Mariaus Baranausko pereinamoji taurė 2011

Mariaus Baranausko pereinamoji taurė 2011

Taip sau jau visai nejučia, kaip ir neskubėdami įbarškėjome į rudens beveik vidurį ir galime džiaugtis, kad šį rudenį galima pavadinti jei ne auksiniu, tai bent jau gana šiltu. Kol kas... Gilus ačiū mūsų laikraštuko šeštadienio priedo redaktorei, užvedusiai mane į tikrą aukso kasyklą - Valstybinės lietuvių kalbos komisijos elektroninę svetainę. Ten yra kur pasiganyti akims ir fantazijai, studijuojant vertinius, siūlomus naudoti vietoje originalių, jau nuo seno vartojamų terminų. Nuo šiol puslapyje bus atskira rubrika - "vlkkk.lt" siūlo, skirta šių terminų viešinimui ir komentavimui. Ji bus iki tol, kol nesibaigs visas mano žinomas žvejybinių terminų arsenalas. O jis nėra mažas. Skanaus.

Taip sau jau visai nejučia, kaip ir neskubėdami įbarškėjome į rudens beveik vidurį ir galime džiaugtis, kad šį rudenį galima pavadinti jei ne auksiniu, tai bent jau gana šiltu. Kol kas...

Nauja rubrika

Iš širdies gelmių dėkoju mūsų laikraščio "Šeštadienio" priedo redaktorei, užvedusiai mane į tikrą aukso kasyklą - Valstybinės lietuvių kalbos komisijos elektroninę svetainę. Ten yra kur pasiganyti akims ir fantazijai studijuojant vertinius, siūlomus vartoti vietoje originalių, jau nuo seno vartojamų terminų. Nuo šiol puslapyje bus atskira rubrika - "vlkkk.lt siūlo", skirta šiems terminams viešinti bei komentuoti. Ji gyvuos iki tol, kol baigsis visas mano žinomas žvejybinių terminų arsenalas. O jis nėra mažas.

Mariaus Baranausko pereinamoji taurė 2011

Nenuostabu, kad šio tragiškai žuvusio jauno vaikino pagerbti varžybomis susirinko beveik 50 žvejų. Didžioji dalis, žinoma, buvo sportininkai. Oras pasitaikė puikus, žvejybos sąlygos irgi, rezultatai taip pat buvo gana įspūdingi.

Varžybos vyko trijose kategorijose: profesionalų, mėgėjų ir jaunimo. Didysis prizas - Mariaus Baranausko pereinamoji taurė - buvo skirtas absoliučiai geriausiai pasirodžiusiam žvejui. Kad tai bus sportininkas, abejonių nekilo dar prasidėjus varžyboms. Šmėkščiojo keli garsių Lietuvos sportinės žūklės asų veidai, oras buvo tiesiog idealus gaudyti sportine, sudurtine meškere, buvo aišku, kad sportininkai šįkart mėgėjams galimybių nepaliks. Taip ir atsitiko.

Taip jau išėjo, kad trys stiprūs sportininkai - Mantas Riauka, Valerij Kuzminych ir Marius Unikas - išsitraukė sektorius "gerajame" trečios krantinės gale ir pagrindinė kova dėl taurės vyko tik tarp jų.

Diena prasidėjo tirštu rūku, bet kiek įdienojus išlindo saulė ir sąlygos žuvies gaudymui buvo tokios idealios, kokios tik gali būti spalio pradžioje. Ne visi į varžybas susirinko kovoti. Ko gero, labai rimtai nekovojo nė vienas. Visi atvažiavo atiduoti pagarbos žuvusiam draugui ir varžybų metu nuotaika buvo ne varžybinė. Tiesiog susirinko draugai, kolegos ir pagerbė draugo atminimą jam ir sau suprantamu būdu. Kai kurie varžybų dalyviai, kaip antai vieno Šiaulių žūklės klubo prezidentas, atvažiavo net ne žvejoti, o tiesiog pasėdėti ant krantelio, kur su tuo pačiu Mariumi buvo sėdėta ne kartą. Tiesa, prezidentas dėl visa ko susimontavo žvejybinę platformą, susiruošė meškeres, net jaukus, bet, sprendžiant iš rezultatų, jų neužmetė. Na, gal vieną kartą užmetė, o paskui, varžybų pabaigoje, ištraukė. Na, o tie, kurie atvažiavo vis dėlto pasivaržyti, pažvejojo visai neprastai. Pirmą vietą profesionalų grupėje ir pagrindinį varžybų prizą - Mariaus Baranausko pereinamąją taurę iškovojo jo bendraklubis Gargždų "Pylos" sportininkas Mantas Riauka, sugavęs lygiai 20 kg per 5 valandas. Simboliška, bet taurė liko dar metams Gargžduose, gimtajame Mariaus mieste.

Antrą vietą su beveik 19 kg užėmė Marius Unikas iš Kėdainių, įžymiojo sportininko Izidoriaus Uniko sūnus. Trečias liko taip pat garsus sportininkas Valerij Kuzmynich iš Kėdainių su kiek daugiau nei 17 kg žuvų. Kiti žvejai atsiliko gana stipriai. Ketvirtą vietą profesionalų grupėje užėmęs Albertas Rutkauskas sugavo 10,5 kg. Mėgėjų grupėje pirmą vietą užėmęs klaipėdietis Rimantas Šneideraitis sugavo 9,5 kg. Taigi profesionalų prizininkų trijulė atsiplėšė tikrai stipriai. Daugiau apie varžybas ir jų rezultatus skaitykite www.pyla.lt

"Tvisteris" ir "Riperis"

Praėjusį kartą savo akimi įvertinau "voblerį" (dabar tokį įprastą kiekvieno žvejo ausiai žodį teks dėlioti į kabutes...), kuris pavirto į vilioką, na, o šiandien į galvą šovė pasitikrinti "tvisterį". O paskui dar ir "riperį", kuris, kaip kiekvienam žvejui žinoma, su "tvisteriu" yra tikri broliai tryniai be baltymų.

Tai štai nevartotinos svetimybės "tvisteris" lietuviški pakaitai: 1. (plaukų) sukiklis; 2. žvej. virpė (žr. Kalbos patarimai. Kn. 4: Leksika: 1. Skolinių vartojimas, Vilnius, 2005, p. 113).

Plaukų sukiklis mus, žvejus, domina turbūt minimaliai, o štai virpė... Įsivaizduokit žūklės įrankių parduotuvės pardavėjo fizionomiją, kai paprašysite parduoti dvi tepalo spalvos virpes. O paskui įvertinkite laiką, kurį sugaišite aiškindamas, ką turėjote galvoje. Ir gerai, kad išeidamas iš parduotuvės nematysite, kokiu žvilgsniu jus išlydės.

Tas pats galioja ir "riperiui". Nevartotinos svetimybės "riperis" lietuviškas pakaitas: žvej. žuvilė (Kalbos patarimai. Kn. 4: Leksika: 1. Skolinių vartojimas, Vilnius, 2005, p. 97).

Žuvilė - labai tinkamas pavadinimas žuvies patiekalų valgyklai arba (iš bėdos) šviežiai gimusiai užkietėjusio žvejo dukrai. Nevadinkite vaiko taip, kada šis terminas įsitvirtins (o taip bus turbūt po antrojo Kristaus prisikėlimo) - niekas nesupras, kodėl mergaitei davėte masalo vardą.

Akmuo, valantis beveik viską

Praėjusį savaitgalį rašiau apie tikrai puikų, ekologišką odos gaminių balzamą. Šiandien rašau apie tokį pat puikų valiklį, valantį visus kietus paviršius.

Šis valiklis irgi pagamintas tik iš natūralių medžiagų. Šios valymo priemonės sudėtyje nėra cheminių priedų, rūgščių ir nuodingų medžiagų. Universalus biologiškas valiklis skirtas valyti chromą, žalvarį, alavą, nerūdijantį plieną, aliuminį, varį, auksą, sidabrą, stiklą, emalį, krištolą, plastmasę, akrilą, keramiką, medį, odą ir t.t.

Naudojimo būdas. Priemonę naudoti labai paprasta - paimama kempinėlė, sudrėkinama vandeniu ir kelis kartus perbraukiama per kietąjį biologiško valiklio paviršių. Kelis kartus suspaudus kempinėlę, susidaro aktyvi valymo puta ir tuomet jau galite valyti pageidaujamą daiktą.

Universalus biologiškas valiklis tinka kone viskam, kad ir kaip keistai ir neįtikimai tai skambėtų. Taip jau yra. Jis nepakeičiamas, kai iš vonios grindų ir sienų plytelių tarpų reikia pašalinti pelėsį. Kas tai bandė daryti parduotuvėje parduodamomis tam tikslui skirtomis brangiomis priemonėmis, tas žino.

Dažną labai erzina kalkių nuosėdos, padengusios blizgių vandens maišytuvų paviršių. Šis valiklis ne tik nuvalo, bet ir padengia chromuotą paviršių plėvele, prie kurios nekimba kalkės. Ji laikosi 4-5 dienas.

Automobilių lengvo lydinio ratlankiai apsineša stabdžių kaladėlių dulkėmis - juos irgi labai nelengva nuvalyti šiuo valikliu.

Apie valiklio universalumą ir naudojimą verta paskaityti čia: www.d-v.lt.

Pastaba! Pirmą kartą valant su universaliu biologiniu valikliu, valyti reikės ilgiau. Ypač apkalkėjusius paviršius. Ilgainiui prižiūrėti paviršius bus vis paprasčiau. Po valymo neužsukite dėžutės dangtelio, valiklio paviršius turi išdžiūti, tada valymo priemonės užteks ilgesniam laikui. Na, o šį savaitgalį "Švyturio" arenoje vykstančioje parodoje šio valiklio rasite su kitais ekologiškais produktais ir galėsite savo akimis įsitikinti jo efektyvumu.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder