5 priežastys, kodėl spaudžiant šaltukui verta valgyti sriubas

5 priežastys, kodėl spaudžiant šaltukui verta valgyti sriubas

Argi šaltą žiemos dieną gali būti kas nors geriau už dubenėlį karštos sriubos? Lėkštė sočios sriubos ne tik sušildo, bet ir pakelia nuotaiką. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad sriubos – organizmui itin naudingas patiekalas: jos neapsunkina skrandžio, suteikia energijos bei sotumo jausmą, be to, tai yra ir natūralus būdas imunitetui stiprinti.

Dar vienas sriubos pliusas, anot V. Juodkazienės, nesudėtingas paruošimas – juk ne veltui sakoma, kad sriubą išvirti galima ir iš kirvio koto. „Sriubą lengvai galite virti iš bet kurių šaldytuve turimų daržovių. Šis patiekalas labai tinka sezoninių daržovių vartojimui, o šiuo metu sriuboms tiks morkos, kopūstai, moliūgai – derinkite skirtingas daržoves, kad atrastumėte labiausiai patinkantį skonį. Taip pat sriubas galite paįvairinti ir neįprastais ingredientas ar prieskoniais“, – sako maisto ekspertė.

Ji pastebi, kad gyventojai šaltuoju metų laiku labiau atsigręžia į mūsų klimatinėms sąlygoms būdingas žiemos sezono gėrybes – bulves, burokėlius, kopūstus, morkas, svogūnus. „Šios Lietuvoje užaugintos daržovės gali būti saugomos per visą žiemą, todėl parduotuvėse jų įsigyti galima visada, o pirkėjai tai noriai ir daro“, – kalba V. Juodkazienė.

Maisto ekspertė pataria verdant sriubą daržoves naudoti su luobele, žinoma, gerai nuplautas. Taip sriuboje bus daugiau skaidulinių medžiagų. Taip pat svarbu daržovių nepervirti. Išvirusios jos turėtų išlaikyti savo struktūrą. Jeigu gaminsite trintą sriubą, reikėtų nepersistengti su vandens kiekiu – jeigu jo bus per daug, teks nupilti kartu su maistinėmis medžiagomis ir vitaminais.

Namuose galima nesudėtingai pasiruošti bet kokią mėgstamą sriubą – nuo lietuvių pamėgtų barščių iki trintų ir sočių daržovinių, aštrių azijietiškų ar tirštų bei maistingų itališkų sriubų. Ir nors pagrindinė sriubos misija žiemą – sušildyti, V. Juodkazienė dalijasi dar penkiomis priežastimis, kodėl šaltuoju metu laiku verta valgyti sriubas.

Nebrangu ir lengva pagaminti. Sriuboms ar įvairiems tirštiems troškiniams nereikalingas sunkus ir ilgas gaminimo procesas: ilgiausiai užtruksite virdami sultinį, o vėliau tereiks supjaustyti norimus ingredientus ir juos sumesti į puodą. Sriubos taip pat yra puikus būdas kovoti su maisto švaistymu, nes joms išvirti puikiai tiks ir bet kokie daržovių ar kruopų likučiai.

Tinka šaldymui. Išvirę didelį puodą naminio sultinio – dalį jo galite užšaldyti. Tokiu būdu skanią ir sveiką sriubą, pritrūkus laiko, pasigaminsite vos per kelias minutes.

Organizmui naudingas maistas. Sriuba – populiarus maistas tarp žmonių, kurie laikosi sveikesnės mitybos principų. Kadangi didžiąją jos dalį sudaro vanduo, šis patiekalas turi mažai kalorijų, tačiau suteikia ir sotumo jausmą. Taip pat valgydami sriubą suvartosite ir daugiau daržovių, kurios dėl vitaminų ir skaidulinių medžiagų yra būtinos kasdienėje mūsų mityboje.

Padeda kovoti su peršalimu. Sriubos puiki prevencinė priemonė norint išvengti peršalimo, ypač jeigu sriubą skaninate šviežiu česnaku, svogūnais, salierais ir morkomis – visuose šiuose produktuose yra gausu imunitetą stiprinančių medžiagų.

Tiks kiekvieno skoniui. Dar vienas sriubos pliusas – skonių įvairovė. Sriubas galima ruošti įvairias – tereikės pasitelkti savo fantaziją. Be to, ruošdami sriubą galite laisvai improvizuoti ar varijuoti mėgstamais savo ingredientais. Sriubos gali būti lengvos vegetariškos, sočios iš mėsos, trintos, aštrios. Todėl net ir kasdien gamindami sriubas, galite nuolat keisti valgiaraštį ir kaskart nustebinti namiškius.

V. Juodkazienė siūlo ir kelis visame pasaulyje pamėgtų sriubų receptus, kuriuos lengvai pasigaminsite namuose:

Tailandietiška Tom Yum sriuba

Jums reikės:

Šaukštelio kokosų aliejaus

Citrinžolės

Gabalėlio imbiero šaknies

Kelių aitriųjų paprikų

Kelių nedidelių pomidorų

Kelių mėgstamų grybų

Saujos krevečių

Nedidelio gabalėlio vištienos filė

Sultinio

Indelio kokosų pieno

Šviežių kalendrų

Žaliosios citrinos

Šlakelio žuvies padažo

Svogūno laiškų

Paruošimas:

Puode su kokosų aliejumi apkepinkite citrinžoles, imbiero šaknies riekeles, smulkiai supjaustytas aitriąsias paprikas, pomidoro skilteles bei ketvirčiais supjaustytus grybus. Įmeskite krevetes be kiautų, plonai pjaustytą vištienos filė, dar pakepkite, kol krevetės taps rausvos. Supilkite sultinį, kokosų pieną, leiskite užvirti ir virkite apie 5 min. Pagardinkite sriubą žuvies padažu, žaliųjų citrinų sultimis, kalendromis, smulkiai pjaustytais svogūnų laiškais.

Itališka daržovių sriuba „Minestrone“

Jums reikės:

Morkos

Kelių saliero stiebų

Kelių bulvių

Svogūno

Šlakelio aliejaus

Pomidorų tyrės

Kelių šviežių pomidorų

Skardinės konservuotų pupelių

Stiklinės mėgstamų makaronų

Nedidelio gabalėlio kopūsto

Žiupsnelio druskos ir pipirų

Paruošimas:

Morkas, saliero stiebus, bulves supjaustykite kubeliais, svogūną smulkiai sukapokite. Puode įkaitinkite aliejų, jame pakepinkite svogūnus, česnakus, o po kelių minučių suberkite morkas, bulves ir salierus. Pakepinkite 5 min. Įmaišykite pomidorų tyrę, supjaustytus pomidorus, supilkite sultinį. Kai sriuba užvirs, leiskite jai pavirti 10 minučių. Suberkite pupeles, makaronus – dar virkite 10 minučių, galiausiai sudėkite pasmulkintą kopūstą ir pavirkite dar 2 minutes. Paragaukite, ar netrūksta druskos, pagardinkite pipirais. Patiekite su traškia duona. Skanaus!

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder