Slyvos gerina nuotaiką!

Slyvos gerina nuotaiką!

Vitaminas A, E, B12 ir biotinas, visų kitų B grupės vitaminai, kalis, varis, cinkas, jodas, geležis, ląsteliena... Slyvos turi daug mineralinių medžiagų bei vitaminų, gerinančių nuotaiką.

Kaip išsaugoti derlių žiemai: paprasti receptai

Šaldytos

1. Slyvas perpjaukite pusiau, išimkite kauliukus.

2. Sudėkite ant padėklo, leiskite apdžiūti.

3. Užberkite cukraus. Padėklą dėkite į šaldiklį.

4. Kai slyvos sušals, išimkite padėklą, vaisius sudėkite į maišelius ir vėl dėkite į šaldiklį.

Džiovintos

1. Nuplautas slyvas nusausinkite ir perpjaukite pusiau, išimkite kauliukus.

2. Skardą išklokite popieriumi, sudėkite slyvas ir džiovinkite apie 3 val. iki 50 laipsn. kaitrumo orkaitėje, pravėrę dureles.

Sirupe

1. Slyvas nuplaukite ir sudėkite į stiklainius beveik iki viršaus.

2. Užvirinkite vandenį ir užpilkite jo ant slyvų. Palikite 5 min. ir nupilkite į puodą. Įberkite cukraus (3 l - 1 kg) ir išvirkite sirupą.

3. Sirupą užpilkite ant slyvų (iki pat stiklainio viršaus) ir užsukite švariais, iškaitintais dangteliais.

Uogienė

Fotolia nuotr.

1. Nuplautas slyvas dėkite į puodą ir užvirinkite, kad atsiskirtų luobelė ir kauliukai nuo minkštimo.

2. Pertrinkite per kiaurasamtį, gautą tyrę užvirinkite su cukrumi (jo berkite pagal skonį). Įmaišykite obuolių ir cukinijos gabaliukų.

Drebučiai

1. Ant supjaustytų slyvų (be kauliukų) užberkite cukraus (3 kg - 1 kg) ir sumaišykite. Prikimškite jų puslitrinius stiklainius.

2. Ant slyvų užberkite išbrinkintų želatinos granulių (1 šaukštelis - 0,5 l stiklainiui).

3. Užpilkite karšto sirupo, uždėkite dangtelį, dar pakaitinkite (įdėję į puodą su karštu vandeniu) ir užsukite. Laikykite šiltai, kol atvės, o tada - vėsiai.

10 "antidepresantų" iš gamtos

Fotolia nuotr.

1. Valgykite medaus, kuris turtingas gliukozės (reikalinga širdies raumeniui pastiprinti), plečia kraujagysles (peršalimo profilaktika), yra natūralus antiseptikas ir imuninės sistemos stimuliatorius.

2. Nervus ramina ne tik korvalolis, bet ir razinos, nes jos turtingos magnio.

3. Neatsisakykite bulvių - jos turi vario (pasižymi priešuždegiminiu ir skausmą malšinančiu poveikiu) ir mangano, kuris būtinas organizmui energijai gaminti.

4. Dėl temperatūros pokyčių organizmas išskiria streso hormonus, kurie tirština kraują, o tai gali paskatinti trombų susidarymą. Todėl vartokite kraują skystinančių priemonių - gerkite pomidorų sulčių, skanaukite trintų spanguolių.

5. Vartokite daugiau prieskonių: jie gelbsti nuo blogos nuotaikos, ypač šaltuoju metų laiku, kai mažiau šilumos ir saulės šviesos. Antidepresiniu poveikiu pasižymi cinamonas (lazdelę susmulkinkite prieš vartojimą).

Fotolia nuotr.

6. Sumažinkite druskos vartojimą (ji sulaiko vandenį organizmo audiniuose, o tai gali išprovokuoti aukštą kraujo spaudimą) ir visai atsisakykite žalingų stimuliatorių: nikotino, alkoholio.

7. Valgykite daugiau produktų, turinčių riebiųjų rūgščių omega-3: tai graikiniai riešutai, linų sėmenys, lašiša, skumbrė, tunas etc. Šiuose produktuose esančios medžiagos taip pat saugo nuo depresijos ir aktyvina smegenų veiklą.

8. Kad galva būtų darbinga, labai reikia B grupės vitaminų (valgykite daugiau žirnių, avižų košės, nevalytų ryžių), magnio, geležies, cinko (obuoliai, greipfrutai, avokadai, artišokai, džiovinti abrikosai, česnakai, grūdai, moliūgų sėklos).

9. Prieš miegą pasilepinkite vonios malonumais su augalų ir vaisių eteriniais aliejais - tai atpalaiduoja raumenis, stimuliuoja kraujotaką; jėgas atgauti padeda citrusinių vaisių, o atsipalaiduoti - levandų aliejus.

10. Gulkitės anksčiau.

Kaip džiovinti grybus?

Patogiau ir greičiau tai daryti orkaitėje. Įjunkite žemiausią temperatūrą, dureles palikite praviras.

Grybus nuvalykite (neplaukite), sudėkite ant grotelių ir džiovinkite apie dvi valandas. Kaitrą išjunkite, palaukite pusvalandį ir vėl įjunkite porai valandų.

Procedūrą kartokite tol, kol grybai taps lengvi. Tuomet sudėkite į stiklainius. Galime sumalti kaip prieskonius.

Prieš vartodami sudžiovintus grybus nuplaukite ir išmirkykite šaltame vandenyje.

* Konservuokite taip: grybus nuvalykite, nuplaukite, supjaustykite ir virkite su prieskoniais apie 10 min. Po to sudėkite į stiklainį, užpilkite verdančio skysčio, pridenkite dangteliu, stiklainį - į puodą su vandeniu ir kaitinkite dar 20 min.

Ką patartumėte vartoti nuo podagros?

Žolininkai pataria vartoti raktažolių, asiūklių, kukurūzų purkų, šarkakojų pataisų... Naudinga valgyti sedulos uogų - jos laikomos gamtos polivitaminais: gausu vitamino C, P, A, geležies, kalio, kalcio ir magnio, naudingųjų riebalų ir organinių rūgščių. Gerkite sedulos lapų arbatos. Tai pagreitins organizmo valymosi procesą, sumažins cukraus kiekį kraujyje, sustiprins imunitetą.

Koks yra durnaropės poveikis?

Fotolia nuotr.

Pasaulyje yra žinoma apie 20 durnaropių rūšių. Lietuvoje auga paprastoji durnaropė.

Liaudies medicinoje seniau būdavo vartojami šio augalo lapai žaizdoms, rožei, hemorojui ir kt. gydyti, kirmėlėms iš organizmo varyti. Juodoji durnaropė, arba drignė, vartota spazmams slopinti, kvėpavimo takų ligoms, mėšlungiui, reumatui, radikulitui gydyti.

Turbūt girdėjote posakį "Kaip drignių apsiėdęs". Drignės, arba durnaropės, turi psichotropinį poveikį. Šiuo augalu apsinuodijęs žmogus mato haliucinacijas, nusikalba, kvailioja. Todėl ir vadinama "durna rope".

Apsinuodijimas pavojingas gyvybei.

Naktimis vargina blauzdų maudimas, tempimas, norisi visada judinti kojas: kas tai galėtų būti?

Ligą diagnozuoti ir gydymą skirti gali tik gydytojas.

Sprendžiant iš simptomų, panašu į "neramių kojų sindromą". Dažniau būna rūkantiems, nutukusiems, geriantiems daug kavos, nervingiems, pervargusiems žmonėms. Gali būti, jog kraujas nusilpęs - trūksta geležies, folio rūgšties, B12, kalcio... Nepakenks, jei valgysite daugiau žuvies, pupelių, lapinių daržovių, nesmulkintų grūdų produktų, špinatų, petražolių... Prieš miegą išgerkite ramunėlių arbatos.

AR ŽINOTE...

Mėšlagrybių nauda

* Senovėje, jei žmogus ar gyvūnas apsinuodydavo musmirėmis, jį nunešdavo į kanapių lauką ar jaują, kurioje kanapės buvo džiovinamos. Senoliai pasakoja, kad nuo kanapių net sąmonės netekę žmonės ar gyvūnai atsigaudavę...

* Sprendžiant iš pasakojimų, žemės taukai seniau būdavo vartojami sąnarių ligoms gydyti.

* Nuo pilvo skausmų, kirminų vaikams duodavo džiovintų voveraičių miltelių, praskiestų vandeniu.

* Mėšlagrybiai liaudies medicinoje buvo vartojami alkoholizmui gydyti. Dažniausiai moterys mėšlagrybiu slapta pavaišindavo girtuoklius vyrus. Išgėrusiems alkoholio ir užkandusiems mėšlagrybiukų žmonėms pasidarydavo taip bloga, kad į stikliuką nė skersi nebežiūrėdavo...

"Grybiški" palyginimai

* Kaip grybų po lietaus.

* Kaip musmirių apsirijęs.

* Ištižęs kaip lepšis.

* Drūtas kaip baravykas.

* Darbas kaip budė.

* Vaikučiai kaip baravykučiai.

* Nosis kaip kukurbezdalis.

* Ausyse budės auga.

* Supyko dėl baravyko, nuliūdo dėl barščių bliūdo.

* Jei būtų grybų, ir papunis ėstų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder