Sudie „lėktuvėlių“ žaidimams prie stalo

Sudie „lėktuvėlių“ žaidimams prie stalo

Valgydami įsisaviname vertingas maisto medžiagas, kurios itin svarbios augančiam organizmui. Tačiau ką daryti, jeigu mažylis neturi apetito, jam krenta svoris, prastėja bendra savijauta?

Žaidimai prie pietų stalo

Medikai dingusio apetito priežastimis dažniausiai laiko skrandžio, inkstų ligas, galvos smegenų sutrikimus. Taip pat apetito praradimui įtaką gali daryti stresas, psichologinės problemos  ar depresija.

Susidūrus su apetito stokos problema, viena dažniausiai pasitaikančių tėvų klaidų yra žaidimai prie stalo. Daugelis jaunų tėvelių nežinodami, kaip paskatinti mažylių apetitą, imasi įvairiausių priemonių, kurios, jų nuomone, turėtų padėti. Deja, rezultatas dažnai būna neigiamas.

Anot šeimos daktarės Irmos Spėčiūtės, tėvai ir išmoko žaisti vaikus prie stalo. „Tėvelių skraidinami lėktuvėliai su maistu į vaikų burnas - pirmasis žingsnis į nesiliaujančius žaidimus prie stalo. Nuolatiniai žaidimai su maistu palaipsniu tampa valgymo įpročiu, kurio gali tapti labai sunku atsikratyti ateityje. Be to, tai sudaro sąlygas vaikams gudrauti tėvų atžvilgiu“, - teigia daktarė Irma Spėčiūtė.

Blogas pavyzdys lengvai užkrečiamas, taip pat kaip ir geras. Todėl tėveliai turėtų vengti dažnų žaidimų prie stalo su vaikais. Mažyliai visada stengiasi elgtis, kaip elgiasi jų aplinkoje esantys žmonės, todėl taisyklingas suaugusiųjų elgesys prie pietų stalo pasufleruos ir jų mažiesiems, kaip derėtų valgyti.

Kitas nemažiau svarbus aspektas, kuris daro įtaką mažylių apetitui, yra maisto kokybė ir kiekybė. Nereguliuojami vaikų užkandžiavimai prieš pietus ar vakarienę gali turėti neigiamos įtakos. Dažnai mažieji prisismaližiauja bulvių traškučių ar saldumynų, o pietums paruošto maisto nebenori. Taip nutinka todėl, kad saldumynai sukuria apgaulingą sotumo jausmą, tačiau nesuteikia jokios energetinės vertės turinčių maisto medžiagų.

„Reikėtų atsižvelgti ir reguliuoti porcijų dydį. Vertimas suvalgyti per dideles porcijas, gali privesti prie to, kad mažylis netgi pradės bijoti ragauti maisto. Svarbiausia, kad vaikas gautų plataus raciono ir vitaminais turtingą maistą. Porcijos turėtų būti tinkamai subalansuotos. Net ir būtinos maisto medžiagos, jeigu jų vartojama per daug, gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Maistas turi būti ne tik kokybiškas ir įvairus, tačiau ir patrauklus“, - tęsė Irma Spėčiūtė.

Kaip pagerinti apetitą?

Vaiko atsisakymas valgyti ir svorio kritimas silpnina imunitetą, o nusilpęs vaikas tampa neatsparus ligoms, gali sutrikti organizmo vystymasis. Todėl vaikams ypač svarbi sveika ir visavertė mityba, kuri daro poveikį fiziniam ir protiniam žmogaus vystymuisi, aktyvumui. Tačiau kovoti su apetito stokos problema nėra taip paprasta.

Tarp įvairių apetito skatinimo būdų - nuo seno žinomi augaliniai apynių,  kiaulpienių, pelynų, ajerų ar kraujažolės ekstraktai. Tačiau daugelis suaugusiems skirtų kartumynų netinka vaikams, todėl mažiesiems juos gali pakeisti maisto papildai, pagaminti augalinių ekstraktų pagrindu bei teigiamai veikiantys apetitą. Anot farmacijos specialisto Manto Jakimavičiaus,  renkantis apetitą skatinančius produktus, svarbu atsižvelgti į jų sudėti. Produktai turėtų būti augalinės kilmės bei būti patrauklaus skonio, kad vaikai juos rinktųsi savo noru, o ne per prievartą.

Tarp šių produktų galima išskirti „Oiledixin Niam – Niam”. Apetitą skatinančio sirupo pagrindą sudaro selenas, aronijos sultys, tikrojo alavijo ekstraktas, cinkas ir ypatingą reikšmę augančiam organizmui turintys A, C ir E vitaminai. Augalinės kilmės produktas, kuris teigiamai veikia vaiko apetitą, išsiskiria tuo, kad yra patrauklaus aviečių skonio, todėl jį noriai  renkasi įvairaus amžiaus vaikai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder