Ko reikia moteriai: 3 instrumentai ne kosmetinėje

Ko reikia moteriai: 3 instrumentai ne kosmetinėje

Žinia, svarbiausias moters instrumentas visiems gyvenimo atvejams yra meilė sau. Tačiau būna ir taip, kad jo nepakanka: tarkime, kai prireikia pakabinti į vietą staiga nukritusią lentyną.

Antras svarbiausias instrumentas moters  gyvenime yra geras vyras, kuris ir turėtų  pakabinti tą nukritusią lentyną, tačiau jis gi ne visada po ranka, o moterys nėra labai kantrios laukti.

Ką gali moterys

Trečią, ir turbūt svarbiausią instrumentą moters gyvenime įvardijo "Vakarų ekspreso" kalbintos dailiosios lyties atstovės: tai noras.

Nenorėdamos užgauti savo gyvenimo partnerių, jos prašė neminėti pavardžių, tačiau labai išsamiai ir entuziastingai dalijosi vaizdeliais iš buitinio gyvenimo.

Štai verslininkė Brigita atskleidė, kad savo rankomis namuose yra per pusę perpjovusi spintą: "Ji netilpo po laiptais, o vyras pasakė, kad čia nieko neįmanoma padaryti. Kaip tai neįmanoma? Argi gali būti kas nors neįmanomo, jei labai reikia? Kai vyras išėjo į darbą, čiupau iš virtuvės stalčiaus visus peilius, iš garažo atsitempiau pjūklą ir vargais negalais tą spintą patrumpinau taip, kad tilptų po laiptais. Vyras, grįžęs iš darbo, žinoma, neapsidžiaugė, užtat aš, nors ir kraujuojančiu pirštu, spinduliavau iš pasididžiavimo ir laimės!"

Kita vertus, ponia Brigita sakė nepatarianti moterims tokiais triukais dažnai erzinti savo antrųjų pusių, nes tai kenkia santykiams. Paklausta, ar norėtų namuose turėti savo "moteriškų instrumentų" rinkinį, suabejojo: "Jeigu turėsi ir mokėsi jais naudotis, tai ir jausiesi įsipareigojusi viską daryti pati. O ką tuomet darys vyras? Aš lygias galimybes suprantu kaip darbų pasidalijimą: jis kala vinį, aš gaminu padažą. Aš nemoku pakeisti automobilio padangos, jis nemoka taip gražiai sutvarkyti namų kaip aš. Manau, kad geriau jau darykime kiekvienas savo..."

Kita mūsų pokalbininkė televizijos laidų prodiuserė Violeta prisipažino, kad didelė "stichinė nelaimė" namuose jai sukelia didžiulį stresą, tačiau smulkių nesusipratimų ji nebijanti.

"Specialių remonto instrumentų namuose neturiu, bet jiems lengvai randu pakaitalus. Varžtą galima atsukti su peiliu, o vinį įkalti su kočėlu, - sakė išsiskyrusi ir viena gyvenanti moteris. - Daugiausiai "strioko" man sukelia automobilio gedimas, nes dėl kiekvienos smulkmenos turiu važiuoti pas meistrą. Pavyzdžiui, neseniai sugedo valytuvai, ir aš nenutuokiau, ką daryti, teko važiuoti į remonto dirbtuves. Kita vertus, mašinos lemputę susitaisau pati: patrankau kumščiu - ir šviečia."

Gyvenimas, anot Violetos, negailestingas: už viską, ko nemoki pati, tenka mokėti kitiems.

"Praėjusią vasarą sugalvojau namuose pasidaryti lengvą remontą. Kadangi labai gražiai moku nudažyti grindis, nutariau, kad sugebėsiu gražiai nudažyti ir duris. Mane erzino tai, kad jos pernelyg tamsios. Durų bute - penkerios. Nusipirkau šviesių dažų, teptuką ir ėmiausi tapybos. Netrukus pastebėjau, kad reikalai prasti: spalva ir faktūra darėsi nenusakomai klaikios. Vis dėlto - kadangi dažai jau atidaryti, teptukas sugadintas - nudažiau visas penkerias duris. Tikėjausi stebuklo. Jis neįvyko. Proceso metu buvo smagu, tačiau darbo rezultatas varė į depresiją. Jau maniau, kad turėsiu pakeisti visas penkerias duris...

Kreipiausi konsultacijos į kaimyną, tas paskambino pažįstamam statybininkui, ir šis patarė dažyti tol, kol spalva patiks. Tą ir padariau."


Violeta prisiminė ir kitą kuriozinį atvejį: "Skalbykle išskalbiau apatinį trikotažą, ir įsivaizduokite - kažkur joje įstrigo metalinė liemenėlės konstrukcija. Mašina ėmė barškėti, dundėti ir visaip kitaip mane gąsdinti... Iškviečiau meistrą ir bandžiau nusakyti problemos priežastį subtiliais samprotavimais, o jis man tiesiai šviesiai: "Liemenuką skalbei?" Matyt, ne aš viena panašiai prisidirbu. Sumokėjau už remontą 70 litų!"
Moteris pridūrė, kad pagalbos buitinio remonto srityje ji sulaukia nebūtinai iš vyrų. "Mano draugė viską susitaiso pati, ji labai mėgsta meistrauti. Kartą yra man pakeitusi durų spyną. Keisčiausia, kad ji tokia traputė, lieknutė, gražutė, visai neturi vyriškų bruožų, o plaktuką rankoje laiko kaip vyras."

Trečioji mūsų pokalbininkė pensininkė Palmira savo sodyboje pati ne tik kastuvu išsikasė nemenką baseiną, bet ir jį betonavo.

"Pirmiausia reikia pasiklausti tų, kurie moka, kad nepridarytum nesąmonių, - sakė ponia Palmira. - Aš pamačiau, kaip namą statantys vyrai maišo betoną, pasiklausiau apie proporcijas ir išsimaišiau pati. Pati išbetonavau ne tik baseiną, bet ir 20 kvadratų patalpą. Trinkelėmis išsiklojau kiemą. Gal ne taip gražiai, kaip meistrai tai padarytų, bet užtat greitai ir nemokamai. Be to, dabar kaime ne taip lengva meistrą prisikviesti."
Paklausta, ar ne per sunku trinkeles ir riedulius tampyti, energija trykštanti moteris atsakė, jog nelengva, užtat smagu rezultatu džiaugtis. Ponia Palmira įsitikinusi, jog buities darbams po ranka reikia turėti ne vyrą, o instrumentų dėžutę, noro ir sveikatos.
"Man nereikia šauktis vyro pagalbos, kai nusiperku naują šviestuvą: pati jį pasikabinu. Galiu pakeisti rozetę. Iš kur išmokau? Kadaise dirbau fabrike - ten ir išmokau. Visko galima išmokti pasižiūrint į kitus ir darant pačiam", - sakė pokalbininkė.

Paklausta, ar "imant ir darant" neatsitinka taip, kad visame kaime dingsta elektra, moteris  tik juokėsi, tačiau, kad būna įvairių traumų - pritarė: "Kol koridorių dailylentėmis iškaliau, visi pirštai buvo mėlyni."

Ponia Palmira nesišaukia vyrų pagalbos ir kai automobilio padangą nuleidžia: "Pasikeičiu pati. Ir akumuliatorių pasikeičiu, ir tepalus."   

Verta turėti

Kokius pagrindinius instrumentus verta įsigyti būtent daliajai lyčiai, pasiteiravome profesionalų.

Įrankiais remontui bei gamybai prekiaujančios UAB "B&B TOOLS Lietuva" vadovas Darius Butkevičius, paklaustas, kokiais kriterijais vadovaujantis moteriai derėtų rinktis jai tinkamus instrumentus, sakė, jog šiaip instrumentai į "vyriškus" ir "moteriškus" neklasifikuojami, jie universalūs ir ergonimiški, tačiau, renkant kurį nors būtent moteriai, reikėtų orientuotis į kompaktiškumą, lengvumą ir mažus gabaritus.

Namų ūkyje, anot D. Butkevičiaus, reikalingiausi yra kelių rūšių atsuktuvai, kelių rūšių replės, plaktukas, taip pat nepamainomas atsuktuvas-elektros įtampos testeris.

Pastarasis būtinas dėl saugumo - norint patikrinti, ar laidu neteka elektros įtampa.
"Jeigu moteris mėgsta meistrauti, kad nereikėtų skolintis iš kaimyno, siūlyčiau jai namuose turėti ir savo rankinį pjūklą, taip pat  elektrinį suktuvą su galvučių bei antgalių rinkiniu. Toks suktuvas nesunkus - sveria iki pusės kilogramo, be to, jis mažų gabaritų", - patarė specialistas.


Paklaustas, kokių instrumentų prireiks norint ant sienos pakabinti lentyną, veidrodį arba paveikslą, "B&B TOOLS Lietuva" vadovas sakė, jog tai priklauso nuo to, kokia yra siena.
"Jeigu jūsų namuose siena mūrinė, kad pakabintumėte paveikslą, prireiks gręžtuvo-perforatoriaus arba smūginio gręžtuvo. Jeigu siena iš gipskartonio, pakanka turėti ir minėtą elektrinį suktuvą su galvučių bei antgalių rinkiniu", - informavo pokalbininkas.

"Top-10"

Visada reikalingi buityje yra šie instrumentai.

1. Plaktukas. Viniai įkalti ir paveikslui pakabinti.

2. Replės. Jeigu vinį įkalėte ne ten, kur reikia.

3. Gulsčiukas. Tai tokia liniuotė, dažniausiai geltona, į kurią įtaisyti vamzdukai su skysčiu. Pridėjus gulsčiuką prie paviršiaus, iš karto matyti, ar paveikslas lygiai kabo, ar ne.

4. Šešiakampiai raktai, spaustukai, atsuktuvai. Pastarieji būtiniausi dviejų tipų: tiesiu galu ir kryžminiu. Galėsite pati surinkti baldus.

5. Ruletė. Matuoti talijai ir įvairiems namų daiktams - pvz., jei prireiks sužinoti, ar spinta tilps po laiptais. Patartina turėti 5 metrų ilgio).

6. Elektrinis suktuvas. Labai greitai įsuka ir išsuka varžtus.

7. Elektrinis gręžtuvas. Išgręžia sienoje skylę. Galima pakabinti karnizą, lentyną, paveikslą ir pan. Juo gręžiamas betonas, metalas, keraminės plytelės, medis. Grąžtas ilgiau laikys, jei gręždamos plytą arba betoną jį vis pavilgysite vandeniu. Jei gręšite skylę stikle, tą vietą  patepkite terpentinu.

8. Kampinis šlifuoklis. Toks aparačiukas metalui ir kitoms kietoms medžiagoms pjauti, kad neprisitrintumėte nuospaudų.

9. Rankinis pjūklas. Galėsite nupjauti virbus ir pan. Kad pjaunant medį nestrigtų, jo dantis patrinkite muilu.

10. Žibintuvėlis. Jo prireiks, jeigu staiga dingtų elektra.

Ką galime pačios?

1. Sutaisyti tualeto bakelį.

Jeigu vandens srovė nepaliaujamai bėga, užsukite vandens tiekimą, nusipirkite naują vandens nuleidimo mechanizmą ir, pasinaudojusios nesudėtinga darbų atlikimo instrukcija, jį pakeiskite.

Kartais būna, kad unitazas labai lėtai prisipildo vandens. Greičiausiai dėl to kaltos kalkės. Reikės pakeisti žarneles ir išvalyti vamzdelius. Profilaktiškai įpilkite pusę stiklinės acto ir tris šaukštus sodos į bakelį, palaukite pusvalandį ir nuleiskite vandenį.

