Tipiniuose blokiniuose daugiabučiuose architektūrinės minties polėkiui maža erdvės.
Standartiniame trijų kambarių bute neperstumdysi sienų ir racionaliau neperplanuosi erdvės bei stiliaus. Tačiau šeimininkės nenumaldomas noras įprastame bute sukurti kažką originalaus, galinčio stebinti ir džiuginti, dizaineriui gali būti geras stimulas.
Individualūs spalviniai sprendiniai
Skaitytojams pateiksime pavyzdį, kaip minimaliai, be didelių architektūrinių permainų buvo perplanuotas tipinis trijų kambarių butas.
Atskiros vonios ir tualeto patalpos buvo sujungtos į bendrą sanitarinį mazgą, kurio plotas dar padidintas koridoriaus sąskaita, o įėjimas į virtuvę padarytas iš svetainės.
Šeimininkė išsirinko ugninės spalvos virtuvės komplektą, todėl dizaineriui neliko nieko kita, kaip ieškoti individualių spalvinių sprendinių. Visame bute harmoningai pasiskirstė ryškios skambios spalvinės gamos: jūros žalumos - vonioje, melsvai violetinės - miegamajame, vyšninės - svetainėje, ryškiai daugiaspalvės - vaikų kambaryje, raudonai ugninės - virtuvėje.
Ryškias spalvas sėkmingai pavyko "nugesinti" pasteliniais tonais. Virtuvėje raudonos ir pilkos spalvų derinys sušvelnino akį rėžiantį interjerą bei suteikė jam jaukaus žavesio. Švelnios smėlio spalvos svetainės sienos puikiai derėjo prie interjero ekstravagantiškos minkštosios dalies. O šalti grindų ir lubų tonai padidino patalpos aukštį bei suteikė jam gaivos.
Jaukus interjeras
Lubų apipavidalinimas vertas atskiro dėmesio. Iš gipskartonio sukurtos sudėtingos, švelniai vilnijančios formos. Pakabinamų lubų blizgesys sukuria lengvumo efektą. Miegamajame jos - sodrios alyvinės spalvos, vonios kambaryje - mėlynos, o virtuvėje - rūškanai pilkos. Lubų gelmė ne tik vizualiai padidina kambarį, bet ir patraukia dėmesį, užburia. Šeimininkė patenkinta - yra iš ko emociškai pasikrauti, yra kuo nustebinti svečius.
Voniai dekoruoti ir prieškambariui atskirti panaudoti stiklo blokai butui pridėjo šviesos ir gaivos. Šaltų grindų koloritas ir blizgiai puošnių lubų harmonija sukūrė vaiskumo pojūtį.
Kampus suapvalinantys dekoratyviniai elementai ne tik subtiliai papuošė interjerą, bet ir labai efektingai sujungė virtuvę su svetaine. Jie ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs. Etažeriška architektūrinė forma patogi susidėti įvairiems mieliems niekučiams, o jie interjerą daro jaukų, komfortišką ir elegantiškai žavų.
Rašyti komentarą