinka gąsdinančios afrikietiškos kaukės - prašom jas eksponuoti. Vis dėlto derėtų atsižvelgti, kad niekučiai tarpusavyje nedisonuotų - nekabinkite tokios kaukės šalia pravoslavų ikonos ir nestatykite pigios statulėlės šalia prašmatnios vazos. Toks disbalansas gali nepastebimai sukelti jūsų sieloje sumaištį.

Taigi suvenyrų išdėstymo tvarka neturėtų būti atsitiktinė. Mažučių dekoratyvių elementų nepatartina rikiuoti ilgoje ištisinėje eilėje, kur kas geriau atrodys šen bei ten išdėstytos jų grupelės. Sugrupuoti ir tam tikra tvarka po kelis išdėstyti geriau atrodys ir didesni mažmožiai. Be to, paprastai akiai maloniau žvelgti į nelyginį skaičių dekoratyviųjų elementų.

Nišose ir ant lubų

Paprastai sugrupuoti suvenyrus, kad jie derėtų tarpusavyje, nesudėtinga ir malonu, o didžiausias galvosūkis yra tai, kur juos po to sudėti. Židinio atbraila, viena sekcijos lentyna su stiklinėmis durelėmis, lentyna ant sienos, staliukas - visa tai gana tradicinės vietos. Galima paieškoti ir įdomesnių variantų. Afrikietiškos kaukės ar tolimųjų kraštų dvasia dvelkiančios skulptūrėlės žaviai atrodys židinio sienelėje įrengtose nišose, o jeigu jas dar apšviesite...

Iš kelionių parsivežti suvenyrai, primindami patirtus įspūdžius, kuria namuose sveiką psichologinį klimatą

Labai vykęs sprendimas suvenyrus įkurdinti koridoriuje arba prieškambaryje - gražūs mažmožiai sukurs teigiamą pirmąjį įspūdį apie namus ir netrukdys besimėtydami kambariuose "ne vietoje". Tam galima sumeistrauti gipso kartono konstrukciją su apšviestomis lentynėlėmis per visą koridoriaus sieną. Vienintelis "bet" - koridorius turėtų būti kad ir ne ilgas, bet pakankamai platus, nes niša patalpėlę susiaurins 20-25 centimetrais.

Galima papuošti suvenyrais virtuvę - ant laisvos sienos pakabinti keletą baldų komplekto spalvos lentynėlių (kai kurios gali būti su stiklinėmis durelėmis, kitos - atviros) ir jose sudėlioti viską, kas primena kelionėse patirtus gerus įspūdžius. Gražiai atrodys suvenyrų "kaskada" - ant viršutinių lentynėlių sukrauti didžiausi, ant apatinės - patys mažiausi niekučiai.

Smulkių daikčiukų kolekciją suvėrus ant lyno galima pakabinti net ant lubų. Išmoningai atrodytų ir ant sienos pakabintas stiklinis "paveikslas" su skyreliuose išdėliotais suvenyrais.

Suvenyrai išgelbės ir nuo pernelyg "sterilaus", tuščio interjero. Pasitaiko, jog dideli kambariai, ypač miegamieji, dėl erdvės, kurią menkai užpildo miegamojo baldų komplektas, atrodo nejaukiai. Štai čia ir padės vadinamoji meniška netvarka. Lyg ir atsitiktine tvarka, bet iš tiesų labai apgalvotai po kambarį "išmėtyti" dailūs daikčiukai sukurs gyvenamos, bet ne chaotiškos, patalpos įspūdį.

Tuščiame kampe pagal dydį sugrupuoti afrikietiški būgneliai, įmantrios vazos, statulėlės, ant sienų sukabintos kelionių fotografijos, ant stalelio besipuikuojančios dekoratyvios figūrėlės - tik truputis fantazijos, ir kambarys atgis.

Parengė Olga BELEIČEVA

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder