Giedrius Paulauskas: "Protingas žmogus vertins laisvę ir suvoks jos ribas"

Giedrius Paulauskas: "Protingas žmogus vertins laisvę ir suvoks jos ribas"

"Drabužis nėra vien tik apsauga nuo blogo oro. Tai - šiek tiek daugiau..." - sako dizaineris Giedrius Paulauskas. Ir konstatuoja, kad gatvėse vis dar stilingiau atrodo moterys. Vyrišką įvaizdį, besiremiantį militarizmu ir klasikinio kirpimo kostiumo pagrindais, kuriantis dizaineris vertina laisvę, bet itin domisi uniformų, ekipuotės istorija.

- Ką reiškia drabužis? Ar svarbu, kuo esi apsirengęs?

- Kiekvienam apranga yra svarbi, nes nuogas niekas nevaikšto. Drabužiai priklauso nuo to, kuo žmogus gyvena. Yra darbo, uniforminiai, laisvalaikio drabužiai, rodantys priklausymą tam tikrai grupei, subkultūrai. Drabužis gali praskaidrinti dieną. Jeigu į darbą nelabai norisi eiti, apsirenk gražiai, stilingai, gausi komplimentą, tau diena taps nuostabi. Kolegė pasakys - graži tavo suknelė ar švarkelis. Nežinau, ar vyrai vieni kitiems sako komplimentus, bet tie, kurie dirba mados srityje, vieni kitus pagiria, nes taip suteiki žmogui didelį džiaugsmą.

- Kas svarbiau - gerai atrodyti ar patogiai jaustis?

- Tai priklauso nuo žmogaus, jo gyvenimo būdo, darbo, pomėgių. Jeigu jam drabužis yra tik apsauga nuo aplinkos, tokiam žmogui esminis dalykas bus patogumas. Kitam drabužis - jo stiliaus išraiška. Todėl jo požiūris į aprangą bus kitoks. Jį drabužis gali ir šiek tiek varžyti, bet svarbiausia atrodyti stilingai. Juk moterys avi aukštakulnius, vyrai nešioja prigludusius švarkus. Tai varžo judesius, bet teikia elegancijos.

- Kuo jūs remiatės, kurdamas savo kolekcijas?

- Mano stilistika labai stipriai remiasi militarizmu ir klasikinio kirpimo kostiumo pagrindais. Kariniai dalykai, uniformos kilę iš labai vyriško pasaulio, griežtų principų, tradicijų laikymosi.

- O kam jūs kuriate? Kokie vyrai, kokios moterys perka pas jus?

- Asmenybės yra labai įvairios. Tai drąsūs, išsiskiriantys, turintys savitą stilių žmonės. Manau, kiekvienas dizaineris taip apie savo klientą galėtų pasakyti.

- Ką manote apie tuos žmones, kurie retai keičia drabužius?

- Jeigu žmogus yra mažai vartojantis tokį produktą kaip drabužis, tai jis yra ekologiškas. Kartais žmonės tai daro specialiai, norėdami išlaikyti savo stilių - vieną spalvą ar vieno tipo kirpimą. Taip pat tai susiję su finansais, su darbu. Galbūt jis dvylika valandų praleidžia darbe ir turi uniforminį drabužį, tai, ką jis dėvi savaitgaliais, jam jau ne taip ir svarbu.

- Kiek save gerbiantis žmogus turi turėti drabužių derinių savo spintoje?

- Tie, kurie kuria savo stilių, yra neabejingi aprangai, galbūt turės šiek tiek daugiau negu įprastai. Verslo žmogui svarbu turėti keletą eilučių, ne vieną, ne dvi. Dar labai priklauso nuo to, ar žmogu tvarkingas. Galbūt svarbu, kad drabužis tiesiog apsaugotų nuo šalčio, tai jis gali turėti ir vienus džinsus, bet svarbiausia, kad drabužiai būtų švarūs.

- Kartais gali būti nesuprastas vien dėl to, kad esi kažkaip kitaip apsirengęs. Kaip jūs tai vertinate?

- Į tai nereikia kreipti dėmesio. Kiekvienas gali būti nepatenkintas, gali nepatikti ar tavo laikrodis, ar batai. Kitas dalykas, jeigu tu išskirtinai apsirengei, į tave atkreipia dėmesį, nesvarbu ir kad tai neigiama reakcija, tu vis tiek įdomus. Tai yra apsisprendimas. Jeigu pradėsime varžyti savo apsisprendimą ir mąstyti, ką kiti apie mus galvoja, tada apskritai nieko kūrybiško nenuveiksime.

- Ar žmonės Lietuvos gatvėse yra stilingi? Kaip atrodo lietuviai užsienyje?

- Galbūt pas mus stilingesnės moterys, bet tai yra gerai. Man, kaip vyrui, smagiau į stilingas moteris žiūrėti. Aišku, smagu ir vyrą pamatyti stilingą. O lietuviai išvykę į kitas šalis atrodo lygiai kaip čia, Lietuvoje. Mes nesame nei kažkokie atsilikę, nėra taip, kad neturėtume drabužių nusipirkti. Lietuvius nėra taip paprasta atskirti ir dėl to, kad jų nėra tiek daug, kiek yra rusų ar vokiečių. Mūsų tauta nedidelė, o stilistiką lengviau nustatyti, kai šalyje yra didesnis gyventojų skaičius, kai jie daugiau keliauja. Mūsų tautiečiai nebent Turkiją užplūsta, kur susiniveliuoja su tais pačiais rusais. Mes esame Rytų šalių blokas, tai ta įtaka yra kažkiek išlikusi.

- Kartais sakoma - atrodo kaip iš kaimo...

- Na, čia iš tikrųjų ne rodiklis. Visi mes iš kaimo, aš irgi iš kaimo. Tie patys mieste, "geziukai" su treningiukais Naujojoje Vilnioje ar "Krasnuchoje", tai jie yra vilniečiai, bet jų stilius bauginantis. Tarsi užprogramuotas nusikalsti, tai nemalonios personos.

- Esate minėjęs, kad savo kolekcijose jūs kuriate herojus? Kokie jie?

- Kuriu kovingus, kad jie atlaikytų tų vilkų bandas, kurios smerkiančiai žiūri. Ir Londone yra tam tikros gaujos skustomis galvomis ir apsirengusių treningais, Prancūzijoje yra vietos, kur renkasi stilingi žmonės ir kur skustagalviai - ten geriau neiti. Visur tos pačios problemos.

- Ar iš kolekcijose pristatomų herojų galima ko nors pasimokyti, ar herojus nėra tik iliuzija?

- Ko žmogui reikia? Ar jis pats nori tapti herojumi, ar stebėti kolekciją kaip reiškinį, ar išanalizuoti ir suvokti, ką dizaineris pasakė. Herojai nėra kažkokie supermenai, tai personos. Kad ir Stivas Džobsas, kuris padarė įtaką tam tikrai publikai. Jis labai paprastai rengdavosi - džinsai ir marškiniai arba golfas. Jis yra herojus, nes yra genijus. Tiems, kas tarnavo armijoje, galbūt herojus yra generolas. Herojai mus supa ir yra visai šalia. Pavyzdžiui, žmogus turi savo tinklaraštį, kuria savo stilių, save fotografuoja, tau patinka, ką jis daro, ir jis tarsi tampa tavo herojumi. Kiekvienas atrandame herojų savo srityje.

- Ką dabar skaitote?

- Dabar skaitau knygą "Stalingradas". Dar laukia knyga apie Antrojo pasaulinio karo vokiečių Prūsijos krašto likimą. Mano hobis - Antrasis pasaulinis karas, uniformos, ženklai, ekipuotė. Dar perskaičiau ir knygą "Būti Armaniu". Tokių asmenybių ne tiek daug mados srityje. Jis pakeitė klasikinio kostiumo supratimą, suminkštino formas, pakeitė kirpimus. Buvo įdomu paskaityti.

- Kokius filmus žiūrite, ko klausote?

- Filmai patinka įvairūs, priklauso nuo turinio. Kariniai filmai dažnai būna propagandiniai, orientuoti į vieną pusę, dažniausiai į tą, kuri laimėjo. Man kinas yra labai įdomu. Bet labai sunku atrasti teisingų filmų. O muzika man yra kaip fonas. Kai piešiu eskizus, ji turi groti, tada užsibarikaduoji ir į kitokį pasaulį pasineri...

- Ką reiškia jūsų ilga barzda? Ar ilga barzda auginama vietoj ilgų plaukų?

- Barzdą užsiauginau, nes norėjau pasikeisti, pamatyti save kitokį. Tai ir stiliaus, ir ideologinis sprendimas, kai kitaip matai savo kūrybą, madą, kitaip dirbi ir gyveni. Ir šiaip visi revoliucionieriai buvo su barzdomis.

- Ką jums reiškia laisvė?

- Tai geras jausmas. Kai esi laisvas, gali išsakyti savo nuomonę. Aišku, visada reikia galvoti, ką sakai. Protingas žmogus vertins laisvę ir suvoks jos ribas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder