Kodėl pachipodis meta lapus?

Kodėl pachipodis meta lapus?

Kambarinis filodendras, arba nuostabioji monstera, savo tėvynėje auga kaip liana, vyniojasi apie džiunglių medžius ir ieško šviesos pro jų lapiją. Orinėmis šaknimis augalas prisitvirtina prie senų kamienų kaip atramos, o iš trūnijančio substrato pasisavina vandenį ir maistingąsias medžiagas.

Kai augalas laikomas kambaryje, orinės šaknys praranda savo funkciją, tačiau atrodo egzotiškai. Labai ilgas šaknis galima subesti į vazono substratą, jame jos išleis tikrąsias šaknis ir papildomai augalą aprūpins vandeniu ir maistingomis medžiagomis. Jei viena ar kita orinė šaknis trukdo, galima prie pamato nupjauti.

Jei monstera (filodendras) labai didelis, siekiantis lubas, orines šaknis galima įbesti į ant paties augalo pakabintą vazoną su gėlių substratu. Kai orinės šaknys ten įsitvirtins, viršutinę augalo dalį galima nupjauti žemiau orinių šaknų vietos ir tokį didelį auginį kartu su įsišaknijusiomis orinėmis šaknimis įsodinti į vazoną. Tai yra pats paprasčiausias šių augalų dauginimo būdas.

Tačiau reikia gerai pasvarstyti, ar nupjovus viršūnę augalas liks dekoratyvus. Iš miegančių akučių jis gali išleisti naujus ūglius. Paprastai iš dviejų ar trijų viršutinių lapų pažastyse esančių akučių išauga nauji ūgliai.

Fryzija žydi tik vieną kartą

Fryzija - vienas gražiausių bromelijinių šeimos augalas, turintis įspūdingus lapus ir labai įdomų, dekoratyvų, juoda ir purpurine spalva išmargintą žiedyną. Tai kalavijo formos varpa, kurios atskirus neišvaizdžius žiedus supa ryškiai raudoni žvilgantys papėdlapiai. Būtent jie šį augalą daro labai dekoratyvų.

Fryzija, kaip ir kiti bromelijinių šeimos augalai, žydi tik vieną kartą. Peržydėjusi fryzija dar daug mėnesių gali mus džiuginti savo gražiais lapais, bet daugiau nežydės.

Tačiau yra galimybė užsiauginti naują augalą. Apatinėje stiebo dalyje prasikala šoniniai ūgliai - "vaikučiai". Paaugusius (10-15 cm) "vaikučius" galima atskirti nuo augalo ir pasodinti į purų, humusingą substratą. Laikomi gerai apšviestoje, šiltoje vietoje, o kad per daug greitai neišgaruotų drėgmė, patariama uždengti plastikiniais gaubtais.

Pradedančiųjų gėlininkų persodinimo klaidos

* Sodinant ar persodinant augalą reikia žinoti, kokį dirvos mišinį parinkti. Kai kurie gėlininkai vienus augalus pasodina į sunkius dirvos mišinius, nors reikia lengvo, o kitus - į lengvos, nors reikia sunkesnio dirvos mišinio.

* Kartais augalai persodinami nesant būtinybės, tik klaidingai manant, kad persodintas augalas nustos sirgti ar gausiau žydės.

* Kai kas kambarinius augalus persodina žiemą, kai šalta ir maža šviesos.

* Kartais augalai persodinami į pernelyg didelį indą, todėl nepanaudota žemė prarūgsta. O į pernelyg mažus vazonus pasodintiems augalams nepakanka maitinamojo ploto.

* Klysta tie gėlininkai, kurie į dirvos mišinius ar į drenažą neįdeda smulkių medžio anglies gabalėlių, kurie ypač naudingi kambariniams augalams.

* Pradedantiesiems versta žinoti, kad ne visada augalą verta persodinti. Kartais pakanka viršutinį dirvos sluoksnį pakeisti nauju.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder