Į vandenį pamerkite ne įprastų ropinių svogūnų, o tuščialaiškių česnakų (liaudyje vadinamų žieminiais svogūnais), ropučių (jos labai mažutės) - jų įsigysite maisto parduotuvėse.
Daugiau ir taupiau
Tuščialaiškių česnakų (Allium fistulosum; žr. nuotr.) laiškus nupjaukite, palikę apie 10 cm apatinės stiebo dalies, šaknų nelieskite.
Įmerkite stiebus į stiklinius indelius ir juos pastatykite ant palangės. Vandens stiklainyje turi būti tiek, kad semtų šaknis ir vos siektų apatinę stiebo dalį.
Periodiškai vandens papildykite, kad šaknys nedžiūtų. Po poros dienų jau pamatysite augant laiškus. Kai jie išstyps apie 8-10 cm, nupjaukite ir suvartokite, o kas liko - neišmeskite: laiškai vėl ataugs, ir ne kartą.
Kai jau pajusite pablogėjusį skonį, senąją daržovių partiją persodinkite į žemę (šiltnamyje ar įstiklintame balkone - vėsumos nebijo, augs greitai, nes šaknys vešlios), o ant palangės pamerkite naują.
Kad palangės daržo derlius būtų gardesnis, nepamirškite vis įpilti šviežio vandens. Galite įberti truputį želatinos - ji turtinga azoto.
Dietologai teigia, jog žieminis svogūnas pasižymi visomis ropinio svogūno savybėmis (pirmiausiai - dezinfekcinėmis), o vitamino C jame net daugiau negu ropiniame. Suvalgę ryšulėlį laiškų, gausite vitaminų A ir C pusę dienos normos, taip pat apie penktadalį kalio bei kalcio normos. Šios medžiagos reikalingos sklandžiam širdies darbui, kaulų sistemai stiprinti.
Ant palangės (grunte) galima užsiauginti ir lapinių salotų, krapų bei petražolių, špinatų, bazilikų bei kitų kvapniųjų žolelių...
Ko reikia?
Daržui ant palangės auginti reikia plačių ir negilių indelių, geros kokybės grunto, polietileno, laistytuvo su mažytėmis skylutėmis, dieninės lempos.
1. Į indelius pridėkite žemės, ją sudrėkinkite ir pasėkite sėklas.
2. Užberkite sėklas plonu sluoksniu žemės, vėl paliekite ir suplokite paviršių.
3. Uždenkite indelius polietilenu. Kai išdygs daigeliai, dangalą nuimsite.
Jeigu nenorite terliotis su sėklomis, nusipirkite parduotuvėje žalumynų vazonuose. Daržovių skyriuose rasite taip parduodamų lapinių salotų (imkite su tamsiai žaliais arba rudais lapais), petražolių, čiobrelių, mėtų, krapų ir t. t. Parsinešę namo, persodinkite juos į erdvesnius indus ir laikykite ant palangės pietų pusėje.
Geriausia trąša
Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad nuolatinis švelnus prisilietimas prie daigelių skatina geresnį jų augimą.
Čia nėra jokios magijos. Reikalas tas, kad mechaniškai veikiant antžeminę augalo dalį, lapai išskiria organinę medžiagą eteną (C2H4) - bekvapes, bespalves dujas, kurios yra augimo hormonas ir reguliatorius.
Tokiomis dujomis gali būti skatinamas ir vaisių nokimas. Neprinokusius pomidorus rekomenduojama laikyti šalia sunokusių obuolių ir bananų, nes pastarieji yra etileno tiekėjai.
Žinotina, jog tam tikromis sąlygomis hidratuojant eteną gaunamas sintetinis etanolis, tačiau dėl priemaišų jis nėra tinkamas maistui.
"Fotolia"
3 (prie Daugiau ir taupiau) 4 (prie Ko reikia?) 5 (prie Geriausia trąša)
Rašyti komentarą