Kaip žvejui rengtis rudenį?

Kaip žvejui rengtis rudenį?

Dabartinės aprangos technologijos pažengusios gana toli, kitas klausimas - kiek mes galime sau leisti šiai liesų karvių metais apsirengti žvejybai taip, kad būtų gerai. Bandysiu sudėlioti temą taip, kad ir apranga būtų tinkama, ir kišenė dėl to kentėtų mažiau.

Pirmas sluoksnis -

"kvėpuojantys" apatiniai sintetiniai rūbai, kurių daugelis žvejų vis dar nemėgsta dėl to nelabai malonaus jausmo, kurį kai kam sukelia sintetinio audinio kontaktas su kūnu. Todėl po sintetika dažnai kišame medvilninius marškinėlius. Klaida. Intensyviau judant kūnas sušyla, prakaituoja ir medvilnė sugeria prakaitą. Drėgmė nepasišalina toliau nuo kūno. Nustojus judėti atsiranda šalčio pojūtis, nepaisant to, kiek rūbų prikrauta ant kūno. "Kvėpuojantys" apatiniai nebeatlieka savo funkcijos. Jie būtinai turi būti užvilkti ant nuogo kūno, mat jų paskirtis - praleisti drėgmę į viršutinius sluoksnius.

Visose žūklės parduotuvėse ir didžiuosiuose prekybos tinkluose bei statybinių - ūkinių prekių parduotuvėse jų yra, skiriasi tik prekinių ženklų pavadinimai. Šie drabužiai praverstų ne tik žvejams, bet ir visiems, mėgstantiems šaltuoju metų laiku kiek intensyviau pajudėti gryname ore: sodininkams, baidarininkams etc.

Antras sluoksnis -

- "fleece" audinio bluzonai, taip pat "kvėpuojantys" ir šilti.

Tik tie, kurių pilna prikabinta visose parduotuvėse ir kurių kaina apie 20-40 litų - tai iliuzija. Tikras "fleece" audinys kvėpuoja, dažniausiai nepraleidžia vėjo (ženkliukas "wind stopper"). Tai reiškia, kad esant kiek šiltesniam orui galima nusivilkti striukę ir rūbas neleis vėjui išblaškyti jūsų kūno šilumos iš vidinio sluoksnio. Pigieji bluzonai yra perpučiami kaip tinklinė tvora.

Pažįstu nemažai žvejų, kurie nesidrovi pasiautėti dėvėtų rūbų parduotuvėse, tačiau čia yra šiek tiek rizikos: tikri "fleece" rūbai labai jautrūs skalbimui, tad nežinia, ar jie buvo skalbti tinkamai. Kaip patikrinti? Jeigu yra užrašai "microfleece", "breathable" (kvėpuojantis), "windstopper" (dažnai būnantis raudoname "stop" ženklo fone), tada viskas gerai. Be to, iš vidaus dažniausia būna audinys, panašus į darbines pirštines su taškiukais, tik mažesniais - tai speciali membrana. Jeigu ant rūbo pamatėte užrašą "Gore tex", o jo kaina yra įkandama - imam be kalbų. Ši technologija garantuoja visas reikiamas savybes.

Dar keli niuansai: "fleece" bliuzonus rudeniui geriau rinktis aukštesniu, bet ne per aukštu kaklu, rankogaliai geriau iš aptempiančio audinio, vėjas mėgsta landžioti ten, kur tik randa skylutę, o tai kartais erzina.

Viršutinis sluoksnis -

tai yra striukė ir kelnės būtinai neperšlampantys, bent jau kelias valandas, nepraleidžiantys vėjo ir, žinoma, geriau - "kvėpuojantys". Viršutinė riba - "Gore tex", kurių kaina yra ohoho... ir biudžetinis variantas - "termosas", kostiumėlis, kainuojantis mažai, bet nepraleidžiantis nieko nei iš vidaus, nei iš lauko.

Apačioje vilkint "kvėpuojančius" rūbus, viršutinis nieko nepraleidžiantis sluoksnis nėra labai blogai tada, jeigu judėsite nelabai intensyviai. Dėl viršutinės kūno dalies didelių bėdų nebus. Drėgmė susikaups ant vidinės striukės pusės, "fleece" neleis drėgmei grįžti atgal, ir jausitės pusėtinai. Be to, jeigu jau šilta - striukę galima nusivilkti ir likti su kelnėmis ir bluzonu.

Kiek prasčiau su apatine dalimi. Kelnės, kurios nepraleidžia visiškai nieko iš niekur, yra bėda. Priklausomai nuo žmogaus fiziologijos, kuri kiekvieno yra skirtinga, prakaito gali būti daug arba nebūti visai. Į tai reikia atsižvelgti ir renkantis viršutinės kūno dalies aprangą. Jeigu prakaituojate gausiai, tai ir su rūbais bus sunkiau. Nėra dar tokių technologijų, kurios leistų jaustis absoliučiai patogiai visiems kūno tipams. Net "Gore tex" technologija absoliučiai nepadės, jeigu iš jūsų trykšta kaip iš kempinės.

Vis dėlto siūlyčiau rinktis ir viršutinius rūbus iš tų, kurie bent kiek "kvėpuoja". Jeigu jau galima skirti kiek nors lėšų tam reikalui ir turėti atskirus rūbus rudens ir pavasario sezonui, tai šitie rūbai turėtų būti su minimaliu pašiltinimu arba net visai be jo; tai irgi priklauso nuo fiziologinių savybių. Ne visi vienodai reaguoja į aplinkos temperatūrą. Kelnės geriau aukštu juosmeniu ir su petnešomis. Judant arba nusivilkus striukę amžinai kažkas išsipeša, pro kažkur traukia vėjas. Aukštas juosmuo ir petnešos tai kompensuoja. Gerai, jei yra du užtrauktukai. Vienas užtrauktas viršuje, kitas lieka apačioje. Labai patogu prispyrus tam tikriems gamtiniams reikalams. Nereikia nusivilkti striukės, apatinis užtrauktukas labai praverčia. Gobtuvas turėtų būti ne šiaip laisvas ant galvos užmaunamas maišas, bet su užveržiamomis virvelėmis arba užspaudžiamais šepečiais. Kada stiprus vėjas ir lietus, tokie dalykai labai padeda.

Na, o jeigu lėšos neleidžia nusipirkti atskiro kostiumėlio rudens sezonui, tada lieka kompromisinis variantas, deja, irgi nelabai pigus tam, kad būtų gerai. Žieminis kostiumas, turintis išsegamą apatinį sluoksnį. Tokie kostiumai yra nepigūs, bet jeigu žvejojate ir žiemą, jo vis tiek reikės. Rudenį išsegate vidinį sluoksnį ir kostiumą naudojate kaip apsaugą nuo vėjo ir lietaus. Šilumą pakankamai turėtų laikyti vidiniai sluoksniai, jeigu jie parinkti teisingai. Nepatogumas toks, kad išsegus vidinį sluoksnį kostiumas lieka gana didokas. Todėl sunku užkamšyti visus galus, kad nepralystų vėjas.

Kojos

Pabaigoje apie kojas. Šiltos kojos - šilumos garantija. Priklausomai nuo žvejybos būdo ir sąlygų, avalynę reikėtų rinktis arba aukštą, arba žemą. Visais atvejais neperšlampamą ir šiltą.

Tokių batų yra kiek tik nori, bet jie visi gana brangūs. Guminiai? Pamirškit. Vėl verta pasiausti po dėvėtų rūbų parduotuves, arba po darbinių rūbų skyrius bendro profilio parduotuvėse. Pirmu atveju nėra garantijos, kad batai nepraleis vandens ir laikys ilgai, antru atveju - darbui skirti batai būna gruboki ir sunkoki. Geri žvejybiniai batai kainuoja nemažai, bet, matyt, verta išleisti pinigus tam, kad žvejyboje jaustumėtės gerai. Kojinės - pagal tas pačias fiziologines savybes. Galiu rekomenduoti ispanų "Mund" kojines. Patikrinta, patikima produkcija, skirta įvairioms oro sąlygoms ir visiems metų laikams.

Savaitgalio orai

Daugeliui šeštadienis, deja, bus darbo diena, bet, matyt, dalis žvejų ras būdą išvengti darbo, kad jis netrukdytų žvejybai. Oras šiandien - nors prie nuogos krūtinės glausk. Šilta nebus, baigėsi dviženkliai skaičiukai termometre, bet bus saulėta, ir tai yra geriau nei daugiau laipsnių apsiniaukus. Temperatūra - nuo 4 laipsnių ryte iki 8 po pietų. Jokio lietaus užuominų, saulėta. Vėjas pietryčių, iki 6 m/s.

Rytoj, sekmadienį, beveik tas pats. Saulėta, vienu laipsniu gali būti šilčiau, bet kiek stipresnis vėjas iš tų pačių pietryčių. Žvejok ir žvenk...

 

Myndė

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder