Kaip, kur, kada?

Kaip, kur, kada?

Kaip nuvalyti po žiemos ant terasos grindų įsiveisusias kerpes?

Medinėms grindims cheminių medžiagų nereikėtų naudoti,verčiau nuvalykite citrinos sultimis ar actu ir ištepkite aliejumi. Minkštos pušies turėklus nušveiskite kietu šepečiu, sutepkite terpentino ar pušų aliejumi. Tas pats tinka ir mediniams sodo baldams.

Kada ir kur geriau sodinti persiką?

Geriausia sodinti gegužę, kad prigytų iki šalnų. Sodinuko šaknis prieš sodindami pamerkite parai į vandenį. Persikams reikia daug šilumos ir šviesos, todėl sodinkite jį pietinėje namo pusėje, kur nėra šešėlių ir neužpučia vėjai. Aplink persiką 2,5 m spinduliu neturi būti šešėlius metančių medžių, netinka kaimynystė su obelimis ir kriaušėmis.

Ar galima į kompostą mesti popierių?

Galima mesti popierių ir kartoną, bet prieš tai susmulkinus ir išmirkius vandenyje arba dilgėlių antpile.

Kaip formuoti melionus?

Pagrindinį melionų stiebą nugnybkite virš trečiojo lapo. Leiskite augti ūgliams iš pirmųjų ir antrųjų lapų pažastų. Kai melionai užmegs vaisius, virš 3-4 lapo ūglius sutrumpinkite.

Kaip retinti morkas?

Iš pradžių patariama retinti 1-2 cm tarpais, vėliau - kas 4-5 cm. Morkas reikia retinti tik vakare.

Kaip nubaidyti skruzdėles?

Skruzdėles savo kvapais nubaido pipirmėtės, levandos, pelynai, vaistiniai valerijonai.

Kada persodinti pušeles?

Spygliuočius geriausia sodinti rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje.

Kaip atbaidyti kenkėjus?

Pesticidai sunaikina ne tik ligas ir kenkėjus, bet ir naudingus mikroorganizmus ir vabzdžius, todėl sode nebelieka natūralių augalų sargų. Daug sveikiau privilioti į sodą naudingų vabzdžių ir vabalų. Pasisėkite pakraščiuose žirnių, peliuškų, dobilų, liucernų ir kitų nektaringų augalų. Sodininkams yra draugiškos vapsvos, boružės, minkštavabaliai, žygiai, trumpasparniai, tachinos, žiedmusės, grobuoniškos musės...

Kodėl ant rododendro atsirado rudų dėmių?

Gali būti, kad augalą nusvilino pavasario saulė. Juos paprasčiausiai nuskabykite. Jei lapai gelsta ir krenta, apžiūrėkite kamieną: gali būti, kad per pavasario šalnas jis įtrūko. Patepkite pažeistas vietas sodo tepalu. Jei parudavę pumpurai, tikriausiai augalas žiemą pašalo. Juos nuskabykite. Tokiu atveju krūmas nežydės, bet užtat išleis naujų ūglių, gražiai sutankės.

Kokios žolės tinka valgyti?

Kiaulpienės, dilgėlės, agurklės, garšvos, žliūgės, balandos... Dilgėles reikėtų pamirkyti šaltame vandenyje, po to dar užplikyti verdančiu vandeniu. Valgyti tinkami ir raktažolių, varnalėšų lapai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder