Minint Kovo 11-ąją – netikėto skonio trispalvio želė torto receptas

Minint Kovo 11-ąją – netikėto skonio trispalvio želė torto receptas

Želė desertus mėgsta visi – nuo mažiausių iki didžiausių. Desertai, kurių sudėtyje naudojama želatina, yra populiarūs visame pasaulyje, o kiekviena šalis turi savitų šio ingrediento panaudojimo būdų. Lietuvoje visi puikiai žino desertinį sūrį su želė gabaliukais ir tikrai ne vienas mėgavosi želė su vaisiais bei dailiai užpurkšta grietinėle desertinės taurės viršuje. Yra įvairiausių želė desertų receptų, o Kovo 11-osios proga siūlome pasigaminti kiek netikėtą, tautiškumu alsuojantį trispalvį skanėstą.

Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertas, pasakoja, kad želatina konditerijoje naudojama jau nuo XIX a. Ji mūsų virtuvėse pasirodo tiek želė gabaliukų pavidalu, tiek ir kaip papildomas ingredientas, galintis sustandinti įvairius pyragaičius, tortus, desertus.

„Bene žinomiausias desertas su želatina yra itališka panakota, kuria mėgaujasi viso pasaulio smaližiai. Dėl savo gaivaus skonio ir malonios konsistencijos desertas vertinamas maisto gurmanų ir yra dažnai užsisakomas po prabangios vakarienės restorane. Dabar panakotą gali pasigaminti kiekvienas, kuris nebijo suktis virtuvėje. Iš želatinos taip pat gaminama želė, įvairiausi varškės ir jogurto desertai, ledai, taip pat ji gali tapti ir pyragaičių bei tortų puošybos elementu – pavyzdžiui, iš želė pagamintas viršutinis deserto sluoksnis maloniai blizgės ir trauks akį“, – sako T. Lauvray.

Konditerijos ekspertas pastebi, kad Lietuvoje populiariausi skanėstai su želatina – želė desertas su plakta grietinėle, desertinis sūris su želė gabaliukais ir želė tortas, kurio receptą rasite šio teksto pabaigoje – jį iš vaikystės turėtų prisiminti kiekvienas.

Želatina mūsų krašte taip pat plačiai naudojama ne tik desertų, bet ir šaltienos gamybai, kuri natūraliai išgaunama jos virimo būdu, taip pat įvairioms mėsos, žuvies ar daržovių užpiltinėms.Želatina visame pasaulyje vertinama ne tik dėl maistą standinančių savybių – ji pasižymi mažu kaloringumu ir nauda sveikatai.

„Želatinoje esantys mikroelementai, aminorūgštys tikrai naudingi mūsų organizmui. Želatina skatina kolageno gamybą organizme ir stiprina kaulus, sąnarius, raumenis, bendrą organizmo atsparumą, taip pat rūpinasi mūsų oda ir yra rekomenduojama tiems, kurie nori sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje“, – teigia T. Lauvray.

Ne paslaptis, kad želatina išgaunama iš gyvulinės kilmės produktų, tad želė skanėstais gali mėgautis ne visi – vegetarai ar veganai šio produkto turėtų nevartoti. T. Lauvray pasakoja, kad mėsos nevalgantiems žmonėms yra puiki augalinė alternatyva, kuri virtuvėje atstoja želatiną.

„Želatiną galima pakeisti į ją panašiu produktu agaru, kuris gaminamas iš kelių rūšių jūrų dumblių. Jame taip pat gausu mūsų organizmui naudingų mikroelementų, tarp jų – kalcio, geležies, jodo. Iš agaro gaminamas marmeladas, jis taip pat naudojamas pastilių gamybai. Agaras gali visiškai atstoti želatiną desertų gamyboje ir ypač naudingas tiems, kurie nevalgo mėsos“, – sako T. Lauvray.

Kovo 11-osios proga Thierry Lauvray dalijasi trispalvio želės torto receptu, kuris nustebins ne tik savo išvaizda, bet ir ypač lietuvišku skoniu!

Kovo 11-ajai skirtas trispalvis želė tortas

Šį desertą galite gaminti naudodami tiek gryną želatiną, tiek agarą, tačiau tam, kad tinkamai atmatuotumėte jų kiekius, reikia būti įgudusiems. Šį kartą, patogumo dėlei, desertą gaminsime iš jau paruoštų želė mišinių, tačiau jiems suteiksime visai kitą skonį.

Jums reikės:

Trijų pakuočių želė mišinio: geltono, žalio ir raudono

0,5l rūgštesnių obuolių sulčių

Vieno obuolio (nebūtinai)

0,5l mėtų lapelių arbatos

2–3 vidutinio dydžio burokų

Trintų aviečių, vyšnių ar kitų raudonų uogų (nebūtinai)

Paruošimo būdas:

Dažniausiai želė mišinius užpilame karštu vandeniu, tačiau šį kartą siūlome juos išmėginti kitaip, suteikiant papildomą skonį. Šį desertą galite ruošti kaip tortą norimoje formoje arba porcijomis. Žemiau nurodytame recepte ingredientus ruošime platėjančiame dubenyje, kurį, paruošus tortą, apversime, tad atkreipkite dėmesį į atvirkščią spalvų eiliškumą.

  1. Pašildykite 500 ml obuolių sulčių, bet neužvirinkite. Sudėkite geltonos želė mišinį, ištirpinkite ir supilkite į dubenį, padėkite šaltai. Kai sluoksnis sustings, galite ant viršaus uždėti riekelėmis supjaustytų obuolių, o tuomet ant jų šiek tiek užpilti antro sluoksnio skysčio, palaukti kol sustings ir tuomet baigti pilti skystį antram sluoksniui. To reikia tam, kad obuoliai neplaukiotų ir nepradėtų skraidyti. Jeigu neturite laiko, šį žingsnį galite praleisti ir gaminti tortą be papildomų priedų.
  2. Pasigaminkite 500 ml koncentruotos žalios arbatos iš šviežių mėtų lapelių. Į karštą (bet ne verdančią) arbatą suberkite žalią želė mišinį, išmaišykite, pilkite ant sustingusio geltono sluoksnio ir padėkite šaltai. Sustingus šiam sluoksniui, galite uždėti raudonų uogų, bet tai nėra būtina.
  3. Smulkiai supjaustykite burokėlius, sudėkite juos į 600 ml verdančio vandens ir virkite 20-30 minučių, kol vanduo nusidažys raudonai. Burokėlius išimkite, į karštą, bet ne verdantį burokėlių skystį suberkite raudoną želė mišinį, išmaišykite, supilkite ant sustingusio žalio sluoksnio. Burokėliai suteiks papildomos spalvos, saldumo ir lietuviškumo!
  4. Kai sustings visi sluoksniai, atsargiai apverskite dubenį ir atskirkite nuo jo tortą. Tortą galite papuošti šviežiomis uogomis, mėtų lapeliais, taip pat užpurkšti grietinėlės. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos.

Skanaus!

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder