Išleistuvių vakaras: tu pati nuostabiausia
Suknelė: ar žinai, ko nori?
"Iš savo patirties galiu pasakyti, kad yra du merginų tipai: tai tos, kurios pačios žino, ko nori, ir tos, kurios savo idėjos neturi, todėl klauso draugių patarimų ir nuolat keičia nuomonę, - sakė gargždiškė dizainerė Irena Bernotienė. - Tai jos nori to paties, kaip ir kita bendraamžė, tai to, ką pamatė internete, paskui sugalvoja pridėti dar kitur pamatytą detalę, vėliau vėl persigalvoja, ir taip be galo..."
Anot dizainerės, išklausyti draugių patarimus, pasidairyti idėjų internete tikrai pravartu, tačiau nereikėtų įsivaizduoti, kad atrodysi būtent taip, kaip kažkas nupasakojo arba kaip kažkas atrodo internete demonstruojamame paveiksliuke. "Tos nuotraukos yra momentinės, fotografuota tam tikra poza... Mergina, parsisiuntusi tokią suknelę, gali jaustis labai nepatogiai. Be to, kiekviena mergina su ta pačia suknele atrodys vis kitaip."
I. Bernotienė merginoms patartų neprisirišti prie vienintelio modelio ir nesivadovauti principu "kuo pigiau".
"Jeigu nusipirksi apdarą vos vienam vakarui - išeis brangiau. Juk bus dar daugybė progų, kada prireiks puošnios suknelės, tad verčiau išsirinkti brangesnę, bet geros kokybės audinio - natūralaus, pavyzdžiui, šilko. Tokia suknelė ir atrodys daug gražiau nei sintetinė", - patarė pokalbininkė.
Kokias spalvas, modelius, detales šiemet renkasi išleistuvėms besiruošiančios merginos? Pasak gargždiškės, dabar kaip niekad populiarios ryškios - raudona, oranžinė - arba pastelinės, tačiau grynos - rožinė, persikų spalvos. "Su juoda dar kol kas nesusidūriau - matyt, jau prarado aktualumą. Populiarūs permatomi šilko šifonai - dažnai gėlėti. Suknelių ilgis - iki žemės", - pasakojo merginas išleistuvių vakarui puošianti meistrė.
Svarbu nepersipuošti
Vilnietės stilistės Grėtės Petkevičiūtės nuomone, dažniausia išleistuvių klaida yra persipuošimas. "Tai tik mokyklos baigimo šventė, ne vestuvės ir ne "Oskaro" įteikimo ceremonija, - pernelyg nesureikšmina įvykio drabužių dizainerė, - todėl persistengti nereikėtų."
G. Petkevičiūtės nuomone, galima apsivilkti ir paprastą suknelę bei priderinti atitinkamus aksesuarus - ne pigią bižuteriją, bet, tarkime, deimančiukus, taip pat pasidaryti puošnią šukuoseną. Ilgaplaukėms Grėtė tokia proga patartų susisukti gražų kuodelį, nes palaidi plaukai atrodo kasdieniškai.
Suknelę derėtų rinktis ne pagal madą, o pagal savo asmenybę, teigė stilistė, ir ne tik pagal akių, plaukų spalvą bei figūros ypatumus, bet ir pagal savo gyvenimo būdą, pomėgius: "Kiekvienas žmogus turi "savo" spalvas, jam tinkamus modelius, būdingas detales." Paklausta, į kokią suknelę turėtų atkreipti dėmesį, tarkime, šviesiaplaukė žaliaakė, Grėtė nedvejodama atsakė: "Į raudoną!"
Pati stilistė savo išleistuvėms suknelės nesisiuvo - pirko Lietuvos parduotuvėje: "Tai buvo visiškai paprasta suknutė, tačiau labai gražios mėlynos spalvos."
Kalbėdama apie batelius, G. Petkevičiūtė akcentavo, jog kur kas svarbiau už jų išvaizdą yra tai, ar mergina patogiai jaučiasi: "Jeigu su negalite normaliai paeiti, geriau jų nesiaukite. Krypavimas ne tik sugadins bendrą vaizdą, bet ir atrodys komiškai."
Paklausta, ar vaikinui išleistuvių proga tiktų vilkėti šortų kostiumą, dizainerė suabejojo: "Gal geriau nereikia. Šortų kostiumas tinka laisvalaikiui, bet šventiniam vakarui - nelabai." Ar tokį apdarą pasirinkusiam etikos taisyklių laužytojui dera bent jau nusiskusti kojas? "Tikrai ne!" - juokdamasi kategoriškai atsakė pokalbininkė.
Puošiamės pasitikėjimu savimi
Net brangiausia suknelė neatrodys gražiai, jei pati mergina nebus patenkinta savimi.
"Pasitikėjimas savimi ateina dviem keliais: iš vidaus ir iš išorės, - sakė lektorė, etikos konsultantė Giedrė Urmulevičiūtė, paklausta, kur būtų galima įsigyti šį "papuošalą" išleistuvių vakarui.
"Labai geras būdas stiprinti pasitikėjimą savimi yra imti ir susirašyti, ką darau gerai, o ką turiu pakeisti. Kiekvienas žmogus ką nors sugeba puikiai - ar gražiai šokti, ar karves melžti, kiekvienas žmogus turi kai ką ypatingo: dideles akis, ilgus plaukus, dailias kojas, - reikia tuo džiaugtis ir tai vertinti, - sakė konsultantė. - Tiesiog paklauskite savęs: kuo aš sau patinku?"
Kitas būdas "pasipuošti pasitikėjimu savimi" yra išorinis: jis ateina iš tėvų, kitų artimųjų, draugų. Galima jų paprašyti, kad pasakytų, kuo esate ypatinga. "Tačiau šios nuomonės turi būti pozityvios ir plaukti iš žmonių, kurie linki jums gero", - perspėjo G. Urmulevičiūtė. Ar gero linkinčių žmonių nuomonė atspindės realybę, ar tai nebus subjektyvu? "Jeigu dešimt žmonių subjektyviai pasako tą patį dalyką, vadinasi, jis atspindi realybę", - įsitikinusi pokalbininkė.
Kad išleistuvių vakarą, kur susirinks daugybė žmonių, mergina jaustųsi jaukiai, G. Urmulevičiūtė pataria namuose parepetuoti grakščią laikyseną ir patogią stovėseną. "Užsimerkite, atsipalaiduokite ir įsivaizduokite save pačią nuostabiausią žemėje... ir tuomet atkreipkite dėmesį, kokia poza stovite. Štai šia poza galite pasinaudoti, kai jaučiate įtampą viešumoje." Pokalbininkė akcentavo, jog labai svarbu išlaikyti tiesią nugarą, nes tai pagerina kraujotaką, be to, mūsų stuburu - centriniu kanalu - teka energija.
Kaip derėtų elgtis patekus į tokią keblią padėtį, kai einant per pokylių salę, kai tave stebi daugybė akių, susipina kojos ir krypteli arba netgi pargriūni? "Reiktų atminti, kad mes nesame tokie svarbūs kitiems, kaip manome, ir kad kiti tuo metu galvoja ne apie jus, o apie save, - sakė konsultantė. - Turime 30 sekundžių pasirinkti: imti raudoti arba atsistoti ir eiti toliau. Juk taip nutikti gali kiekvienam, tai normalu."
Normalu ir tai, kad kiekvienam žmogui daugiau ar mažiau svarbi kitų nuomonė apie jo išvaizdą, ypač - jaunuoliui. Būtent todėl malonu išgirsti komplimentą... O jeigu šventiniame vakare koks tiesmukas individas ar šiaip mėgėjas gadinti nuotaiką priėjęs tau rėžia ką nors nemalonaus? "Padėkokite, kad pasidalino, ir pamirškite, - pataria specialistė. - Žinote pamokomą istoriją, kur Buda jį įžeidusiam žmogui primena, kad dovana, kurios nepriimi, lieka pačiam dovanotojui? Piktas žodis, kaip ir komplimentas, irgi yra dovana, kurią gali arba priimti, arba nepriimti. Sprendi pats."
Nuo nekultūringų, nejautrių žmonių nesame apsaugoti niekur - bet kada ir bet kur jus gali užklupti įžeidimas, to negalime suvaldyti. Tačiau galime pasirinkti savo reakciją.
"Viskas priklauso nuo mūsų, tačiau pirmiausiai turime savęs paklausti: ko aš noriu?" - sakė G. Urmulevičiūtė.
Tad jei norite gražaus, linksmo, įsimintino vakaro, kuriame spindėsite grožiu ir pasitikėjimu savimi, - taip ir bus.
Šokti per naktį
"Žinau, kad daugeliui merginų tai vienas svarbiausių vakarų gyvenime ir labai norisi pasipuošti, - sakė drabužių dizainą Anglijos Notingemo Trento universitete (Nottingham Trent University) studijuojanti klaipėdietė Morta Rapalytė, pernai tokiu metu Klaipėdoje baigusi gimnaziją. - Vis dėlto norisi per naktį šokti, ilgos puotų suknios, aukštakulniai, kaklą spaudžiantys marškiniai nepadeda atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiko."
Kaip būsimoji drabužių modeliuotoja, merginoms, norinčioms išsiskirti iš minios, Morta siūlo pačioms pabūti dizainerėmis: "Patarčiau paieškoti minimalistinio dizaino suknios ir "sužaisti" aksesuarais." Savo išleistuvių suknią klaipėdietė nusipirko drabužių parduotuvėje dieną prieš išleistuves: "Nieko įmantraus, tačiau aukštakulniai išgelbėjo mane nuo kuklaus, drovaus ir per itin moteriško įvaizdžio. Manau, atrodžiau paprastai, skoningai ir gražiai."
Morta yra buvusi ne viename studentų pokylyje Anglijoje ir sako, kad ten bet kurio proginio renginio apranga mažai kuo skiriasi nuo vakarinės, kurią merginos dėvi eidamos į klubą: "Trumpomis aptemptomis sukniomis su didelėmis iškirptėmis panelės puošiasi vos ne kiekvieną vakarą..."
Paklausta, ką per išleistuvių puotą derėtų vilkėti vaikinams, Morta sakė, jog vaikinų apranga nėra jos sritis, tačiau patikino, jog vakarui įsibėgėjus švarkų neprireiks. "Verta pagalvoti apie širdžiai mielus ir stilingus marškinius. Jei būčiau vaikinas, rinkčiausi arba pilką-baltą arba mėlyną-baltą derinį."
Galų gale, pasak Mortos, vakarui įsibėgėjus aukštakulniai bus numesti į kampą, ilgos suknios surištos mazgu, šukuosenos iširusios, o makiažas nuvarvėjęs kartu su liūdesio ir laimės ašaromis...
KOMENTARAS
Kristina KESMINIENĖ, asmeninė trenerė, sveikos gyvensenos ir mitybos konsultantė
Ne tik puošni suknelė daro jus gražią, bet ir ori laikysena, grakšti eisena, aukštyn pakelta galva. Grožis yra visuma! Vasarą dažnai matau mieste ar prie jūros besibūriuojančius abiturientus, ir atkreipiu dėmesį į kai kurių merginų laikyseną, kuri visas jų grožio procedūras tarsi ranka nubraukia: susimetusios į kuprą, sukumpusios, sulinkusiais keliais... Patarčiau namuose parepetuoti vaikščiojimą su aukštakulniais arba išvis jų atsisakyti. Kitas patarimas - dėl plokščio pilvuko: tą dieną verčiau apsiribokite grikių koše. Jausitės sočios, energingos ir be nereikalingo "balasto".
ŽINOSI - PRAVERS
JAV psichologė Jennifer Baumgartner, dirbusi dizainerio Ralpho Laureno kompanijoje, savo knygoje "Esate tai, ką vilkite" tvirtina pastebėjusi, jog rinkdamiesi aprangą žmonės nesąmoningai išsiduoda, ką šiuo metu jaučia.
Itin gili iškirptė byloja, kad moteris siaubingai nepasitiki savimi.
Jei užsikabinate per daug papuošalų - greičiausiai turite finansinių sunkumų.
Jeigu kruopščiaui susisagstote visas sagas - slepiate savo moteriškumą ir stengiatės atrodyti stipresnė už vyrus.
Mėgstate aukštakulnius - vadinasi, stengiatės panaudoti savo moteriškus kerus ir dėl to net nevengiate atrodyti kvailesnė nei esate.
Jeigu rūpinatės tik jaustis komfortiškai ir nesistengiate atrodyti gražiai - rizikuojate sukelti gailestį.
Jeigu jums svarbiausia "brendas" - vadinasi, stengiatės save paslėpti, kad niekas neįvertintų jūsų potencialo ir charakterio.
Rašyti komentarą