„Šiandien išmaniuosius įrenginius turi visi, tačiau tai nereiškia, kad karantino metu kiekvienas šeimos narys turi užsiimti tik sau įdomia veikla. Technologijos gali padėti laiką leisti kartu. Telefonuose dabar galime žaisti ir klasikinius stalo žaidimus, ir kartu su visa šeima mokytis geriau pažinti pasaulį“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi turiningam šeimos laisvalaikiui skirtų išmaniųjų programėlių privalumais.
1. Saulės sistemos enciklopedija – telefone
Programėlė: „Solar System with Astro Cat“
Platforma: „Android“, „iOS“
Kaina: 3,99 Eur („Android), 4,49 Eur („iOS“)
Parsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
Kas yra Saulės užtemimas? Kokios planetos sudaro Saulės sistemą? Kokios paslaptys slypi kosmose? Pažinti Visatą kviečia profesorius Astro Katinas ir jo padėjėjas Astro Peliukas, vaikams skirtoje Saulės sistemos enciklopedijoje „Solar System with Astro Cat“.
„Ši programėlė siūlo efektyvų ir žaismingą metodą pažinti intriguojančias kosmoso paslaptis. Vaikai ne tik gaus faktais paremtą ir suprantamai pristatytą medžiagą apie planetas, žvaigždes ir dangaus reiškinius. Jie ir patys galės įsitraukti į galvosūkius bei žaidimus, taip padėdami su iššūkiais susidūrusiems žaidimo herojams“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Tiesa, programėlė skirta mokyklinio amžiaus vaikams, todėl patiems mažiausiems ji gali pasirodyti kiek per sudėtinga. O štai 7–10 metų vaikams ji puikiai tiks – mažieji galės patys sukonstruoti savo kosminį laivą ir kartu su virtualiais padėjėjais leistis pažinti kosmosą.
2. Anglų kalbos mokykitės žaisdami
Programėlė: „Puku“
Platforma: „Android“, „iOS“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
Mokėti anglų kalbą šiuolaikiniame pasaulyje – būtina, todėl verta vaikus jau nuo mažumės mokyti jos subtilybių. Mokymosi procesą padaryti įdomiu padės programėlė Puku“.
„Puku – tai virtualus augintinis, kuris stiprėja kiekvieną kartą vaikui išmokus naujų žodžių. Dirbtinis žaidimo intelektas prisitaiko prie besimokančiojo, todėl pateikiamos užduotys vers pasukti galvą, tačiau tuo pat metu liks įkandamos. Programėlė sukurta remiantis populiariuoju amerikiečių žodynu „Merriam-Webster“, todėl pateikiama informacija – daugiau nei patikima“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Žaidimas skirtas 8–12 metų vaikams, tačiau savo anglų kalbos žodyną čia pasitikrinti galės ir tėvai. Programėlė apima skirtingas temas, leidžia sukurti žodynėlį pagal mokymosi disciplinas ir dalintis juo su bendraklasiais.
3. Lengvai apžvelkite milijardus metų siekiančią Žemės istoriją
Programėlė: „Cell to Singularity“
Platforma: „Android“, „iOS“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
Prieš 4,5 mlrd. metų Saulės sistemoje nebuvo jokių gyvybės pėdsakų, tačiau viskas pasikeitė akimirksniu, kai Žemėje atsirado pirmosios gyvybės formos. Kaip evoliucija vyko toliau pasakoja „Cell to Singularity“.
„Programėlė padės atsakyti į klausimus, kaip bakterijos virto dinozaurais, kokia kelionė skiria „pirmykštę sriubą“ ir pramonės revoliuciją. Padės rasti atsakymą ir į šiandien itin svarbų klausimą – kokia yra virusų prigimtis? Programėlės kūrėjų užmojis ypač platus, nes čia sutelpa milijardus metų trunkanti Žemės istorija. Viena vertus, joje dėmesys skiriamas biologinei evoliucijai, tačiau ilgainiui pereinama prie technologijos ir kultūros istorijos. Žingsnis po žingsnio, vaikai keliaus pasaulio raidos pėdsakais – tai tikrai padės kompensuoti praleistas pamokas“, – sako M. Vrubliauskas.
4. „Monopolis“ – laiko patikrinta stalo žaidimų klasika
Žaidimas: „Monopoly“
Platforma: „Android“
Kaina: 4,49 Eur
Atsisiųsti: čia
Šis investavimo ir konkurencijos žaidimas atlaikė visus laiko išbandymus ir išliko populiarus net ir skaitmeniniame amžiuje. Dabar „Monopolį“ su visa šeima galite žaisti ir savo telefone.
„Nors dažnai juokaujama, kad šis klasikinis žaidimas – dažniausia išsiskyrimų ir pykčių šeimoje priežastis, „Monopolis“ tikrai įtrauks kiekvieną jos narį. Dabar jam nebereikalinga didelė lenta ir gausybė kortelių, nes viskas persikėlė į išmaniuosius įrenginius – būtent jų ekrane galėsite pirkti, parduoti, statyti nekilnojamą turtą ir varžytis su kitais žaidėjais“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Ekspertas pabrėžia, kad ši žaidimo versija – universali. Čia galima žaisti tiek vienam, tiek kartu su kitais žaidėjais internete arba sukurti privatų žaidimą savo artimiesiems. Jei ne visi šeimoje turi išmaniuosius įrenginius, „Monopolį“ galima žaisti perduodant telefoną ar planšetę iš rankų į rankas.
5. Norintiems dinamikos, spalvingumo ir greičio
Žaidimas: „Uno“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
Kortų žaidimas „Uno“ persikėlė į mobiliuosius telefonus. Jis patiks tiek mėgstantiems strateguoti, tiek norintiems greitai ir drąsiai rizikuoti – dinamiškame žaidime viskas gali akimirksniu apvirsti aukštyn kojomis.
„Mobilioji „Uno“ versija turi ne vieną suasmeninimo galimybę – galėsite žaisti tiek pagal klasikines taisykles, tiek įtraukti savo sukurtas. Žaidimas siūlo galimybę varžytis su kitais žaidėjais internete arba sukurti žaidimą šeimos nariams, kuriame rungtyniauti galima ir „du prieš du“ režimu. Jei kiti šeimos nariai nenusiteikę žaisti, „Uno“ siūlo ir vieno žaidėjo funkciją, kai varžysitės prieš dirbtinį intelektą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
6. Geriausio šeimos dailininko rinkimai
Žaidimas: „Draw Something“
Platforma: „Android“ ir „iOS“
Kaina: „Android“ ir „iOS“ – nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
Nesvarbu, ar jūsų piešimo įgūdžiai nenusileidžia Dali, ar su piešimu susidūrėte tik mokyklos sąsiuvinių paraštėse, „Draw Something“ įtrauks kiekvieną šeimos narį. Žaidimo tikslas – piešti daiktus pagal aprašymus ir tarpusavyje varžytis, kurio šeimos nario kūrinys įspūdingesnis.
„Šis žaidimas patiks visai šeimai, nes jį nesunku perprasti. Be to, jis tiks ir patiems mažiausiems, ir vyriausiems šeimos nariams. Kiekvienas savo ėjimo metu turi nupiešti nurodytą objektą, o kitiems tenka garbė įvertinti, kiek piešinys panašus į užduotyje parodytą. Taip žaidėjai varžosi, kuris surinks daugiau taškų“, – pasakoja M. Vrubliauskas
Jei vieningą nuomonę rasti sunku, savo darbais šeimos nariai galės pasidalinti internete. Beje, žaidimas palaiko ir vieno asmens žaidimo galimybę – galėsite varžytis su naujais bičiuliais iš viso pasaulio.
Jei apie išmaniąsias programėles norėsite sužinoti daugiau, visada galite pasidairyti „Bitės“ tinklalapyje, kur „Bitės Profai“ padeda lengviau gyventi likusiems namuose.
Rašyti komentarą