Vonia: mini SPA centras namuose

Vonia: mini SPA centras namuose

Liaudies išmintis byloja, kad pirmąjį savo namą, kurį laiką jame pagyvenus, reikia parduoti. Tik tada, pasimokius iš statybos, projektavimo ir įrengimo klaidų, antrąjį pasistatyti sau... [CITATA]

Nesvarbu, ar gyvenate nuosavame, ar daugiabučiame būste, turbūt sutiksite, kad išskirtinę vietą namuose užima jos didenybė vonia. Pagal svarbą kasdieniame (ypač moters) gyvenime ji tikriausiai antra po virtuvės. Čia vyksta ne tik švarinimosi, bet ir gražinimosi procedūros, ne tik pasiruošimas darbo dienai, bet ir relaksacijos, terapijos ir meditacijos seansai... Todėl labai svarbu, kad vonios kambarys būtų ne tik estetiškas, bet ir pakankamai erdvus (kiek leidžia galimybės) bei patogus naudotis. Ir dar: kad netektų per daug vargintis jį valant... O bene svarbiausia - kad nepriekaištingai jame veiktų visa santechninė įranga.

AKCENTAI. Itin daug dėmesio skiriama ir vandens maišytuvams bei jų išdėstymui.

Buitiniai patarimai, arba Ką daryčiau kitaip?

Kuo liko patenkinti, o ką darytų kitaip, jei galėtų iš naujo įsirengti vonią, paklausėme keleto privačių namų savininkų, kurie savo būstą rengė pirmą kartą ir nesinaujo išankstiniais projektuotojų bei dizainerių patarimais.

1. Statytume didesnį radiatorių, kad būtų šilčiau.

2. Džiaugiamės, kad pasirinkome dušinę be pado: vanduo nebėga pro šonus.

3. Iš pradžių vonioje net nebuvome įsirengę kriauklės, manėme, kad apsieisime ir su vonia. Tai buvo klaida. Šeimai su mažais vaikais kriauklė yra būtina.

Martynas

1. Jei vonią įsirengčiau dabar, tai tikrai statyčiau bidė, nes vietos turime pakankamai. Bidė - labai patogus dalykas.

2. Tiksliau viską pamatuočiau, kad neliktų nereikalingų ertmių.

3. Pasigendu slankiojančių vonios sienelių, tvirtinamų prie vonios, kad vanduo nesitaškytų ant grindų.

4. Anksčiau nepagalvojau apie tokias svarbias smulkmenas, kaip normali kabykla rankšluosčiams arba laikiklis vyno taurei prie vonios...

Asta

1. Vonioje būtinai įsirengčiau šildomas grindis. Arba bent jau daugiau radiatorių. Dabar vonioje trūksta šilumos, tai sukelia nepatogumų. Žiemą, kai vaikai keliasi į mokyklą, vonią tenka prišildyti pastatomu radiatoriumi, o tai jau papildomos išlaidos.

2. Protingiau pasirinkčiau vonios grindų plytelių spalvą. Rinkausi baltą, nes asocijavosi su švara, tačiau nepagalvojau, kad bus matyti kiekvienas nukritęs plaukelis ir dulkelė. Tenka dažnai ir labai kruopščiai valyti.

3. Dabar galvoju, kad po kriaukle geriau būtų spintelė, o ne jos koja.

Meda

Labiausiai vargina šveisti kalkėjančias ir nuo geležies geltonuojančias stiklines dušo kabinos sieneles. Bet tai ne dušo kabinos problema, o gręžinio vandens ypatybė - jis geležingas. Todėl tiems, kurie ką tik įsigijo namą, patarčiau iškart išsitirti vandenį. Jei vanduo kietas, reikia įrengti nukalkinimo sistemą, minkštinimo filtrus, kad pašalintų, ko jame per daug (kalcio, geležies etc.). Be tokio filtro ne tik daugiau darbo, bet ir gadinasi santechnikos įranga.

Rasa

1. Džiaugiuosi, jog pasirinkome didelę vonią, ne tik dušo kabiną. Ypač šaltais žiemos vakarais labai norisi šilto vandens procedūrų.

2. Jei rinkčiausi iš naujo, dušinę įrengčiau be pado, kad vanduo nubėgtų tiesiai į sistemą grindyse.

Viktoras


1. Unitazą ir kriauklę dabar rinkčiausi ne pastatomus, o pakabinamus - patogiau valyti.

2. Vonioje labai reikia kuo didesnio veidrodžio!

3. Vonioje norėčiau įsirengti muzikos aparatūrą, intymų apšvietimą. Tai labai svarbu norint atsipalaiduoti po darbų.

Brigita

DERINIAI. Dabar populiaru rinktis vieno stiliaus santechniką, derinti įvairias apdailos medžiagas - nuo dažomos sienos dalies iki tapetų, medienos, dekoratyvinio tinko, dekoruoto stiklo intarpo...

Santechniko patarimai

Aleksejus Neurovas, santechnikas:

Iš savo praktikos pirmiausiai patarčiau daugiabučių gyventojams atkreipti dėmesį, kad gyvatukas būtų skirtas daugiabučiui, nes tie, kurie skirti nuosaviems namams, netinka. Ten kitoks vanduo, kitoks jo padavimo spaudimas, atsiranda skylutės ir sugenda.

Antras patarimas - ne visi vamzdžiai tinka dėti į sieną ir užtinkuoti.

Labai svarbu, kad tam tikros jungtys, sandarinančios detalės būtų ne tik patikimos, bet ir pritaikytos konkrečiai voniai, antraip prakiurs ir prasidės bėdos.

Dėl unitazų pasakysiu trumpai: kiniški nelaiko. Be to, reikia žiūrėti, ar galinė jungtis su kampu, ar be jo, žodžiu, išmanyti tą darbą. Geriau, kad tai darytų meistras.

Jei vandens maišytuvas su termostatu, reikia dėti filtrą, nes nelaikys - užsikimš.

Atsargiai su nuotekų sistema. Dažnai daroma, kad tik greičiau, o paskui kemšasi. Patarčiau tokiems dalykams samdyti kvalifikuotą meistrą iš patikimos firmos. Kaip suprasti, kad patikima? Turi pasirašyti garantinį raštą 5 metams. Tada ir problemų mažiau.

Dizainerio patarimai

Klaipėdietė interjero ir baldų dizainerė Ernesta Rekštienė sako, kad jai vonia yra mini SPA, ramybės ir atsipalaidavimo oazė, tačiau savo požiūrio primygtinai neperšanti užsakovams: "Žmonės skirtingi. Viskas priklauso nuo asmenybės."

Kokius lūkesčius, įsirengiant vonią, žmonės šiandien išreiškia dažniausiai? Ką jiems dažniausiai patariate?

Lūkesčiai ir poreikiai būna skirtingi. Vieni akcentuoja santechniką, kiti apšvietimą, treti - audiogrotuvus, ventiliacinę sistemą. Kartais lūkesčius riboja galimybės, dažniausiai - per maža erdvė.

Jei kalbame apie nuosavą namą - lūkesčius įgyvendinti lengviau, jei apie butą - sudėtingiau. Privačiame name paprastai žmonės turi pagalbinę patalpą, kurioje laiko skalbimo mašinas ar buitines valymo priemones, todėl neapkrauna vonios kambario papildomais daiktais. Tokią patalpą lengviau modeliuoti. Buto savininkui visą savo "ūkį" tenka sudėti vonioje, tad tenka kruopčiai apgalvoti ir išnaudoti kiekvieną kertelę.

Projektuojant namą visuomet patartina vonią įrengti patalpoje, į kurią patenka natūrali šviesa.

Jeigu savininkui kyla klausimas, ką rinktis - dušo kabiną ar vonią..?

Jei vonios kambarys pakankamai erdvus, rekomenduoju turėti abu. Dušas labiau skirtas greitam apsiprausimui, vonia - relaksacijai.

Jeigu bute tenka rinktis iš šių dviejų patogių dalykų tik vieną (pavyzdžiui, norima įtalpinti skalbyklę ar ypatingos formos praustuvą), tuomet patardama atsižvelgiu, ar namuose yra vaikų, ar juose gyvena seni žmonės.

Taip pat žmonėms patariu įsirengti porelę - unitazą ir bidė. Šiandien dar nedaug kas supranta, koks patogus ir reikalingas pastarasis daiktas - lygiai taip pat anksčiau abejodavo dėl indaplovės ar automatinės skalbyklės. Ilgainiui, manau, bidė taps neatskiriama vonios kambario dalimi.

Ar būtina vonioje laikytis kokių nors stiliaus kanonų, taisyklių?

Be abejo. Vonios kambaryje svarbiausia patogumas, praktiškumas ir teisingas santechnikos prietaisų parinkimas bei jų įkomponavimas, o stilių paprastai padiktuoja visų namų interjeras. Vargiai įsivaizduoju sunkią klasiką vonioje, jeigu namuose karaliauja minimalizmas. Ir atvirkščiai: jeigu namai įrengti pagal klasikos kanonus, tuomet ir vonia juos turėtų atkartoti: tai tam tikros detalės - pavyzdžiui, vandens čiaupai, veidrodžių rėmai, užuolaida ar kiti aksesuarai.

Jeigu vonios patalpa maža, kaip ją vizualiai padidinti pasitelkus spalvas, apšvietimą, baldų formas?

Patalpą optiškai didina langai, veidrodžiai. Erdvės ir lengvumo pojūtį suteikia šviesios apdailos medžiagų spalvos, taip pat kabantys baldai. Reikėtų rinktis kompaktiškesnę santechniką.

Apšvietimas - vienas iš svarbiausių dalykų, kurį reikia gerai apgalvoti. Nepakanka įsisukti vieną lemputę. Apšvietimas vonioje turi būti daugiasluoksnis, dekoratyvus.

Kokios šiandien vyrauja "vonių mados"?

Atsiranda poreikis rinktis vieno stiliaus santechniką, itin daug dėmesio skiriama vandens maišytuvams ("kranams") ir jų išdėstymui.

Populiarios tapo erdvinės vonios - jos tampa vonios kambario pagrindiniu akcentu. Taip pat populiaru derinti įvairias apdailos medžiagas - nuo dažomos sienos dalies iki tapetų, medienos, dekoratyvinio tinko, dekoruoto stiklo intarpo...

Pasikeitė plytelių formatas. Standartinių dydžių ir labai margos plytelės išėjo iš mados - kaip ir klijavimas iki lubų. Dabar užsakovai labiau pasitiki dizaineriais ir linkę drasiau eksperimentuoti. Dažniausiai žmonės renkasi didelio formato ir švelnių tonų plyteles, marmurą, travertino akmenį ar jo imitaciją, akmens masę ir visa tai derina su įvairiausiomis dekoro priemonėmis, kurios pagyvina bet kokios vonios interjerą.

Kokios spalvos labiausiai dera vonioje?

Spalvas taip pat diktuoja visi namai. Paprastai vonioje norima jaukumo, romantikos, o tam tinka švelnūs, ramūs, šilti tonai: gelsvi, rusvi... Pagyvinti interjerą padeda įvairūs aksesuarai ir dekoratyvios detalės. Tačiau jeigu šeimininkas mėgsta iššūkius, yra skubantis, lekiantis, galbūt jam geriau tiks ekspresyvios spalvos. Viskas priklauso nuo asmenybės.


Kokia yra jūsų pačios svajonių vonia?

Man vonia asocijuojasi su ergonomiškai išdėstytais ir stilingais santechnikos prietaisais, su erdve, kuri dvelkia SPA jaukumu ir nuteikia romantiškai. Tokia svajonių vonia aš ir mėgaujuosi...

Darau pats: veiksmų planas

Jeigu rengiate visiškai naują vonios kambarį arba ruošiatės jį remontuoti patys, be dizainerių ir meistrų pagalbos, pirmiausiai tiksliai, iki smulkmenų apgalvokite, kokio norite galutinio rezultato. Kad jį geriau įsivaizduotumėte, imkite popieriaus lapą ir nusipieškite schemą: kurioje vietoje stovės vonia, kurioje - kriauklė, kur unitazas, bidė, skalbyklė, kur kabės veidrodžiai, kur įrengsite šviestuvus ir visus kitus aksesuarus.

Tuomet pereikite prie informacijos rinkimo etapo. Technologijoms sparčiai keičiantis, nuolat atsiranda naujų apdailos priemonių ir dizaino sprendimų... Susipažinti su jomis galima begalėje interneto svetainių, kuriose išvysite įvairiausių formų vonių, unitazų ir dušinių, paskaitysite apie jų pranašumus ir trūkumus. Žinoma, ar nauji dizaino vėjai atitinka jūsų skonį ir patalpos parametrus - kitas klausimas. Verta prisiminti, kad futuristinė vonios ar unitazo forma ar naujausio stiliaus šviestuvai gali netikti jūsų vandentiekio, kanalizacijos, elektros ir kt. sistemoms.

Kai viską smulkiai apgalvosite ir išklosite popieriuje, būtinai susidarykite veiksmų planą. Nuo ko pradėsite? Kuriuos darbus galite atlikti savo jėgomis, o kuriuos vis dėlto verčiau patikėti kvalifikuotam meistrui?

Veiksmų eiliškumas

1. Atsikratykite visko, kas nereikalinga, sugedę, prakiurę ir t. t.

2. Tai, kas nauja, pradėkite kurti nuo įrangos, kurios galiausiai nebus matyti (reikia paslėpti). Tam reikia pasižymėti, pro kur karštas ir šaltas vanduo pateks į vonią, unitazą, skalbyklę etc., suplanuoti, kur bus įrengti vamzdžiai etc. Pagal šias dislokacijos vietas reikia padaryti griovelius, kuriuose vėliau slėpsite visą vandentiekio sistemą.

3. Pakeiskite senus vandens maišytuvus į šiuolaikinius, įrenkite vandens filtrus, skaitiklius ir pan.

4. Kaip elektra pasieks jūsų šviestuvus? Tam sienoje reikalingi grioveliai, kuriuose bus paslėpti elektros laidai, einantys iki šviestuvų ir lizdų (prie veidrodžio ir pan.).

Jeigu planuojate įsigyti sūkurinę vonią, jai reikės atskiro laido. Nepamirškite įžeminimo. Visa elektros instaliacija, rozetės, jungtukai turi būti nepralaidūs vandeniui.

5. Jeigu vonios patalpa maža, duris pakeiskite į tokias, kurios atsidarytų išorėn: sutaupysite vietos.

6. Pagal skonį lubas galite nudažyti joms skirtais dažais (tai pigiausias variantas).

7. Dabar paruoškite sienas ir grindis plytelėms kloti. Jeigu grindys "banguoja", paviršių reikia išlyginti, padaryti hidroizoliaciją. Sienose esančius kauburius irgi turite išlyginti. Kuo geriau atliksite paruošimo darbus, tuo lengviau bus kloti plyteles, mažiau reikės ir klijų.

8. Apsispręskite, kokios spalvos, dydžio plytelių norite, kaip jas komponuosite. Jeigu norite piešinio, numatykite, kuris jis turėtų būti.

9. Kai plytelės paklotos, ateina metas voniai, kriauklei, unitazui ir aksesuarams įrengti. Atkreipkite dėmesį, ar vonia stovi horizontaliai (tai padaroma įsukant arba išsukant šiuolaikinių vonių kojeles). Jeigu vonios šonas uždengiamas arba apklijuojamas keraminėmis plytelėmis, būtina palikti patikros langelį. Dydis turi būti toks, kad būtų patogu tvarkyti vandens nuleidimo sistemą.

Unitazą, kriauklę, skalbyklę etc., - visus šiuos daiktus prijunkite prie vandentiekio ir kanalizacijos sistemos.

10. Galiausiai numatytose vietose tvirtinkite veidrodį, įvairius kabliukus ir laikiklius rankšluosčiams, jungiame šviestuvus, dėkite rozetes ir t. t.

VERTA ŽINOTI

KLASIKA reikalauja naudoti brangias medžiagas bei aksesuarus. Šiam stiliui labiausiai tinka natūralaus medžio baldai, dekoruoti auksinės spalvos detalėmis. Prie baldų derinama ir santechnikos įranga: marmurinė, keraminė ar vario lydinių kriauklė, paauksuoti čiaupai ir pan.

MEDŽIAGOS: populiariausi šiandien yra marmuras, akmens masė, keramika.

SPALVOS: tinkamiausi deriniai vonios kambariui - kreminė, smėlio, rudos variacijos.

APŠVIETIMAS vonios kambaryje projektuojamas kaip interjero visumos dalis. Veidrodį derėtų apšviesti iš dviejų pusių, kad ant veido nekristų šešėliai. Būtina techninė sąlyga: šviestuvai turi būti izoliuoti nuo drėgmės.

ERDVĖ: jei vonios kambarys ilgas ir siauras, rinkitės trumpesnio korpuso vonią ir dėkite ją skersai priekinėje plokštumoje, o ne išilgai sienos.

ŪKIS: nuosavuose namuose ūkinėms priemonėms sandėliuoti dažniausiai numatoma atskira patalpa, o butų voniose tam skiriamos spintelės, lentynos, podiumai bei nišos.

ATMOSFERA: jei nenorite pažeisti vonioje susikurto rafinuotumo, buitinę techniką (pvz., skalbimo mašiną) geriau įrenkite kitoje patalpoje arba paslėpkite nuošalioje nišoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder