Juoda spalva – nevaikiška? Dizaineriai mano kitaip

Juoda spalva – nevaikiška? Dizaineriai mano kitaip

Mados ir stiliaus industrijoje drabužiai vaikams yra viena pagrindinių krypčių – net garsiausi mados namai duoklę atiduoda ne tik suaugusiems, bet ir mažiausiems savo klientams. Mergaičių ir berniukų aprangos kolekcijoms dizaineriai kasmet skiria didžiulį dėmesį, taigi vaikų drabužiai originalumu, stilingumu ar netikėtumo efektu nenusileidžia moterų bei vyrų eilutėms.

Šių dienų vaikiškos mados nė iš tolo nebeprimena tų drabužių, kuriuos mes vilkėjome augdami: prisimenu, kai buvau maža, turėjau žydrą megztą kombinezoną, su horizontaliais smulkiais rudais dryželiais – siaubingai negalėjau jo pakęsti, tačiau tas „pabaisa“ buvo labai šiltas ir mama vis versdavo jį vilktis tol, kol neiškirpau ties pilvu didžiulio apskritimo. O dabar vaikams skirti drabužiai tokie stilingi, kad fashionistos mielai „įsisuktų“ į mažųjų spintas.

Vaikų mada vis labiau primena tėvų drabužius – praėjo laikai, kai mergaitės vilkėjo tik rožines sukneles, o berniukai mėlynas kelnes, apskritai mažųjų drabužinėse vis mažiau infantilių piešinėlių, blizgučių, sintetinių aplikacijų ir nereikalingo puošnumo kasdieniuose drabužiuose. Na, o šį sezoną dizaineriai palietė dar vieną, tik suaugusiesiems priklausiusią lentyną – jie vienbalsiai nutarė, kad metas sulaužyti stereotipą, kad juoda ne vaikams.

„Total black“ mados tendencija, kai nuo galvos iki kojų vilkima juodai, ant podiumo pastebima ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų kolekcijų pristatymuose. Tiesa, nebūtina mažųjų rengti vien juodai – puikiai atrodys juodos ir blizgančių, metalo imitacijos, spalvotų ar raštuotų drabužių deriniai.

 

Drabužių kolekcija vaikams © Organizatoriai

Žinoma, juoda – ne vienintelė spalvų žemėlapyje. Papuošę atžalas smėlio spalvos ar kitais neutraliais tonais, rožinės, pistacijų, persikinės, švelnios alyvuogių ar žydros pastelėmis bei ryškiai raudonos, mėlynos, vyno, fuksijų ar žalios spalvos drabužiais, tikrai neprašausite.

Rudeniui ir žiemai skirtose drabužių kolekcijose vaikams, pavyzdžiui, parduotuvės „United Colors of Benetton“ Vilniuje lentynose, gausu originalių naujovių, kurias vilkėdami mažieji ne tik atrodys stilingai, bet ir jausis patogiai – dizaineriai sujungė klasikinio stiliaus griežtumą su gatvės bei sportinio stiliaus lengvumu ir nors vaikų mada išties įvairialypė, galima išskirti kelias pagrindines tendencijas. 

Viena jų – oda ir latekso imitacija. Ši tendencija yra puikus pavyzdys, kad vaikų mados vis artimesnės suaugusiųjų. Taip pat labai madingas kamufliažas – šį sezoną jis skirtas ne tik berniukams, bet ir mergaitėms, o modelių įvairovė išties plati – panorėję parduotuvėse rasite ne tik švarkų ar kelnių, bet ir suknelių, kostiumų, kombinezonų, paltų, striukių. Beje, ši tendencija bus aktuali ir pavasarį.

Laikui nepavadi ir džinsinė mada visomis formomis – kelnės, kombinezonai, švarkai, liemenės, suknelės, kepurės ar net batai. Stilingai atrodys ir tradiciniai modeliai, ir užrašais, įdomiomis sagomis, raštais ar aplikacijomis dekoruoti džinsiniai drabužiai. Apskritai logomanija vaikų madoje šį sezoną ypač aktuali, tačiau jei jūsų vaikui tokios dekoracijos ne prie širdies, galite rinktis raukinius, kaspinus, nėrinius, tiulio detales, geometrinius, gėlių kompozicijų raštus, taškelius – vietos fantazijai ir asmeninio vaiko stiliaus paieškoms apstu.

Stileivoms mergaitėms šį sezoną stilistai rekomenduojama megztas sukneles, sijonus bei kombinezonus. Taip pat madingos varpelio bei akcentuoto viršaus su lengvai krentančia apačia modelių suknelės.

 

Drabužių kolekcija vaikams © Organizatoriai

Tiesa, kuriant madą vaikams dizaineriams tenka susidoroti su „dvigubu teismu“ – drabužius vertina ne tik juos vilkėsiantys vaikai, bet ir jų tėvai, todėl tenka ypač atidžiai apgalvoti ne tik įvaizdį, bet ir patogumą, funkcionalumą, praktiškumą bei, žinoma, kokybę.

Šiais laikais viso pasaulio gamintojai naudoja daug sintetinių audinių, ir nors vis dar gajus stereotipas, kad sintetika yra blogybė, iš tiesų šiuolaikinėmis technologijomis pagamintas elastanas gali būti geresnis nei medvilnė, o viskozė ar kiti dirbtiniai pluoštai dažnai yra gaminami iš medienos.

Beje, pasitaiko, kad, įsigydami kokybišką, natūralus audinio ir dažnai brangesnį drabužį, tėvai vaikams jį perka vienu ar net dviem dydžiais didesnį – neva bus keliems sezonams. Tiek mano, tiek mažųjų nuomone, tai yra didžiulė klaida – drabužis vaikui būna nepatogus, taigi jo išvis nenori vilkėti.

Apskritai, kad vaikiški drabužiai tarnautų ne vieną sezoną, svarbu juos tinkamai prižiūrėti – nepagailėkite pinigų kai kurių drabužių cheminiam valymui, taip stilingas paltukas antrą gyvenimą galės gyventi jaunesnių brolių ar sesių spintose.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder