Svarbiausi kovo darbai

Svarbiausi kovo darbai

Liaudies išmintis sako: kuo šaltesnis vasaris - tuo šiltesnis kovas. Belieka tikėtis, kad ši išmintis pasitvirtins ir neilgai trukus bus galima kibti į darbus sode ir kieme. O kol kas...

Pasisėkite daržovių...

Kovo pirmoje pusėje į šildomus šiltnamius arba į dėžutes pasisėkite daržovių daigams (ankstyvųjų bei žiedinių kopūstų, porų, svogūnų, salotų, salierų).

Į dėžutes pasisėkite baklažanų, geriausia - po 1-2 sėklas. Nepamirškite reguliariai laistyti.

Į paruoštą nešildomą šiltnamį ankstyvas žalumynines daržoves (ridikėlius, svogūnus laiškams, krapus, salotas ir kt.) sėkite vėliau - mėnesio viduryje arba kai tik atšils. Pridenkite agroplėvele.

Nepamirškite sėjomainos ir to, kad tinkamai pasėtos daržovės ne tik kad netrukdo vienos kitoms augti, bet netgi padeda!

Ridikėlių negalima auginti toje dirvoje, kur pernai augo kopūstai, ridikai ar ridikėliai. Užtat tiks auginti toje vietoje, kur augo agurkai, pomidorai ir svogūnai. Dera auginti kartu su špinatais, petražolėmis, svogūnais, salotomis, idealu į lysves pasėti nasturtų, pipirmėčių.

Salotų taip pat nesėkite į tą pačią vietą, geriau ten, kur augo pomidorai ir agurkai. Patinka joms ridikėlių, špinatų, agurkų, svogūnų, braškių, chrizantemų kaimynystė. Nepakenčia morkų ir burokėlių draugijos.

Krapai prastai auga su pomidorais, gerai - su agurkais.

Petražolės ypač pagerina šalia augančių pomidorų skonį.

Pasak specialistų, geriausia sėjomaina yra ta, kai buvusioje vietoje tos pačios daržovės auginamos tik po 5-7 metų.

Kovo mėnesį intensyviausiai sėjami pomidorai, paprikas galima sėti tik iki kovo vidurio, kadangi jos - ilgos vegetacijos augalas. Pomidorų ir agurkų sėjos laikas priklauso nuo to, kokiame šiltnamyje jie bus auginami. Jei šildomame, juos sėkite kovo pradžioje, jei nešildomame - viduryje, jei po priedangomis - pabaigoje. Jei agurkus auginsite šildomame šiltnamyje, sėklų galite pasisėti kovo pabaigoje. Veislių, kurias sodinsite į nešildomą šiltnamį, sėklas sėkite tik balandžio paskutinę dekadą.

...ir gėlių

Drąsiai sėkite į dėžutes daugumą vienmečių gėlių - taip anksčiau džiaugsitės žiedais.

Labai smulkių sėklų (hibridinės petunijos, raudonžiedžių šalavijų, paprastosios lobelijos, gumbinės ir visžydės begonijos ir kt.) užberti nereikia, todėl substratą paliekite prieš sėją. Dauguma vienmečių gėlių geriausiai dygsta 18-24 laipsn. temperatūroje, labai mėgsta šviesą, todėl kovo mėnuo - pats tinkamiausias laikas sėjai.

Pasirodžius daigeliams dėžutės pernešamos į vėsesnę, bet šviesią patalpą, kad gėlytės per daug neištįstų. Paaugusius daigelius (su 1-3 tikraisiais lapeliais) reikia išpikuoti.

Sėti tiesiog į lovelius patariama persodinimo nemėgstančius vienmečius vijoklius: didžiąsias nasturtes, kvapiuosius pelėžirnius, raudonžiedes pupeles, pelėvirkščius sukučius.

Kaupkite organines trąšas

Gyvenantieji nuosavuose namuose ir besišildantys malkomis dar turi laiko pasirūpinti universalia trąša - pelenais. Tai kalcio, kalio ir fosforo turinti vertinga trąša. Pelenai taip pat turi nemažai kitų makro- ir mikroelementų. Daugiausia maisto medžiagų yra lapuočių pelenuose, mažiau - spygliuočių. Medžių pelenai tinka visiems augalams, o ypač chloro nemėgstantiems - bulvėms, grikiams, lubinams.

Kaip tręšti? Medžio pelenus naudojant trąšai, į dirvožemį jų įterpiama 200-300 g/kv. m. Pelenais rekomenduojama tręšti pirmiausia daržoves, vaistinius ir prieskoninius augalus, taip pat juos naudoti augalų apsaugai nuo kenkėjų bei ligų sukėlėjų.

Pavyzdžiui, ant prieskoninių augalų (krapų, petražolių ir kt.) atsiradusius amarus galima naikinti taip: imama 1,5 stiklinės medžio pelenų, užpilama nedideliu kiekiu verdančio vandens, atskiedžiama 10 l vandens ir įpilamas 1 šaukštas skysto muilo. Prieš purškiant reikia išmaišyti ir perkošti. Toks tirpalas tinka ir moliūgų, agurkų apsaugai nuo amarų, baltasparnių, erkučių.

Svogūnus, apniktus kenkėjų musių lervų, užtenka kartą palaistyti karštu pelenų šarmu, ir svogūnai atgis. Specialistai teigia, kad pelenais galima apsaugoti bulves nuo kolorado vabalų.

Kad derlius būtų ankstyvas ir geras, kaupkite ir kitas organines trąšas: tai ir kiaušinių, svogūnų lukštai, arbatos ar kavos tirščiai. Ypač naudingas svogūnų lukštų antpilas. Jį paruošti reikia taip: 10 g lukštų užpilkite 5 l šilto vandens, leiskite pastovėti keturias dienas. Daugiausia naudos duoda pradėjus gelsti agurkams - reikia tik nupurkšti, ir agurkai kaipmat atsigaus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder