Šešių žingsnių sistema nuostabi tuo, kad sukurta remiantis mūsų prigimtimi - gamta. Seniai seniai vyras medžiojo, rūpinosi šeimos saugumu, jis - kovotojas, didysis strategas. Moteris kurstė ugnį, rūpinosi vaikais, taip pat kartkartėmis į namus parsirandančiu šeimos maitintoju. Nors gyvenimo sąlygos keičiasi, vis viena ir mūsų dienomis moteris iš vyro tikisi saugumo ir gražios lyderystės, t.y. aiškios struktūros ir kryptingumo santykiuose, šeimoje, rūpinantis finansine gerove. Iš moters vyras laukia emocinio poilsio ir saugumo, šilumos, jaukių namų. Jis atsakingas už išorinės ribos, kuri skiria šeimą ir sociumą, nubrėžimą ir saugojimą - vyras dėl šeimos kaunasi už šios ribos, sociume. Moteris atsako už šeimą tos ribos viduje - rūpinasi namais, bendravimu ir kad visi šeimos nariai jaustųsi emociškai saugūs.
Tai prigimtinės, nusistovėjusios vyro ir moters funkcijos. Jų paisanti pora dažniausiai gyvena harmoningai, meilėje ir santarvėje. Mūsų dienų natūralios prigimties disbalanso priežastis - stipri socialinė erdvė, kurioje dalyvauja ir vyras, ir moteris. Kiekvienas mes turime ir vyriškųjų, ir moteriškųjų savybių. Vis dėlto socialinė erdvė labiau provokuoja vyriškas funkcijas: kovą, lyderystę, konkurenciją ir t.t. Grįžusi po darbų į namus moteris, kuri darbe gali būti griežta vadovė, būtinai turi atgauti savo moteriškumą. Jei ima dominuoti moters vyriškosios savybės ir ji imasi vyro funkcijų poroje, anksčiau ar vėliau poros ar šeimos santykiai praranda natūralią haramoniją, tai yra gebėjimą papildyti ir sustiprinti, palaikyti vienas kitą.
Šešių žingsnių sistemą galima palyginti su šokiu, kai vyras deda žengia žingsnelį, o moteris - kitą. Šeši žingsniai, tai: 1 - impulsas, 2 - erdvės suteikimas, 3 - struktūros sukūrimas, 4 - jos užpildymas, 5 - etapo užbaigimas, t.y. taško padėjimas, 6 - taško, pabaigos etapo, įsisąmoninimas.
Už 1, 3 ir 5 žingsnį atsako vyras. Jiems sugeneruoti idėją, apginti ją, sukurti jos įvykdymo planą bei strategiją ir atvesti iki galutinio rezultato yra kur kas natūralesnis veiksmas nei moteriai. Vyriškai prigimčiai būdinga ginti, lyderiauti, konkuruoti. Moterims primygtinai rekomenduojama nepretenduoti į prigimtines vyrų funkcijas, antraip santykiuose atsiranda įtampa. Kiti 3 žingsniai, harmoningai papildantys
ir užbaigiantys jau minėtuosius, - erdvės suteikimas veiksmui vykti, gyvybės įkvėpimas šiam procesui, t.y. kryptingas vyro sukurtos struktūros pildymas, palaikymas, kūrybingi sprendimo priėmimo būdai, ir galiausiai sąmoningas etapo pabaigos suvokimas bei jo užbaigimas priklauso moteriškajam pradui.
Pavyzdys, iliustruojantis 6 žingsnių sistemą. 1 žingsnis - impulsas. Vyras nusprendė, kad jau gana porai tiesiog susitikinėti ir laikas tuoktis. 2 žingsnis - erdvės atvėrimas. Moteris gali sutikti tekėti arba ne. Sutikdama ji atveria erdvę impulsui vystytis - rutuliotis santykiams konkrečia kryptimi. 3 žingsnis - struktūros sukūrimas. Pora planuoja bendrą gyvenimą, ieško namų. Šiuo etapu vyras atsako už veiksmų
kryptį, jis planuoja išlaidas ir t.t. - kuria aiškią struktūrą. 4 žingsnis - struktūros užpildymas. Moteris gali koreguoti vyro kuriamą struktūrą, bet tik ją palaikydama ir dalyvaudama procese, o ne griaudama, maždaug: kokią čia nesąmonę sugalvojai... Struktūros užpildymas - namų jaukumas, poilsis juose, harmonija ir t.t. - yra moters jėgos vieta. Šiuo etapu moteris turi būti labai dėmesinga ir kurti moterišką erdvę, o ne vyrišką, kuriai būdinga tarpusavio konkurencija. 5 žingsnis - taško padėjimas. Vyras nusprendžia, kada darbai bus baigti. 6 žingsnis - moteris priima vyro sprendimą, bet dažnai nutinka, kad inercija ją vis dar skatina tęsti procesą, - ji neįsisąmonina taško. Vis dėlto padėti tašką labai svarbu, nes jei toliau dėliosime daugtaškius, galiausiai išsisemsime. Nebus erdvės naujo impulso, t.y. naujos pradžios, gimimui.
O dabar grįžkite prie 6 žingsnių sistemos ir atlikite mini testą: pagalvokite, už kokius žingsnius, vyriškus ar moteriškus, jūsų šeimoje ar poroje atsakote jūs ir jūsų antra pusė? Jei esate įsilipęs į svetimą daržą, daugiau dėmesio skirkite savosioms funkcijoms šeimoje vykdyti. Stiprinkite ir daugiau telkitės į savo prigimtines stiprybes. Taip pamažu atkursite savo ir šeimos balansą ir santykių harmoniją.
Rašyti komentarą