Namuose augant mažyliui, neišvengiamai skalbti reikia daugiau ir dažniau. Jei netinkamai skalbiate kūdikio drabužius, jie nublunka, apsivelia pumpurais. Tačiau blogiausia, žinoma, ką gali sukelti netinkama rūbų priežiūra, - alergija, odos niežėjimas.
Kūdikio odelė yra jautresnė nei suaugusiųjų ir ją, žinoma, reikia saugoti ir puoselėti. Tačiau tai nereiškia, drabužių priežiūra labai skiriasi nuo jūsų drabužių priežiūros. Pavyzdžiui, kūdikio drabužius galite skalbti tomis pačiomis priemonėmis, kaip ir savo rūbus, tik kūdikio drabužėlius reikia papildomai išskalauti.
„Jeigu naudosite brangius vaikiškus miltelius, o vėliau pradėsite vaiko drabužius skalbti kartu su savais, tai irgi gali sukelti alerginę reakciją“, - pasakoja Inga Mačiūnienė, 1,8 metų sūnų auginanti vaikiškų drabužių parduotuvės „Gydu.lt“ savininkė.
Jos teigimu, po kelių skalbimų jau matysite, ar vaikas alergiškas jūsų vartojamiems milteliams.
„Jeigu kūdikis skalbimo priemonei nealergiškas, brangių vaikiškų miltelių nepirkite. Pinigėlius ir taip bus kur leisti“, - šypsojosi jauna mama.
Tiesa, kai kuriuos kūdikių drabužius patariama atskirti nuo kitų skalbinių. Patarimų, kaip auginti kūdikį, portalas „Kids Health“ siūlo kartu su įprastais drabužiais neskalbti vystyklų.
„Skalbikliai gali sukelti bėrimą. Todėl, jei naudojate vystyklus, jiems skalbti naudokite itin švelnų skalbiklį, venkite antistatinių produktų, minkštiklių, nes jie gali suerzinti jautrią odelę. Skalbkite vystyklus karštame vandenyje ir nepamirškite du kartus išskalauti“, - pataria „Kids Health“.
Greičiausiai jūs dar nežinote, kam alergiškas jūsų kūdikis. Todėl stenkitės vartoti natūralius produktus, su kuo mažiau priemaišų. Galite išsiaiškinti, kam alergiški jūsų šeimos nariai, giminaičiai – gali būti, kad ir jūsų mažylio odą alergizuos tie patys produktai.
Be to, nemanykite, kad instrukcijos skirtos tik kvailiesiems. Jei skalbiate nesivadovaudami instrukcijomis, nurodytomis ant etiketės, galite tiesiog sugadinti drabužį. Neskalbkite jo auštesnėje temperatūroje nei nurodyta. Tam, kad neliktų dėmių, geriausiai rinkitės aukščiausią galimą temperatūrą. Tokią informaciją visada rasite ant drabužio etiketės. Idealiausia temperatūroje, kurioje skalbdami drabužį galite nebijoti pumpurų ir išblukimo, - 30 laipsnių.
Žemesnė temperatūra taip pat padeda sutaupyti energijos. Tiesa, kai kurie mokslininkai tikina, kad pernelyg žema temperatūra nenužudo visų bakterijų. Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos profesorius Sally Bloomfieldas pataria rinkis 40 laipsnių temperatūrą – tai esąs vienintelis būdas išnaikinti bakterijas.
Virusologijos profesorius Johnas Oxfordas aiškina, kad fekalinės bakterijos miršta tik skalbiant drabužius 60 laipsnių temperatūroje: „Senas tradicinis būdas skalbti drabužius – virinti juos 100 laipsnių temperatūroje. Dabar žmonės yra įpratę skalbti 40 ar net žemesnėje temperatūroje. Tačiau tam, kad išnyktų fekalinės bakterijos, reikėtų skalbti 60 laipsnių temperatūroje.“
Nedelskite skalbti išpurvintų kūdikio drabužėlių – jei tą padarysite iškart, dėmės išnyks lengviau.
Dešimtmetį veikiančios kompanijos „Baby World“ specialistai mamoms pataria, kaip atsikratyti pieno ar šlapimo dėmių: „Skalaudamos įpilkite šiek tiek baltojo acto – drabužiai kvepės švara, be to, nesielektrins.“
Kūdikio rūbelius galima džiovinti džiovyklėje. Tačiau norėdami užsitikrinti, kad jie nesusitrauks, pasirinkite žemiausią temperatūrą.
Lyginti kūdikių drabužėlius patartina bent jau pirmuosius kelis mėnesius. Jie tampa minkštesni, be to, lyginimas žudo bakterijas.
Ir, žinoma, nepulkite rengti mažylio ką tik iš parduotuvės atsineštais drabužiais – naujus drabužius visada išplaukite prieš dėvėjimą.
„Kelios paprastos taisyklės, kaip prižiūrėti kūdikio drabužius, leidžia mums ir mūsų mažyliui pamiršti apie alergijas, nepatogumus, papildomas išlaidas. Patariu taip elgtis ir kitoms mamoms – jūsų mažylis bus saugus, jausis patogiai, ryškios spalvos kels nuotaiką ir jums, ir jūsų mažyliui“, - sakė I.Mačiūnienė.
Rašyti komentarą