2. Pakeisti rozetę.

Elektrikui už tokį darbelį gali tekti pakloti 50 litų? Verčiau juos panaudoti kosmetikos parduotuvėje... Išjunkite visame bute elektrą, išsukite seną rozetę ir pagal instrukciją, kuri nupiešta ant naujos rozetės pakuotės, įstatykite naują kapsulę bei prisukite plastikinį rėmelį.

3. Pakabinti paveikslą.

Jeigu siena betoninė, o paveikslas nelabai sunkus, neprireiks nė gręžti. Paimkite siuvamosios mašinos adatą, nulaužkite aštrų galiuką ir įkalkite į betoną 45 laipsnių kampu. Nesunkus paveikslas ant tokios vinies išsilaikys.
Antras paprastas būdas - patepti rėmą silikonu ir priklijuoti prie sienos (jeigu negaila gadinti sienos ir rėmo.)

Trečias būdas pakabinti nesunkų paveikslą - dvipusė lipni permatoma juostelė. Išlaiko iki 3-5 kg. Bet jei klijuosite ant tapetų ir vėliau norėsite nuplėšti, žinokite, kad nusilups su visu tapetu.

Sudėtingesnis būdas - išgręžti sienoje skylę ir į ją įkišti medinį kaištelį bei į jį įsukti medsraigtį. Skylė turi būti maždaug pusės vinies ilgio (kietoje medienoje - dviejų trečdalių).


Jeigu sienoje jau yra skylė, likusi nuo senos vinies, kuri jau iškrito, paimkite naują, apvyniokite ją vata, patepkite klijais ir įkalkite.

Jeigu kalate vinį į tinkuotą sieną, kad  netrupėtų, prieš tai priklijuokite gabalėlį pleistro.
Kaldamos vinį, žiūrėkite į ją, o ne į plaktuką.

4. Naujai nudažyti kambario sienas.

Švariai nuvalykite purviną sieną, užglaistykite sutrūkinėjusias vietas. Nusipirkite dažų, vonelę, volelių - ir pirmyn. Naujausi sienų dažai išdžius per 6-8 valandas.

5. Pakabinti spinteles ir lentynas.

Teks sužinoti, iš ko padaryta siena. Sunkių spintelių tiesiog ant gipso kartono pertvaros nekabinkite - nukris. Plastmasinę - galima.

Kabinant sunkesnes lentynas ir spinteles, reikės kampinių laikiklių.

Prieš kabindama spinteles virtuvėje, prisukite horizontalią metalinę juostelę per visą sienos plotį. Tokią rasite specializuotoje parduotuvėje. Juostelė sukama stengiantis pataikyti į jos profilius. Tada ant tos juostelės kabinkite spinteles bet kurioje vietoje. Dar geriau, jeigu juostelės bus dvi: viena viršuj, kita - apačioj.

6. Pakloti naujas plyteles.

Klijuojant plyteles, paviršius turi būtų lygus. Todėl pirma ant grindų paklokite specialios medžiagos ritinėlį (klauskite parduotuvėje). Tada ant jos klijuokite plyteles. Pradėkite nuo bet kurio kampo.

Jeigu plytelė suskilo, specializuotoje parduotuvėje klauskite apie dvipuses lipnias juosteles, skirtas plytelėms. Su jomis neturėsite vargo.

Jeigu norite pagražinti sieną naujas plyteles klijuodami ant senųjų, pirmiau įsitikinkite, kad jos gerai laikosi. Tada švariai nuvalykite, užtepkite 2 mm klijų, kuriuos naudosite naujoms prilipdyti, ir palikite pusei paros. Kai klijuosite naujas plyteles, jos geriau prilips.

Jeigu klijuosite tiesiog ant sienos, atminkite, kad keraminės plytelės, veikiamos vandens, brinksta ir gali įtrūkti, jei nepaliksite tarpelių. Naudokite specialius plastikinius kryželius - jie dedami priklijavus kiekvieną plytelę, o nuimami prieš užpildant tarpus glaistu.

Klijus tepkite specialia mentele horizontalia kryptimi tik nedidelį plotelį. Stenkitės jais neištepti plytelių, nes bus sunku nuvalyti. Peilio geležte išvalykite tarpus ir sudrėkinkite (prieš glaistymą). Glaistui kiek sustingus, jo perteklių nuvalykite kempinėle.

7. Išbetonuoti aikštelę

Jei gyvenate privačiame name, pati galite betonuoti aikštelę automobiliui. Tai bus dukart pigiau už trinkeles.

Nukaskite velėną ir dar apie 15 cm augalinio sluoksnio, pripilkite smėlio-žvyro mišinio ir gerai sutrombuokite. Pasižymėkite aikštelės kontūrus kuoliukais ir virve. Klokite PVC plėvelę ir dėkite poliuretaninę formą (vidines kraštines ištepkite panaudota automobilio alyva). Su šia forma galima išsibetonuoti ir takelį, keliuką, aikštelę ar terasą.

Vėliau betono maišyklėje arba kibire išmaišykite cementą su smėlio-žvyro mišiniu santykiu 1:4. Į mišinį pilkite vandens su įmaišytu plastifikatoriumi (0,1-0,3 proc. nuo cemento kiekio). Gerai išmaišiusi mūrininko kelnia, šią masę kraukite į formą. Kraštus pastuksenkite kelnios rankena, kad betonas pasiskirstytų tolygiai. Perteklių nubraukite lenta ir dėkite  atgal į kibirą.

Palaukite, kol mišinys sukietės (apie pusvalandį), tada išimkite formą ir dėkite šalia ką tik išbetonuotos plokštės. Lygiai taip pat betonuokite kitą plokštę. Turint kelias formas procesas vyksta greičiau.

Specializuotoje parduotuvėje galite įsigyti ir rasite 4 mm skersmens vielos tinklo, kurio akutės dydis 20 x 20 arba 15x15 cm. Pardavėjai atkirps jos gabalais ir pakraus į jūsų automobilio bagažinę. Betonuodamos tuos gabalus galite dėti po forma prieš liedamos betoną. Geriau laikys.

Betonuoti vieną kvadratinį metrą, meistrų skaičiavimu, jums kainuotų apie 17 Lt. Reikėtų 110 kg smėlio-žvyro mišinio (4 Lt), 27 kg cemento (10 Lt), 10 litrų vandens, 0,1 l betono plastifikatoriaus (0,90 Lt), 1 kv. m PVC plėvelės (0,80 Lt).

ŽINOSI - PRAVERS

Kas nėra svarbu renkantis instrumentus?

Spalva

Dizainas

Kas svarbu renkantis instrumentus?

Dydis

Svoris

Kokybė

Šie parametrai lemia ilgaamžiškumą. Papuošti kaspinėliais galėsite vėliau.

Ar patogiau naudotis buitiniu prietaisu, ar profesionaliu?

Meistrų paaiškinimu, pagrindinėmis funkcinėmis galimybėmis buitiniai ir profesionalūs prietaisai nesiskiria. Gręžtuvas gręžia, pjūklas pjauna, oblius obliuoja. Skirtumas - kam ir kaip naudosite. Jeigu nedažnai ir tik smulkiems darbams - įsigykite buitinius. Jeigu žadate pati remontuoti butą, namą, šiltnamį, pirtį ir pan., verčiau įsigykite profesionalius. Tokie geriau atlaiko maksimalią apkrovą.

Kaip prižiūrėti metalinius instrumentus, kad nerūdytų?

Vieną dalį vaško ir dvi dalis benzino pašildykite karštame vandenyje ir padenkite šiuo mišiniu instrumentus. Tegu išdžiūva šilumoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder