Neretai bendradarbiai tampa gerais draugais, tačiau kartais atsiranda toks, kuris gerokai gadina nervus. O į darbą vis tiek reikia eiti, niekur nepabėgsi.
Kaip elgtis su nervinančiais bendradarbiais, kad gyvenimas neapkarstų?
1. Kolega vagia mano kavos puodelį!
Jis be ceremonijų pasiima nuo mano stalo skylamušį, lipnių užrašų lapelių, susiberia cukraus atsargas ir, žinoma, išsineša mano brangųjį parkerį arba mėgstamą kavos puodelį.
KĄ DARYTI?
Dėmesio, kai tik vagišius įžengia į patalpą, savo žvilgsniu nuskenuoja rašomąjį stalą!
Būkite budrūs – kai tik ilgapirštis kolega gviešis jūsų turto, sušukite jam: „Šalin rankas ir lauk iš čia!“ Tai vieninteliai žodžiai, kuriuos supranta vagišiai. Jei pasigendate daiktų nuo stalo, surenkite žygį į jo teritoriją. Jei pavogtus daiktus aptiksite ant jo rašomojo stalo, pareikalaukite grąžinti atgal.
2. Kolegė naudojasi biuru kaip madų šou podiumu
Jos makiažo sluoksnis – centimetro storio, sijonas pakyla į viršų iki tarpelio tarp sėdmenų, o kitiems prieš akis švysčioja jos neoninė kelnaičių juostelė.
KĄ DARYTI?
Tokia mergelė, trokštanti tapti modeliu, gadina nuotaiką moterims. Ji nervina net vyrus.
Pakalbėkite su šia skonio neturinčia atskalūne atvirai, galite pajuokauti: „Kokias ryškias kelnaites tu mūvi!“ Jeigu ji nė kiek nepakeis savo elgesio, teks pasakyti aiškiai, jog tokios rūšies garderobas trukdo normaliam profesiniam bendradarbiavimui su kolegomis.
3. Kolega visą dieną ką nors valgo!
Jis triukšmingai gliaudo riešutus ir šlamščia bulvių traškučius, siurbčioja kavą, pučia karštą arbatą. Susikoncentruoti neįmanoma.
KĄ DARYTI?
Tokio čepsėtojo buvimas šalia gali sukelti dvejopą nepageidaujamą efektą: arba garsus kramtymo fonas ims smarkiai nervinti, arba skatins jus be paliovos valgyti.
Pasakykite savo kolegai, kad jo elgesys trukdo susikoncentruoti ir atitraukia nuo darbo. Ir neskatinkite jo nederamo įpročio į darbą nešdami namuose keptus pyragus ar saldumynus iš parduotuvės.
4. Kolega amžinai išsisukinėja nuo darbo
Jis sugeba nuolat permesti savo darbus kitiems. Jo mėgstami posakiai: „Tu esi šios srities ekspertas“ arba „Šefas sakė, kad darytum tu“.
KĄ DARYTI?
Nesileiskite išnaudojami, priimkite paliepimus ir nurodymus tik tiesiogiai iš savo viršininko.
Ir išsiaiškinkite per susirinkimus, koks kolega kokį darbą dirbs arba jau atliko. Taip bus aišku, kas jūsų kolektyve stengiasi, o kas ne.
5. Kolega pataikauja viršininkui
Jis nepraleidžia jokios progos pameilikauti savo viršininkui, ima ploti ir džiūgauti, kai tik šis ką nors pasako – net jeigu tik komentuoja orą.
KĄ DARYTI?
Nesileiskite į jokias padlaižiavimo varžybas. Verčiau pasistenkite nustebinti bosą savo žiniomis, sumanumu ir pasiekimais.
Pataikūnai dažniausiai demaskuoja patys save. Deja, šio tipo niekaip nepavyks perauklėti. Taigi likite orūs ir būkite savimi.
6. Kolegė darbe vaikšto basomis
Vasarą ji nusiauna batus ir vaikšto kilimine danga basomis, bet apie pedikiūrą pamiršta. Tai – savotiška nepagarba kitiems, be to, ji erzina (kvapais).
KĄ DARYTI?
Paprašykite vadovo susirinkime panagrinėti klausimą, kokie mažiausi aprangos reikalavimai turi galioti jūsų įmonėje, arba kartu su juo surašykite aprangos kodeksą, kurio turėtų laikytis visi. Tada išvengsite būtinybės skaityti kolegei paskaitą, kaip reikia prižiūrėti kojas.
7. Kolegė visus apkalbinėja ir kritikuoja
Mėgstančios apkalbinėti kitus pleputės plačiai paplitusios po pasaulį. Beje, nemažai tokių yra ir tarp vyriškos lyties atstovų. Viskas, ką daro viršininkas ar kolegės, išplatinama, išgvildenama ir apjuodinama.
KĄ DARYTI?
Kai jus užkalbina tokia apkalbinėtoja, kalbėkite tik apie teigiamus dalykus.
Jei tapsite paskalų ar apkalbų objektu, ginkitės iškart. Pasikalbėkite su „piktadare“ akis į akį. Jei nepavyks jos nuraminti, padės pokalbis dalyvaujant viršininkui.
8. Kolegė be perstojo skambina telefonu asmeniniais reikalais
Bendradarbė dažnai garsiai kalbasi telefonu apie privačius dalykus, pavyzdžiui, ką vakar gamino vakarienei, kuo pernai sirgo vyras, ką pasakė kaimynė.
KĄ DARYTI?
Toks nuolatinis triukšmo šaltinis trukdo dirbti – pasakykite jai tai.
Ir būtinai telefoninio pokalbio metu! Ramiai pertraukite ją, tada to ji tikrai greitai nepamirš.
9. Kolega puošiasi svetimomis plunksnomis
Šis bendradarbis turi nepaprastą sugebėjimą – profesionaliai priskirti sau svetimus nuopelnus.
KĄ DARYTI?
Pabrėžkite savo laimėjimus garsiai. Aiškiai paskelbkite visiems apie savo pasiekimus. Ir pasakykite kolegai (iš pradžių akis į akį), kad tikrovė yra kitokia, nei jis tvirtina. Kai jis susilauks jūsų pasipriešinimo, bent supras, kad su jumis toks triukas nepavyks.
10. Kolega vengia naudotis bet kokiomis higienos priemonėmis
Dezodorantas jam nepriimtinas. Šis bendradarbis mėgsta prisiryti česnakų ir svogūnų, neretai net ir per pietų pertrauką.
KĄ DARYTI?
Nepakankama kūno higiena yra savotiška socialinio nesiskaitymo forma, tiksliau, aplinkinių varginimo forma.
Kad ir labai sunku, pakalbėkite su juo apie savo problemą draugiškai, bet aiškiai („Mane labai vargina nešvara ir kvapai, kaip mums išspręsti šią problemą?). Jei padovanosite kramtomosios gumos ar tualetinio vandens, kaip užuominos jis to turbūt nesupras.
Rašyti komentarą