Daržovės ir vaisiai, kurių vegetarai valgo labai daug, turtingi vitaminų ir mineralinių medžiagų, kurios stiprina imunitetą, saugo nuo vėžio. Be to, augalinis maistas turi fitoncidų, gerinančių virškinamojo trakto veiklą, jame nėra cholesterino, be to, - valo organizmą.
Kruopos turtingos augalinių baltymų, maistinių ir mineralinių medžiagų, B ir E grupės vitaminų. Avižos ir miežiai mažina cholesterino kiekį kraujyje, o tai labai svarbu norint išvengti aterosklerozės.
Visų vegetarų racione yra įvairiausių rūšių riešutų, kurie taip pat turi labai daug vitaminų ir mineralinių medžiagų. Ištirta, kad juose gausu vertingų nesočiųjų riebalinių rūgščių, mažinančių cholesterino kiekį.
Riebioje mėsoje yra labai daug cholesterino, kurio perteklius racione yra vienas iš faktorių atsirasti aterosklerozei ir miokardo infarktui. Be to, prieš patekdama į lėkštę, mėsa yra įvairiais būdais apdorojama, o tai ne visada turi teigiamą poveikį sveikatai.
Vegetariškos mitybos trūkumai
Atsisakę mėsos patiekalų vegetarai dėl geležies deficito rizikuoja tapti anemijos aukomis, juk geležis geriausiai įsisavinama su gyvulinės kilmės produktais.
Iš savo mitybos raciono pašalinę žuvį, vegetarai netenka gerai įsisavinamų baltymų, vitaminų, mineralinių medžiagų, o taip pat polinesočiųjų riebalinių rūgščių, kurios labai svarbios apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei hipertonijos.
Dauguma vegetarų neturi antsvorio, tačiau nereiktų pamiršti, kad valgant daug kaloringų augalinių produktų (riešutai, medus, pupos) galima priaugti svorio.
Kaip maitintis, kiekvieno mūsų asmeninis reikalas. Valgyti ar nevalgyti mėsą ginčijamasi jau seniai, tačiau renkamės tik mes patys.
Pagal užsienio spaudą
Rašyti komentarą