Sukučio sėklos į sudrėkintus durpių indelius sėjamos kovo pabaigoje - balandį. Ūgtelėję daigai persodinami į vazonus ir apvyniojami aplink įsmeigtą pagaliuką. Jei daigus pirksite, žiūrėkite, kad jie būtų sveiki. Jokiu būdu nepirkite sukučių daigų, kurių lapai pageltę arba nusėti dėmelėmis.
Sukutis vešliau žydi, jei auga saulėtoje vietoje, tačiau neblogai veši ir pusiau pavėsyje, svarbu, kad vieta būtų nevėjuota. Dirva turi būti laidi vandeniui, humusinga.
Gegužės viduryje paruoškite dirvą. Žemę sukaskite šakėmis ir įrenkite atramas, prie kurių šis augalas vysis. Į dirvą įmaišykite dekoratyviniams augalams skirtų trąšų. Nepertręškite, antraip suvešės lapai, o žiedų bus nedaug. Iškaskite negilų griovelį ir gegužės pabaigoje, praėjus pavasarinėms šalnoms, sukaišiokite sukučių daigus su pagaliukais, apie kuriuos apsiviję ūgliai.
Iš pradžių ūglius prie atramų reikia rišti. Stojus sausrai nuolat laistykite. Kas dvi savaites patręškite skystomis, į laistomą vandenį įpiltomis, trąšomis.
Sukučius gali apnikti baltasparniai. Jie augalus dažniausiai užpuola sausu, nevėjuotu oru. Šie smulkūs vabzdžiai įsitaiso ant apatinės jaunų lapų pusės ir čiulpia jų sultis. Aptikę kenkėjus, augalą nupurkškite insekticidu. Sukutis šalčiui neatsparus, tad po šalnų jį išraukite ir sudėkite į kompostą.
Dėmesio! Sukutis - nuodingas augalas. Jo audiniuose yra nuodingos medžiagos. Kad išvengtumėte nelaimės, sode, kuriame lankosi mažamečiai vaikai, jo geriau nesodinti.
Rašyti komentarą