Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Gintautas Druktenis sako, kad liepą dėl žaibų kyla apie 30 gaisrų, iki dabar užregistruoti jau 23 atvejai.
G.Druktenio teigimu, žaibas dažniau degina namus kaimo vietovėse, o ne miestuose.
„Miestuose daugiaaukščiai pastatai yra geriau įžeminti, ten daug rečiau trenkia žaibai, jie tik gali sugadinti buitinius prietaisus. Kaimai, ypač kur pastatai yra aukštesnėse vietose, šalia auga dideli medžiai, žaibus pritraukia dažniau“, – 15min.lt sakė G.Druktenis.
Žaibas laisvai gali trenkti ne tik į pastatus, bet ir į pačius žmones. Negalima stovėti po aukštais medžiais, šalia žaibolaidžio, bokštų ar kaminų, reikia vengti aukštesnių atvirų vietų.
„Geriau slėptis krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje apėmus rankomis kelius. Ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių, žvejoti, irstytis valtimi, reikia nedelsiant skubėti į krantą“, – sakė G.Druktenis.
Taip pat nepatariama bėgioti, važiuoti motociklu ar dviračiu, laikyti rankose metalinius daiktus, negalima kalbėti mobiliuoju telefonu.
Esant namuose, reikia uždaryti visus langus, duris, kitas angas – skersvėjis gali pritraukti kamuolinį žaibą. Būtina išjungti visus elektros prietaisus, atjungti antenas.
„Nuo žaibo patikimai apsaugo automobilis, tik reikia įtraukti anteną, uždaryti langus ir nesiliesti prie metalinių konstrukcijų“, – pataria G.Druktenis.
Rašyti komentarą